Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ideální věk pro začátek obchodování


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to dodko,

paradni prispevek, gratulace.
Na druhou stranu bych jeste jednou rad zminil, ze zivot nejsou jen penize, nybrz i socialni interakce. A k tady tomu veku obcasna hospoda, pripadne OBCASNA trava proste patri. Prijde mi, ze pokud podobne veci neokusis, tak si to budes za 15 let, jakozto treba i milionar, vycitat. K zivotu patri rovnovaha, prilis tihnout k jednomu cili nemuze byt nikdy plne vhodne.

S pranim vseho nejlepsiho,
krax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zaujimave citanie pani. ja som sa rozhodol stat traderom tiez asi ked som mal 15 mozno menej, pri sledovani serialu Capital City ,natoceneho v roku 1989. Spolocnost Shane Longman. Neviem ci si spominate na Maxa s konskym chvostom, ktory bol expert na vychodne trhy. alebo na toho popletu co obchodoval zo skladu nejake systemy zalozene na teorii chaosu, alebo zlte obuchane porsche. a samozrejme cholerika s parketu. Skutocna klasika, ziadne prifarbovanie, realisticky serial, aspon vtedy som ho tak vnimal a rozhodol som sa ze to je to co chcem robit.
takze nikdy nieje prilis skoro aby ste sa rozhodli stat traderom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem vsetkym za pochvalu velmo si to vazim.Krax aby si to nechapal zle.Mam huf priatelov s ktorymi pravidelne zajdem von (piatok koniec tyzdna)a aj si vyzerem co to...:)ale som tvrdo Anti fet cize toto lutovat nikdy nebudem..ale v zaciatkoch som bol vazne ako cvok kym som hladal spravny matematicky vzorec ktory ukaze top a bottom.....a travil som pri trhoch aj 15 hod denne.Newbie nehladajte ho a ak vam mozem poradit ja ani nespoliehajte na indikatory(okrem cci su myslim secky na FX nanic)teda aspon mne sa neosvedcili ziadne nechcem urazit obchodnikov ktory ich maju tolko ze nevidia ani cenu a aj napriek tomu zarabaju...neviem ci je Fx nazaj taky tazky market ale obchodovanie e mini s wcci je uplna hracka oproti fx sa nedivim ze len 5% vraj zaraba...Prajem mnoho uspechov,zelezne nervy a stastny novy rok 2008
JOZO

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pravidlo #1 -netrejduj penize ktere si nemuzes dovolit ztratit.(jak ctu Vase prispevky ,pochybuji ,ze se tohoto pravidla drzite)

Pravidlo #2 -3x ztrojnasob demo ucet pred vstupem na realny trh

pravidlo #3 -ucit se ucit se ucit se !!!!!!

pravidlo #4 -nastav pevna pravidla obchodu(trading plan) a drz se ho bez vyjimek

pravidlo #5 -trading neni gambling !!!

pravidlo #6 -pouzivej logiku,odstran emoce

pravidlo #7 -Don't be Greedy !!!!! Nebud Hladovej !!!!!

Pro zacatek dost pravidel.Jak bylo receno v uplne prvnim prispevku.Dana osoba "vydelal" 10000$ na kave behem jedineho dne. Z toho usuzuji (zalezi vsak na investovane castce),ze dotycny nema poneti o managementu sveho risku.Tim jsme si prosli pravdepodobne vsichni my "normalni"smrtelnici snazici se o zlepseni nasich zivotnich stylu ,kdyz jsme zacinali s akciemi,ci obchodem na ostatnich trzich.Je to takove zakladni varovani.Pokud vydelavas prilis rychle a prilish mnoho,je to jista cesta do pekla.Proto doporucuji,tech zbyvajicich par let co zbyva k dospelosti trenovat na demo kontech a nebo mini kontech s minimalni pocatecni investici.

Hodne stesti a pevne nervy !!




(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to dodko


je to krasnej pribeh, hezky napsanej.jde mi o to, ze jsem v podobne situaci, mam system kterej funguje, rok a pul jsem na demu nevydelavam nejake extremni penize ale jsem v plusu a hlavne jsem se dostal do stavu kdy nemam sebedestruktivni a uctodestruktivni chovani.presto si uz asi tri mesice nejsem schopnej zalozit zivej ucet..mam strach.hroznej strach. jako ze fajn poslouchat pribehy jak se to povedlo, ale nikde jsem necetl pribeh kdy se to vazne nepovedlo. jako ze stalo se nekomu ze opravdu prostrelil ucet do minusu, prisel margin call a on dluzil brokerovi penize?? jak se to resilo? vzdycky uz jsem jen jedno kliknuti od zalozeni live uctu a pak si znovu prectu general agreement kde se pise jak za nic broker neruci a co vsechno s vama udela az se to nepovede a tyden nejsem schopnej se na forex ani podivat. predstava ze rodice pripravi o vse co za zivot vytvorili- protoze stejne jako ty bydlim u rodicu- takze predpokladam ze exekutor nebude rozlisovat co je moje a co jejich- me desi k smrti. nechci nejakou radu nb reseni, je na kazdym jak se k tomu postavi podminky jsou jasny, jde mi jen o to se vypovidat a mozna prezentovat stav mysli kterej ma dost jinych lidi co by chteli zacit obchodovat na zivo v tomhle veku. nekdy si rikam jestli by nebylo lepsi do toho proste prastit a stan se co stan, jindy si rikam nebud debil, tohle by te mohlo prijit zatracene draho. asi to moc resim..no ale ja jsem holt takovej, tak preju hodne uspechu vsem co se nebali zacit a treba i ja se rozhoupu...nekdy:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

....to, ze bys klidne nemohl zaviset brokerovi...a vubec nezalezi na tom, jak veliky byl vstupni ucet. Proc myslis, ze podepisujes ty dvacetistrankove smlouvy? Myslis, ze jsou na nich popisovany jen povinnosti brokera??? Odpovedi typu, sice nevim, ale rad odpovim mohou byt dost nebezpecne... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nobody: no ale to je prave to o cem mluvim:-) mam totiz zasadni nevyhodu v tom ze umim anglicky a tudis jsem si dal tu praci a precetl si tu 27 strankovou smlouvu celou a reknu ti neni to zrovna povzbuzujici cteni, jako i pri obchodovani nejakyho smesnyho 0,2 lotu te to pekne sesvaci pokud brokerovi spadne server a aktivuje se ti stoploss az za tri hodiny po nejakym vyraznym propadu:-)) a na strance x sekce x se dovis ze ani na technicke problemy ze strany brokera se nevztahuje jakakoliv odpovednost.blby je ze o tom to asi je, myslim obchodovani na kapitalovych trzich typu forex. proste bud na to mas naturu a jdes do toho rizika nb bez delat neco jinyho, chapu to. jen me napada pokud je jeden lot 100 000 dolaru tak nejvetsi ztrata kterou teoreticky muzes dosahnout pri obchodovani 1 lotu je prave tech 100 000 nb jsem mimo a je to fuk.( jako ze je jasny ze broker to stopne driv, a ze je absurdni aby jedna mena z toho paru prakticky ztratila hodnotu...myslim to ciste teoreticky, jde mi o to dobrat se nejakeho konkretniho vycisleni maximalni ztraty abych se mel od ceho odpichnout). protoze ciste logicky pokud koupim v komoditach kontrakt na ja nevim treba dva vagony kukurice, tak nejhorsi co se muze stat je ze ta kukurice ztrati cenu, ne? ale jak to funguje u forexu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to chapu, to je mi jasny, ale forex je vyjadrenim pomeru hodnot jednotlivych men. pokud je euro 30 a dolar 20 tak par euro-dolar je 30 deleno 20= 1,5. pokud dolar ztrati hodnotu a dostane se na nulu (teoreticky!!!!) tak to mas 30 deleno 0 coz jak jiste vime je nekonecno, matematicky.tim padem pokud jdes v takove situaci short..obchodujes na pokles...mas na triku neomezenou ztratu (teoreticky!!!) coz je sice v praxi blbost, ale jde mi o to ze v takovym pripade je uplne jedno kolik lotu drzis...a s jakou castkou obchodujes..jak jsi spravne rekl...a muze te to financne zlikvidovat..
a nebo a na to se ptam, prijdes jenom o tu castku kterou je vyjadrena hodnota lotu.
asi to neni spravny misto na reseni takovych veci, nechci nejak demoralizovat nb vest pesimisticke kecy a verim ze si ted ostrileni obchodnici reknou ze jsem asi totalni idiot, jen me to zajima:-))))

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...