Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ideální věk pro začátek obchodování


Doporučené příspěvky

Ibelin: Můžu poradit Masarykovu Univerzitu v Brně, obor snad finanční a správní. Nevím zda to je přesně. Učí se tam sice o kap. trzích (mimo jiné), ale jako všude jinde pouze teorie - nic s praktickým ochodováním. To tě dnes bohužel naučí jen samotní tradeři (at už pres semináře, knihy nebo osobně), ale hlavně ty sám.
Já jsem šel na obor Ekonomika a management, dozvídám se i tak plno zajímavých věcí o bussinesu a jak všechno funguje. Rozhodně nic k zahození. A trading můžeš rozvíjet i při studiích.

Volil bych nějakou ekonomku. Kap. trhům je nejblíže (imho) ta Masarykova.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ibelin

Já studuju v Praze na VŠE na Financích, je tady docela hodně předmětů, které se týkají kapitálových trhů, analýz, burzovních obchodů, oceňování derivátů, ... a jako na každé ekonomce taky daně, účetnictví, ... sice většinou samá teorie, ale pár praktických postřehů i k tradingu se tady získat dá. Když už bys chtěl, tak je tady taky Klub investorů :) Ale jít na VŠ s tím, že by tě nějak zásadně měla posunout ve světě tradingu kupředu není moc dobrý nápad. Maximálně ti to tak může rozšířit pohled, jak funguje burza, jak vypočítáš hodnotu opce, ... Na mě osobně měly největší dopad asi předměty co se týče praktického využití Exelu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano ta MU mi právě taky přišla nejlepší právě ten obor finančního podnikání na fiananční a správní fakultě, a na VŠE si nejspíš podám druhou přihlášku. Na VŠ nechci vyloženě kvůli tradingu, ale spíše abych měl větší možnosti uplatnění, ekonomický přehled a pod.

to RocketRich:

klub investorů to zní zajímavě co se tam přesně děje? No v exelu bych docela uměl, studuji obor co je pul ekonomie a pul informatika. Což v praxi znamená, že ani jedno neumím pořádně.. No ale aspon vím, že v IT bych pracovat nechel. Programovat umím, ale že by mě to bavilo... A k tomu VŠE byli tam náročné příjmačky?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Ibelin

vlastní zkušenosti z klubu investorů nemám, ale na stránkách školy tam něco najdeš, rozhodně je to jeden z těch živějších klubů tady na škole s docela slušnou členskou základnou
a hodnotit přijímačky je hodně subjektivní, mě se zdály v pohodě, ale to vysoký procento neúspěšných uchazečů můj názor asi nesdílí. toto už je podle mě ale hodně off topic, tak bych to dál nerozmazával

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

Ejhle, zajimave tema, fajn prispevky, koukam, jsem mozna o neco starsi nez par lidi tu (22) a taky mladsi nez par lidi tu :) ovsem v mnohych prispevcich se vidim..At uz se to tyka te rozmyslene zivotni cesty (nevedel jsem tedy v 16ti letech, ze se rekne "trader" atp..ale vedel jsem, ze makat nekde ve firme od rana do vecera opravdu neni cesta k "uzivani" si zivota a taky jsem vedel, ze cesta k uzivani si zivota neni travit kazdy vikend po barech a diskotekach..)..a uz v te dobe jsem byl, troufnu si rict, docela mentalne rozvinuty jako vetsina z vas.

Kazdopadne dostal jsem se konecne k necemu, co me trosku vice zajima a co jsem nikde moc extra nezjistil.
Broker a "moje" (vase) zavasky k nemu. Koupite komoditu, ktere vyprsi expirace, a vy jste poslednim "majitelem"..co se pak stane?
Existuje u brokera nejaka spodni taxa, napriklad (a ted placnu kravinu v cislech), koupite 2tuny kukurice a najednou kukurice zacne klesat a vy nebudete dostupni na netu, a bude klesat tak moc, ze byste za par hodin prodelali 4bugatti veyron, 14 bilych domu a 4 ostrovy k tomu. Jde nejak toto "riziko" (nevim jestli se tomu jeste tak da rikat :D).. zamezit nejakym "prikazem"? napriklad "hele brokere, tyhle 2tuny kukurice jsem koupil za 50tisic. Na ucte jsem zacinal se 100tisicema. Tudiz ted tam mam zbylych 50tisic. kdyz cena klesne tak, ze bych byl na nule. OKAMZITE to prodej"..tudiz se nedostanete do minusu?? je mi jasne, jak ctu z vasich prispevku, ze broker se brani i na tu moznost KDYBY to neprodal vcas, ze proste dluzni budete..Ale to je prave ten risk..ale jde mi o tu zakladni vec..EXISTUJE tam nejaky takovyhle prikaz, aby kdyz to sakra klesne, aby se to prodalo nez prodelam 14miliard bambilionu?? (smluvni podminky u brokeru jsem vazne necetl a prozatim nejaky ten mesic jeste ani cist nehodlam, tedka se chystam k pomalemu krasnemu cteni vsech moznych clanku a zjistovany podrobnosti)..

diky moc za odpoved a vsem preji uspech, at se dari. Treba jednou ziskame to, o cem jsme, asi jako kazdy, jako maly snili a jednou si treba budem moct dovolit nejaky to hezky auto, hezky barak, ba treba i mnozi z vas odstehovat se z tyhle republiky a zacit novy zivot uplne jinde podstatne "lepe" vybaveni :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U spekulantů, jako jsme my, se s fyzickým dodáním nepočítá. Takže Vaši pozici zavře před expirací broker, pokud to včas neuděláte Vy. Stejně tak pokud proděláváte a stav účtu se blíží k nule, zlikviduje Vaše pozice předtím, než se k té nule dostanete.
Pro Vaši finanční ochranu existují pokyny typu stop loss (SL). Možná si opravdu nejdřív přečtěte ten manuál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...