Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Davide, pokud obchodujete naše akcie, tak to moc s komoditama nesrovnávejte. To, co zažívají poslední roky naše akcie, komodity v ID většinou dělat nebudou. Je to naprosto o něčem jiném.
Jinak pokud budete, jak píšete, obchodovat opatrně v ID, tak Vám SL 150 babek bohatě stačí. Takové SL používájí Tomáš s Petrem. Já unesu max. 110 babek a taky se to dá.
Jak už jsem psal, IB Vám otevře účet i 2000 babek, ale nepustí Vás to do obchodu. Pokud pošlete 3000 babek, tak už můžete obchodovat live. Pokud se nebude dařit a dostanete účet na asi 2000 USD, tak končíte a musíte poslat další peníze, pokud budete chtít pokračovat v live obchodování. Jinak data běží dál, jen prostě nevlezete do pozice. To je vše. Kurz ID vřele doporučuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 64
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Pro bolija a vsehcny ostatni, co mi odpovidaji: Ceske akcie neobchoduji, obchoduji zasadne v USA a jeste k tomu se spise zameruji na ADR, takze vlastnim treba akcie venezuelskeho telefonniho operatora apod....Jen tak pro radost mam par akcii Ceskeho Telecomu a tam moc dobre sleduji (a vidim) co se deje na ceskem trhu...
Jinak me docela zaujalo, co jste mio poradili po obchodovani na forexu - a sice, ze vyznamnou roli hraje fundamentalni analyza...pomoci teto analyzy totiz nakupuji akcie (tam se na TA vubec nespoleham) a zatim se mi dari. Takze ted premyslim, ze by mi ten forex mozna i docela vyhovoval i proto, ze se tam promitaji FA i Ta. Jeste to musim promyslet...ty miniloty jsou docela zajimava zalezitost, i kdyz se asi neda vydelat (ale i prodelat) uplne moc penez, ale pro zacatek to mozna bude stacit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Přeji pěkný podvečer,

poprosil bych zasvěcené, aby mi poradily. Řekněme, že mám účet o velikosti 4000 USD, budu obchodovat E-mini SP 500, margin je přibližně 2000 USD, tak mi zbývá na obchody 2000 USD. Abych si mohl stanovit SL, musím riskovat maximálně 1- 5% ze svého účtu a tady přichází na řadu moje otázka, zda-li počítám těch 1-5% z celého účtu (4000) a nebo z částky, se kterou budu obchodovat (2000). Jak už jsem pochopil, kdyby se stalo, že ztratím ze svého účtu 2000 USD, tak mi broker pravděpodobně oznámí, nebo mi zablokuje částku, pod kterou nemohu obchodovat a to je ten margin 2000 USD.
Pro mě je to v tento moment velmi důležité,z hlediska toho, že se pokouším vytvářet obchodní systém. Z mého pohledu a ze zapojením selského rozumu, musím risk (SL) vypočítat jen z té částky, se kterou budu "pracovat".
Předem děkuji za reakce.
S pozdravem Rosťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek,

děkuji za rychlou reakci. Po několikátém přečtení Finančníka, mám představu, jak asi SL má vypadat, jak s nim pracovat a jakou výšší SL si můžu dovolit v mé obchodní strategii. Jsem rád, že mi to stejně připomínáte, protože dobrých rad je na tomto světě málo a jěšte k tomu zadarmo ;)
Takže z celého účtu, ještě jednou mnohokrát děkuji.
S pozdravem Rosťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobrý den,

čtu knížky od Larry Williamse, LW píše, že doporučuje účet velikosti 10-20tis dolarů. Toto psal v roce 1979, předpokládám pro obchody s plnými kontrakty. Chci se zeptal, jeli k účtu velikosti 10-20tis dolarů z roku 1979 ekvivalent účet velikosti 5-10tis dolarů v dnešní době při obchodováíní na e-mini, pro intradenní a i poziční obchodování?

Děkuji za odpověď AZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AdamZ:

Nevim, jestli je to ekvivalent, ale obecne (zde na Financniku) se doporucuje ucet pro ID obchodovani min. 5.000$ a pro pozicni min. 10.000$. Netusim, zdali jiz mate za sebou nejake backtesty, ale pokud ne, byt Vami bych se bezhlave nedrzel POUZE doporuceni zkusenych traderu. Je to samozrejme dobre voditko pro vytvoreni urcite predstavy, ale konkretni a presnou odpoved na Vasi otazku ohledne dostatecne velikosti uctu Vam da az backtest a z neho vychazejici MM Vaseho systemu. Tot muj skromny nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Dobrý den, dovolím si trocha oprášit vlákno o jeden dotaz.
Chtěla bych začít live cca za 4 měsíce (pokud nepujde paper tak za dýl). Účet chci otevřít na 10 000 dolarů. Zatím mám k dispozici cca 120 tisíc ceských korun. Mé dilema je, jestli účet neotevřít dřív a pozvolna fundovat a aspoň trocha tak přdejít klesající koruně.. když se totiž kouknu na rostoucí dolar, tak mám mžitky před očima :(

Děkuji za rady, Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň .

Ak sa pozriete na graf denní graf EUR/usd tak uvidíte že sa trh blíži k silnej support úrovni.

Tých blbých správ okolo eura by už mohlo byť aj dosť a o 4 mesiace by sa europske meny mohli
nachádzať vyššie ako teraz.

Ja by som ho otvoril až potom , 4 mesiace je fakt dlhá doba a dovteby sa môže stat čokolvek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim, len teraz som objavil tuto stranku a som nadseny...no ale k veci...chcem sa opytat aky velky musim mat zakladny kapital/ ucet ??? cital som tu ze 2000 USD to ako 18 rocny student nezarobim lahko...takze moj druhy dotaz - ci existuju aj niake ine formy obchodovania kde nepotrebujem taky velky kapital....samozrejme ze sa teraz este nejdem do nicoho pustat to len aby som vedel a mal prehlad....tak dufam ze sa mi niekto ozve kedze vidim ze tato tema je uz dlhsie neaktivna....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je různé, záleží na typu obchodování, jestli jde o forex, komoditní spready, poziční obchodování, opce nebo intradenní obchodování... U každého typu je doporučená velikost účtu pro začátek trochu jiná.

Například některé opční strategie vyžadují minimum několik stovek dolarů a na druhou stranu poziční obchodování potřebuje minimálně 10tisíc, spíše víc.

Doporučuji Vám, abyste se nenechal hned odradit výší počátečního účtu, protože před startem do reálného obchodování je potřeba se hodně naučit. Sdílím stejné nadšení z těchto stránek a stejně jako ostatní jsem začal studium přečtením komoditního manuálu. Začněte tedy u toho a přijímejte znalosti. Velikost účtu nyní není rozhodující a bezesporu není vůbec kam spěchat.

Přeji příjemnou cestu za znalostmi (tu) - to je základ :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diskuze na tema "na velikosti zalezi/nezalezi" probehla nedavno zde:
www.financnik.cz/forum/read.php?23,165393,page=3

Ja osobne jsem zastancem vetsiho uctu, protoze to dava cloveku mnohem vetsi prostor pro chyby a zvysuje to "sanci na preziti". Nicmene na druhou stranu ja se zameruji spise na pozicni strategie, kde je mensi frekvence obchodu a mensi zhodnoceni a tak potrebuji vyssi kapital, aby to neco rozumneho vydelavalo. Je to velice individualni a hlavne o konkretnim ocekavani. Doporucuji poradne precist vsechny clanky na tomto serveru, odpovi na vetsinu pripadnych otazek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...