Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Vsechny zdravim,

predem bych chtel podekovat autorum techto stranek, protoze mi otevreli dvere k uplne jinemu svetu, ktery mi naprosto vyhovuje:-)
Muj dotaz se tyka velikosti učtu. Zajimalo by me s jak velkym uctem se jiz da obchodovat, jestli mi staci treba 2000 USD nebo vic... chtel bych obchodovat pozicne napr.Corn,Sugar...atd.

Predem dekuji za odpoved
Kennet

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 64
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 1 month later...

Zdravím všechny,
již jsem se podíval na výše uvedený link s výpočtem min. velikosti účtu. Nicméně chtěl bych požádat někoho, zda-li by mi poradil s tím, že můj závěr je správný. Jsem nováček a chtěl bych pozičně obchodovat s kukuřicí,cukrem nebo pšenicí. Nějak se nemůžu dopočítat, zda-li mi bude stačit zřízení účtu s vkladem 2000 USD, příp. která z těch komodit je nejvhodnější. Nehodlám obchodovat hned teď,chci ještě abslovovat nějaké kurzy, ale pomůže mi to v orientaci s trhem, kterému bych se chtěl věnovat.

Díky za odpověď

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Davide,

Možná tě zklamu, ale obchodovat pozičně s takto velkým účtem je skoro sci-fi. Nejlepší představu o velikosti účtu získáš, když si nachystáš nějaký obchodní plán a ten otestuješ na dostatečném vzorku dat zpátky. Jak by se ti asi dýchalo, kdybys chytil 5 ztrát po 200 usd po sobě? To není nic nereálného....
Pro tvou představu jak jsem to udělal já. Mrkni se na přiložený odkaz. Je tam testovaný Corn za posledních 10let.

www.financnik.cz/forum/read.php?2,2600,page=2

Zkus si to projít a něco podobného si vyzkoušej. Otevře ti to oči.

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za reakce...dobrá tedy uznávám, že 2000 USD na poziční obchdování je málo. Chtěl bych se ale zeptat, zda-li je s tímto obnosem možno lépe obchodovat intradenně a pokud ano,jakou komoditu byste mi doporučili? Tak mě pak napadá, že pokud by bylo intradenní obchodování reálnější ( a možná i vhodnější vzhledem k menším možným ztrátám), tak bych se asi měl přehlásit spíše na kurz týkající se intradenního obchodvání (nahlásil jsem se na na úvod do obchodání s komoditami). Je moje úvaha správná (spíše mi jde o pořadí absolvování těch kurzů,protože časem je chci absolovoat oba).
Díky za reakce jak na intraday, tak na kurz.

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Davide.
To co si odnesete z kurzů zužitkujete v obou případech. Možná bych se rozhodnul čemu se chci vlastně věnovat. Co se týče té částky, už několikrát tu bylo napsáno v jakém rozmezí by se měli pohybovat. 2000 USD na ID taky nestačí. To otevřete dva ztrátové obchody a doobchodoval jste. Navíc Vám možná ani společnost obchod neotevře. Jinak klidně jděte na zmíněný kurz. Určitě se dozvíte odpovědi na většinu otázek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No,tak to jste me moc teda napotesili:-) No,ale co nadelam,pujdu na forex...chci obchodovat a budu klidne prodavat futures na redkvicky nebo kvetaky:-))) Tak zkusim aspon ty meny,ale pockejte jeste o me uslysite:-)))) A to uz jsem si ty komodity tak pekne zacal nastudovavat...no,treba se to jednou bude hodit...no,jestli se nepletu, tak i tam se pouzivam indikatoru TA a i tam se da uplatnit spousta veci, ktere plati pro obchodovani s komoditami,ze?

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hm,no dobra,tak koukam,ze by to snad opravdu mohlo trosku jit,kdyz prihodim 1000 USD...no,pokud by se mi darilo jako v akciich,kde jsem za 4 mesice zhodnotil o 60 procent,tak by to nemuselo byt marne:-) Vite,ja jsem na kapitalovych trzich tak trochu exot,nakupuju akcie i jen za 4000 Kc na 1 obchod,takze aby mi to vyneslo i s poplatky,tak musim zhodnotit opravdu velmi hodne a zatim mi to jde... Proc o tom ale mluvim? Myslel jsem,ze i v tech komoditach jde treba nejak investovat s mensi castkou, nez je tech 5000 USD, stejne tak mi totiz nekteri lide rikali, at nelezu na burzu,kdyz nemam aspon kolem 50 000 Kc,ze si nevydelam ani na poplatky. Proto ted jsem takovy mene duverivy,ale zase jsem rad, ze mi tady kazdy rika to same:"Davide, nelez do komodit,kdyz na to nemas":-)))) a ten hlas je taovy konstatntni.
Jeste 1 dotaz bych ale mel (prosim, opravte me, jestli je moje predstava spatna)...kdyz budu obchodovat velmi opatrne,treba jen tak,abych na 1 kontraktu ztratil jen treba 150 USD-(at uz intradenne nebo pozicne), tak bych asi nemel vubec zadny prostor pro to,aby se kurz pohnul spravnym smerem, kdyby se jen lehce pohnul opacne,narazil by na STOP LOSS a ja bych musel z kontraktu ven...je to tak?
A jeste 1 dotaz,rekneme, ze nejak ziskam ty 3000 USD tak, to uz mi napr. Interactive Brokers otevre ucet,abych mohl obchodovat intradenne?

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Technická analíza tam taky funguje ,ale co takhle pročítám vždycky forum tak FA tam má silnější postavení. Bejt Váma tak ještě chvíli testuju a šetřím.. Jinak podle mého forex taky neni nezajímavej.. jak hoši sami píšou tam se pořád něco děje.. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


mojenakupy:

na Forexe si vystačíš s mnohem menší částkou, např. s 500 US$, EUR..., obchoduješ samozřejmě pak
s tzv. miniloty což jsou desetiny, pětiny, třetiny... 1 Lotu. Což má své výhody aspoň pro začátek. Ovšem
pořádný "many" se toči na celých Lotech a to chce hodně píle a trpělivosti.

TA funguje na Forexe samozřejmě také s podstatným rozdílem proti komoditám - neméně důležitá
je FA (fundamentální analýza) a zde je potřeba přihodit jazykové znalosti.

Suma sumárum graf jako graf, po nějaké době zjistíš že i na grafu EKG se nachází S/R bariery a podobně. :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...