Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Zdravim Kolegove,

nejsem si jist, jestli toto je to spravne vlakno, kazdopadne budu velmi rad za jakekoliv odpovedi a napady.
Lehce nastinim moji situaci, mam k dispozici $10000, se kterymi mohu zacit obchodovat. Zacal jsem IO na trhu
YM, v excel. tabulce je asi 600 zbacktestovanych obchodu a asi priblizne 2,5 mesice paper. Realne mi vychazi jen par
set $$$ za mesic. Predpokladam, ze LIVE bude min. o 50% horsi vysledek, coz uz mi nepripada tak lakave, ale beru
to jako zacatek. Posledni 2 mesice se zabyvam spready a priznam se, ze mi pripadaji z hlediska rizika i psychiky jednodusi.
Muze mi zkuseny trader poradit, jestli je lepsi vzit $ 10000 a zacit obchodovat spready jako prvni a k IO se vratit pozdeji? Nebo je lepsi jina varianta? Podotykam, ze mi ani tak nezalezi na case jako spis ta tom jak pomalicku navysovat svuj ucet.
Jsem trpelivy a TRADING me nesmirne bavi a je to TO co chci v zivote delat.

Preji Vsem hodne nejen pracovnich uspechu!

Voita

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 64
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 1 month later...

Minimalne 6 mesicu idelane rok? Nebo treba 5 let...nebylo by to jeste lepsi? :-p

Myslim ze to co zde popisoval bylo idealni. Prehanet to s paper tradingem asi nebude idelani vec. To se pak taky muizec zaseknou a paperovat celej zivot. Trhy se neustale meni a je potreba na to regovat, na stranui druhou paper trading beru jako ukazatel funkcnosti meho systemu a na to mnyslim 2-3 mesice bohate staci. Jde jen o to, jestli je to + nebo -

Paperovat mesice a mesice je smysluplne tak u hledani svatehgo gralu a idealni strategie. Asi se vsichni shodneme, ze tudy cesta nevede. Samozrejme ani to se neda rict definitvne- ostatne jako nic u tradingu. Vzdy zalezi na tom jestli je to pozicne, nebo intradenne a co vlastne obchoduji. Kazdopadne nic se neda prehanet. Tj. ani uspechat ani se zaseknout.

sumasumarum delat rok papertrading a pak za tyden live zjistit, ze je jaksi taksi nekde chybicka znamena.... no neni to zrovna positivni ani pro ucet ani pro psychiku. Mysim ze kompromi je kompromis. A urcite bych zacinal taky na spreedech. Neni nad to zacit s omezenym rizikem a pak se propracovavat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

obchoduji již čtvrt roku s akciemi a to poměrně dost úspěšně, zatím jsem měl 90 % svých obchodů úspěšných, můj kapitál činí 40 000 Kč a obchoduji přes brokerjet, kde už jsem uhradil slušnou sumu na poplatcích, avšak můj čistý zisk mám 10 000 což si myslím, že je hodně slušné, musím však uznat, že moje hlavní zisky byly z erste, která byla dost hodně podhodnocená....
Ovšem po přečtení článku o komoditách mě to zaujalo, a chystám se na futures komodity, konkrétně jsem si vyhlídnul mini kontrakt na ropu za těch cca 110 dolarů, je tam opravdu hodně velká páka, avšak to mě právě láká, zhodnotit svůj účet, plánuji to tak, že bych vložil do těch futures cca 10 000 Kč a po 2 kontraktech bych to zkoušel s tím, že bych nastavil stop loss velmi blízko aktuálního kurzu, abych neztratil více než jsem vložil do daného obchodu. (zatím si zkouším obchodování s těmi futures na demo účtu a většinou se mi ty obchody podaří - soustředím se hlavně na nakup kontraktu v růstovém trendu po pádu, dvojité vrcholy a další indikátory....). Teoreticky i v demo účtu mi výsledky vychází celkem slušné, neboť ze vkladu cca 2100 Kč lze získat i 6ti násobek, každopádně myslíte si, že je to dobrý nápad začínat takhle s těmi futures na komodity a co si myslíte o té "taktice" vložit 4000 Kč na 2 kontratky a stop loss, tak abych neztratil více než ty 4000, vím, že se to zaktivuje už kolem velmi malého pohybu, ale jedině tak si myslím, že bych mohl vydělat.... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Orlik:
Mně se zdá 10K na spready málo. Ne že by to nešlo, ale obchody jsou obvykle na delší dobu (týdny), tak asi narazíš časem na problém, že nebudeš moci otevřít perspektivní obchod, protože jsi předtím vlezl do jiných, které se na začátku jevily taky perspektivními. Jinak spready mohu jen doporučit, úspěšnost obchodů je vyšší než u ID a na rozhodnutí je obvykle dost času, není to tak stresující.

xzajic:
Většina lidí píše, že právě u ID se dá začít s nižší částkou. Vzhledem k marginu cca 500dolarů mi to přijde logické. Tím netvrdím, že se většina nemůže mýlit ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to paja1: Chápu. Já jsem trochu proti ID zaměřený, tzn. nebudu úplně objektivní v tomto. Ale i tak - buď spready, nebo třeba akcie či ETF, proč ne, do začátku.

to Tominotr: Ani ne tak k reálným výsledkům (pár set dolarů za měsíc u člověka, co začíná s ID při 10000 USD je v rámci prvních 3 měsíců utopie, a tazatel to tak i píše, že v reále to bude o 50% méně, tedy se mi zdá, že on stojí nohama pevně na zemi) jako spíš k reálným příběhům. S tímto lze pohodlně začít spready, osahat si psychiku, okoukat trhy a tak. Samozřejmě, probém, co popisuje paja1, že nebude na dobrý obchod, protože peníze sou blokovány v běžících obchodech - k tomu bude docházet, ale upřímně, k tomu bude docházet při libovolné výši konta.

Mě se prostě obecně příčí doporučovat nováčkům ID, pokud nemají osahané tradičnější instrumenty. Je to jenom názor, pochopitelně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajíc:
Já jsem taky proti ID, ale je to subjektivní pohled, prostě když jsem si to zkoušel na demu, bylo mi jasné, že to není pro mě. Naopak spready mi hned zpočátku sedly, shodou okolností jsem začínal taky s částkou 10K jako Orlik a první 3 měsíce jsem měl průměrné zhodnocení cca 1000 dolarů měsíčně, tj. 10% měsíčně. Byl v tom určitě pořádný kus štěstí, ale i díky tomu se mi spready zalíbily.
Jasně že žádné konto není dost velké, ale s 10K jsem třeba 3 týdny koukal, jak to nikam nejde a vcelku se s tím nedalo moc dělat. Teď přece jen mohu otevřít další obchody, popř. skoro vždycky je možnost aspoň něco málo s malým ziskem zavřít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic:
To určitě, když tady čtu, jak někteří měsíce a roky backtestují, a výsledky v live pak stejně nejsou nic moc (v průměru, čest výjimkám), tak to by mě nebavilo. Spready jsou jednoduché a relativně nízkorizikové. Výnos sice není nijak zázračný, proti ID, ale kdo toho hypotetického vysokého výnosu na ID v reálu opravdu dosáhne? Spready jsem začal obchodovat prakticky hned live, a zatím to jde vcelku dobře. Předesílám, že s obchodováním komodit jsem měl předtím několikaletou zkušenost (a obchodování bylo z dlouhodobého pohledu ztrátové). Proto na základě vlastních zkušeností spready doporučuju.
Raději budu s pravděpodobností 90% vydělávat 20-30% ročně než 200-300% ročně s pravděpodobností 10%.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cashflowz:
Na to se nedá odpovědět, každý člověk je jiný. Já říkám komoditní spready, xzajíc by možná řekl akcie nebo opce, někomu dalšímu se zdá nejlepší daytrading na miniindexech ... Každý ať obchoduje to, co mu nejvíc sedí, nebo co si myslí, že mu sedí.
Pokud jde o velikost účtu, záleží na tom, jaké má člověk potřeby, kolik chce vydělat. Roční zhodnocení v % tady bylo pro jednotlivé instrumenty opakovaně uváděno. Z toho mi vyjde potřebná velikost účtu, a když do výpočtu zapracuju i přiměřenou rezervu, je šance, že by to zhruba mohlo vyjít. Jinak obecně platí, že prachy dělají prachy, takže čím větší účet, tím líp.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...