Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ideální věk pro začátek obchodování


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Tak třeba konkrétně u IB? Já už jsem se včera něco málo dočet, jen se chci ujistit jestli to platí i u IB, že cokoliv vyplním a podepíšu tak je na mé riziko, nicméně stejně by mě dost zajímalo jak probíhá ten postup při registraci u IB, na jejich stránkách jsem se jen dočet některých podmínek co se týče věku a ostatní jsem asi přehlédl, no nebo to spíše bylo mým deficitem orientace v anglicky psaném textu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sanka:

Je to tak jak píšete, vše co do dotazníku vyplníte je na Vaše riziko. Tímto se broker chrání pro případ, že velmi rychle vymažete svůj účet a nááhodou Vás napadlo si na něj stěžovat nebo ho žalovat za to, že Vás na něco neupozornil nebo něco podobného.
Záleží jen na Vás jak si poradíte s vyplněním dotazníku...ale vím, že se to zde již několikrát rozebíralo. Pokud si vzpomenu,tak sem dám odkaz. Ale zkuste hledat i sám.

Ať se daří!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, mě je také 16 let, komoditám se věnuji přes půl roku, velice mě to baví a chtěl bych být fulltime traderem. Sám bych ti nedoporučoval začínat ted v 16 letech. Za prvé ke všemu musíš mít podpis zakonných zastupců, což znamená neustále řešení něčeho s rodiči což nemusí mít dobrý vliv a ještě říkáš že oni sami tě nepodporují. Za druhé by to aspon pro mě bylo docela obtížné zvládat psychicky toto narocne obchodování a muj osobní zivot, který je v tomto věku dost pestrý. Já sám chci začit live až po osmnáctinách, do kterých mám spoustu času na backtest papertrading vydělaní si na počáteční kapital a detailnější ujasnovani si mých cílů. Rodiče mě velice podporují, jak psychicky tak finančně. Jsou rádi, že se tomu věnuji a doufají, že to dokážu. toto je skvělá stránka se vším všudy. Jo a u USA brokerů to s tím vekem je stejne problem aspon myslím.tam mají plnoletost od 21let. Ale pořád to není tak hrozné jako když ti je 16. Však rozhodni se sám, toto je jen moje doporučení a vlastně moje vlastní cesta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

no, pokud vim tak do 21 let zadny podpis rodicu nepotrebujes-zkratka musis napsat ucet na jejich jmeno a obchodujes jejich jmenem, samozrejme o tom musi vedet. Ale tady bych se chtel zeptat: pokud vim tak v Cechach muzes zalozit vlastni firmu od 18 let. Je mozne napsat ucet u brokera na tu firmu, nebo ucty se oteviraji jenom fyzickym osobam? Trhy jsou nepredvidatelne, nechci cekat do 21, ale taky nechci riskovat majetek rodicu, kdyby se se cokoliv pokazilo (gap nebo neco podobneho) pokazilo.
Mimochodem, z pohledu pubertaka: na techto zajmech neni v nasem veku neni dle meho nazoru nic vyjimecneho, spis bych to oznacil za prirozeny stav. Tech motivu venovat se tradingu muze byt v tomto veku mnohem vic nez jen touha po financich. Mam pocit ze je skutecne nerozumne predpokladat, ze by nekdo mohl v tomto veku najisto vedet, ceho chce dosahnout v zivote, spis si clovek otukava, po cem touzi.
Musim se priznat ze se mi povedlo najit vyjimecne dobre placenou brigadu, kterou jsem hledal prave kvuli touze poctive si vydelat na trading. Skoncilo to tak, ze mam relativne hodne penez, ale utracim mene nez drive. Vetsinu volneho casu sedim v praci a musim se presvedcovat, abych si udelal volne odpoledne, pripadne abych si za vydelane penize udelal aspon nejaky drobnejsi darecek. A i pak z nej nemam takovou radost jako drive:(. Zkratka- penize skutecne nejsou vsechno! Kdyz mi to pred par lety rikali, neveril jsem. A kdyz jsem to ted rikam sve mladsi sestre, neveri ona me. Trading muze byt skvely privydelek, muze to byt i konicek, ale osobne si nedovedu predstavit, ze by uspech na burze byl to jedine, ceho v zivote dosahnu. Prestoze pred rokem to byl muj cil a skalopevne jsem za nim sel. A jsem si jist, ze za rok se muj svetonazor jeste kapku promeni. A za dva roky zas. Rekl bych, ze si podobnym vyvojem urcovani si zebricku priorit projde uplne kazdy a skutecne jen par lidi si muze byt jisto tak brzo.

S pranim vseho nejlepsiho
Krax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Možná ten počáteční věk není ani tak o věku, ale o rozumu a o tom, stát nohama pevně na zemi a vědět co chci. Pokud je někdo rozumově zralý pro trading v 16ti letech a má to odzkoušené na papertradingu, tak by měl vědět, že většina jeho vrstevníků není. On sám může mít úspěch, ale není to o tom, že pokud je mi 16, tak se pustím do tradingu, otevřu si reálný účet a půjde to samo. Já vidím jako ideální věk tak 30 let a více, a to z důvodu životních zkušeností. Je to ale individuální, trading dělá hlavně psychologie a money management, ne naivní představy. Kdyby to bylo o věku, tak jsou nejlepší tradeři čeští důchodci. Není důležítý věk, ale okamžik, od kdy to má dotyčný v hlavně srovnané, ví co chce, ví jaké jsou rizika a jak se před nimi chránit.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozebehla se tu zajimava diskuse na tema kdy zacit.Mladi lide dneska maji velkou vyhodu v tom,ze v teto dobe ziji cely svuj kratky zivot.Je pro ne samozrejme ze znaji cizi jazyky,prace na pocitaci,dobre vzdelani,moznost studovat a pracovat v cizine.To je velice dulezita deviza ktera jim dava predpoklady,ze kdyz budou opravdu chtit,dokazi skoro vse co si precevzali.Na druhe strane,kdyz to srovnam podle sveho mladi,jeste nevedi co opravdu chteji,to prijde casem.

Myslim,ze co se tyka teorie napriklad TA atd.,to pochopi velice rychle,ale pravdou je,ze nejdulezitejsim kaminkem ve skladance tradingu je otazka psychologie a to je ma odpoved na otazku kdy zacit.
At kazdy kdo chce obchodovat komodity nebo akcie zacne tehdy,kdyz si je jist tim,ze tuto problematiku dokaze zvladnout z pohledu psychologie a je schopen byt na sebe tvrdy z pohledu dodrzovani sveho obchodniho planu a je schopen se vzdat casti radovanek ktere prinasi mladi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle mne je nejvhodnější začínat ve věku kolem 14 let. Samozřejmě jen za podpory rodičů a to nejlépe takových kteří sami tradují. V těchto letech je člověk velice ohebný a přizpůsobivý k novým podmínkám, které nám trh vytváří. Také si již tak veliké děti uvědomují co jsou to peníze a učí se snimi hospodařit. V této době ještě necítí takovou odpovědnost , protože hrají s penězi rodičů a tudíž odpadají ve větší míře obchodní emoce. Seznámíte děti s obchodním plánem a budete vyžadovat jeho plnění. Oni nemají problém vstoupit, ani vystoupit. Taky nevystupují předčasně ze ziskových obchodů jako dospělí. Takže pokud sami obchodujete a máte obchodní plán zkuste zapojit své děti, uvidíte, že budete mile překvapeni. Samozřejmá je asi 2 měsíční příprava na demoverzi, která odstraní počáteční stav "klikománie" a naladí mozek na prostředí trhů a jejich výkyvů. Samozřejmostí je také odměna za tuto práci-hru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo já v tom také vidím vyhodu ze jsem to objevil takhle brzo. Jelikož jsem mlady mam spoustu času naučení, umim dobře s pc, umim dobře anglicky a dneska se o mě nikdo nepostará je jen na mě jak si to udělám,jaký budu mít život atd.. A taky nemám v podvědomí zaryté to špatné myšlení..nemusím si v hlavě nic předělávat.tento druh obživy už mi přijde jako samozřejmost, jasna věc, proč bych makal, když můžu být chytrý a využít tady toho.možná se můj názor změní,ale myslím si že už ne, protože všechny moje sny se mi nesplní pokud nebudu trader a já si ty sny vyplnit chci,takze jdu do toho. ale samozřejmě to neberu jako jediný cíl, chci také studovat vysokou školu, chci se věnovat různým věcem, pro které ale potřebuji dostatek financí a tak mi nezbýva nic jiného než být trader:)
a myslím že mě to udělalo i lepším člověkem a to díky knihám a samotnému finančníku, kde Petr a Tomáš mají skvělé články, z kterých si beru příklad a jejich myšlení a způsob života se mi velice líbí a myslím že jsou to velice dobří lidé, děkuji jim za vše.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před chvíli jsem se tu registroval a hned jsem se rozhodl zapojit do diskuze. Osobně taky patřím mezi mladší začátečníky (je mi 18 let) a prozatím jsem opravdu teprve na začátku. Bránou do světa financí pro mě byli jak jinak než knížky od pana Kyosakiho a to "Bohatý Táta, Chudý Táta" a samozřejmě "Cashflow Kvadrant".

Co se týče vhodného věku myslím si, že 16. rok není špatný. Člověk je v tuhle dobu přece jen už trochu dospělejší a tak by už měl pracovat na svojí finanční inteligenci. Přijde mi ale zbytečné se v tomhle věku zatěžovat reálným obchodováním. Přece jen člověk je v tom nejrizejším stádiu vývoje a získává asi nejvíce zkušeností a to převážně z jiných a stejně důležitých oblastí života. Taky v tomhle věku člověk ještě nemá jasnou představu o tom co chce, sice někteří vyspělejší jedinci ano, ale určitě málo kdo má představu o cestě jak svého snu dosáhnout. O tom si totiž člověk udělá představu, až už má nějaké zkušenosti.Podle mého je důležité se o finance zajímat...obchodování nechat na později, ale stejně je to velice individuální...podle mě to nejde ani tak škatulkovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte vseci mladi aj starsi obchodnici:)ja do tohto ani ziadneho ineho fora nepisem nejak moc casto skor citam a vyhodnocujem prispevky inych.Chcel by som sa prihovorit hlavne vam mladym chalanom ktory zvazujete tento bizz,ako skvelu vyhliadku do buducnosti,a dufam ze vas tymto kusocek motivujem a popozeniem vpred.Zacal som sa zaujimat o trhy asi ked som mal 14-15 rokov,na zaklade rodicovych znamych kt.si privyrabali obchodovanim mien na Fxe(len cisto ako bokovka nie ako full obchodnici nakolko ich prijem je na Sk pomery nadstandartny).Raz k nam dosli na navstevu akurat v casoch ked sme sa cerstvo prestahovali z bytu do domu a otec bol znacne bez penazi a k tomu aj s hypotekami na krku a tak znami rodicom zacali vysvetlovat o obchodovani na forexe ako ozaj lajckej verejnosti asi v duchu "pocuj mas 1 pip pohyb a na nom mas 10 dolarov......:)"na otcovi bolo znacne vidiet ze ho tato tema neoslovila a nema o nu ani malinky zaujem a tak temu nenapadne zmenil na inu,ale vo mne ten kratucky rozhovor zanechal nieco ako jazvu,hlboku stopu ktora mi otvorila nove dimenzie a vytvorila rozsiahli obzor.Zacal som hladat na nete , zistil som si od rodicov kontakt na ich skvelych pribuznych,vytvoril si demo ucet a zacal sledovat menove pary.Bol som ako v tranze nasiel som zlatu banu videl som sa zabezbeceny do konca zivota,mal som otupene zmysli proste paf.To bolo asi nejake prve 2-3 tyzdne kym som nezrusil prvy demo ucet....potom som zacal uvazovat hop asi to nebude take uplne "easy"ako som to videl cez ruzove okuliare.A tu sa to vsetko iba zacalo.Stovky ba az tisicky hodin hladanim skveleho systemu,vecne otravovanie rodicovych znamych prebdene noci......slo to az tak daleko ze som zacal vynechavat skolu(mozno svojim sposobom zavislost mozno mladicky entuiazmus)mal som v sebe neskutocny hnaci motor ktory ma viedol stale vpred,ale uspech sa stale nedostavoval rusil som ucet za uctom pravidelne kazdy mesiac.I napriek tomu ze som bol asi najstratovejsi obchodnik sveta som mal tu guraz a otovorit si moj prvy live ucet na otcove meno a vrazit nan celu moju vyplatu ktoru som si cez leto zarobil (670usd) s vidinou ze ja cez rok budem najvacsi frajer a do skoly uz budem chodit na nabliskanom mercedese a lovka budem rozhadzovat na vsetky strany.Co sa vsak stalo uz asi kazdy z vas citajucich tusi do mesiaca som to vsetko nehal v trhu ale na moje prekvapenie to nebolo pre mna nejak emocne zdrvujuce ale bol som na seba strasne nastvany a citil sa strasne prazdny a vinny za to co som spravil.Podotykam ze toto sa mi prihodilo po cca 1-1,5 rocnych skusenostiach s fx.....Naozaj som na trhy nezanevrel a hned po margin calle som sa vratil na demo.Opat slo vsetko po starom a rusil som ucet za uctom ale uz s tym ze som nehladal zadne systemy a zacal si uvedomovat v com to asi bude ze kedze na trhu prehravam tak asi treba urobit vsetko opacne a zacnem vyhravat:)logicky jasne a jednoduche.Zacal som profitovat s jednoduchou kombinaciou EMA s.ucet zase klesal ale hop na konci mesiaca som sa prvy krat ocitol v zelenych cislach.V tom prislo nieco necakane ozval sa mi rodicov znamy a oznamil mi ze zaviedol ucet o velkosti 3000USD a ze mi dava kluce na jeho riadenie.Bol to hrozny sok nevedel som posudit ci priemny alebo nie ale poviem vam ze ak je obchodovanie s vasimi peniazmi psychicky narocne tak nikdy neobchodujte s peniazmi cudzimi.z 3000 som behom mesiaca padol na 1280 USD.Nedalo sa mi spavat jest a ci mi verite alebo nie zacali mi mierne vypadavat vlasy.bolo to strasne bal som sa kazdeho cloveka bal som sa vsetkeho .....Po tomto zazitku som opat neprestal obchodovat a opat som presiel na demo.....A co sa stalo na deme?Dalsie zisky na konci mesiaca a nie jedneho ale dvoch troch .....Vratil som sa teda spat na live.System mi formoval signal na kabli,ruky zimne ako lad srdce busiace az v krku tlak 10000000000:)ale prisiel zisk,chvalabohu.bolo to neuveritelne vitazstvo nad celym trhom nad celym svetom bol som kral forexu.........behom dvoch tyzdnov bolo na ucte 930 USD :(.opat prestavka s live a opat a ukoncenie mesiaca v zisku v paper money.vtedy som bol fakt psychciky zrely na samovrazdu a rozmyslal ako to znamym zaplatim sak 3000 bolo v tej dobe skoro 100 000Sk,so slzami v ociach som siel za nimi a cakal ze ma asi zbije majitel uctu na carach ale na moje prekvapenie mi vysvetlil ze on si tym tiez presiel a vsetko okolo toho co je na tomto webe omielane vkuse dookola zazil na vlastnej kozi.povedal mi ze on tie peniaze dal mne nech sa na nich ucim a nech viem ako to chodi. v tej chvili sa pohli lady.Na kolko som bol zaskoceny jeho reakciou bol som strasne stastny vratil sa k Fx a zacalo sa vsetko obracat.930 USD som od tej doby premenil mnohonasobne na vacsiu ciastku a pekne si popri skole privyrabal(trvalo to cca 2 roky).Cela tato sled udalosti sa stala este pred vstupom na strednu skolu, a odohravala sa do konca tohto kalendarneho roka ked som sa rozhodol reagovat na rozbehnutu temu.Teraz ked sa na to poohliadnem spat vidim sa presne v opisoch myslim petra alebo tomasa a vidim ze som presne ako on(sice mu zatial ako obchodnik isto nesiaham ani po clenky ale verim ze raz ho tromfnem) ktory pisal ze nikdy nebol ako jeho rovesnici.Namiesto toho aby sedel v krcme alebo fajcil travu s rovesnikmi radcsej sedel doma a sledoval filmy a ucil sa od jeho vzorov nakolko chcel byt reziser.ja som robil presne to iste len som nesledoval filmy ale trhy nakolko som chcel byt trejder.Vzdy som bol presvedceny ze mna bude zivit trejdink.Zazil som mnozstvo posmeskov mnozstvo rad ze sa mam na to vykaslat mnozstvo rodicovskych dohovarani ze rovesnici v mojom veku brigadaju a ja len na to cumim,zabijam tym cas a nic z toho.Ale nikdy opakujem nikdy som nestratil vieru ze ja budem obchodik a preto som tomu zasvecoval svoj cas a veril ze sa mi to v buducnosti mnohonasobne vrati.Teraz odstupom par rokov su na mna rodicia hrdy ti kt neverili ze to ide zacinaju obchodovat a napokon ti ktori sa smiali sa uz viac nesmeju.Cize vazeni priatelia ste schopni vsetkeho mozneho coho si zaumienite neni jedina bariera ktoru nedokazete prekonat,len treba odstranit manitely zo svojej hlavy a ciel ktory sa vam zda nerealny vam bude lezat pri nohach.A ked vas uz opusti uplne vsetka nadej precitajte si moj pribeh a uvedomte si ze ste to len vy kto rozhoduje o tom ci to pojde alebo nie.alebo si spomente ako sa so skaredeho kacatka stala krasna labut :D a tak isto sa zo stratoveho obchodnika stane ziskovy a bohaty len to chce cas(verte mi bol som najhorsi trejder na svete )Není to ani špičkové vzdělání, ani genialita, co udělalo bohaté bohatými. Jsou to píle, odvaha, poctivé sebevzdělávání a VĚDOMI VLASNI JEDINECNOSTI.Tymto clankom sa chcem podakovat rodicovym znamym bez kt.by som to zrejme este nebol dokozal:)ale raz urcite:)dakujem vam Lubos.......A vam mladi chalani drzte sa makajte na sebe a nestracajte vieru sme mladyyy svet patri nam.................:) JOZO

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...