Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie v Praze - FOREX


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Zdravím, jelikož mi WCCI pořád leži v žaludku od doby co znám forex, tak se k němu občas vracím pohrát si s nastavením, tak že pro ty kterým to taky nedá spát zkuste si vyzkoušet toto nastavení, CCI 20, 30-minutový graf, protože se konec cci mrská posunul jsem vstupy a výstupy přesně po ukončení svíčky, tak jak by to dělal AOS. čas 30 minut mi hlídají stopky. Vstup je se 2 miniloty, pevný SL -30, vstupuje se po překročení nulové hranice při dokončené svíčce, dotknutí neberu, pouze protnutí. Výstup 1 minilot pevný profit 60, 2 minilot vystupuji při zpětném protnutí nulové hranice, a vstupuji do opačné pozice Nahoru long, dolů short to je asi jasný všem. Při testu na cable od 27 prosince do 25 ledna což zrovna na obchody nebylo moc super období jsem dopadl takto. Celkem otevřených pozic 63 x 2 miniloty, max ztrátových pozic 6x2 miniloty, max ztráta v řadě -260 pips. ziskových obchodů 26x 2 miniloty, ztrátových 37. čistý zisk po odčtení spreadu 893 pips, což na přelom prosince ledna beru jako dobrý výsledek. Pokud se vynechají noční hodiny výsledek by byl o mnoho lepší, pokud by někdo udělal další měsíc, kromě února, ten budu dělat zítra, případně zdali by se dal naprogramovat podobně jednoduchý AOS tak budu rád. lisakus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lisakus Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím, jelikož mi WCCI pořád leži v žaludku od
> doby co znám forex, tak se k němu občas vracím
> pohrát si s nastavením, tak že pro ty kterým to
> taky nedá spát zkuste si vyzkoušet toto nastavení,
> CCI 20, 30-minutový graf, protože se konec cci
> mrská posunul jsem vstupy a výstupy přesně po
> ukončení svíčky, tak jak by to dělal AOS. čas 30
> minut mi hlídají stopky. Vstup je se 2 miniloty,
> pevný SL -30, vstupuje se po překročení nulové
> hranice při dokončené svíčce, dotknutí neberu,
> pouze protnutí. Výstup 1 minilot pevný profit 60,
> 2 minilot vystupuji při zpětném protnutí nulové
> hranice, a vstupuji do opačné pozice Nahoru long,
> dolů short to je asi jasný všem. Při testu na
> cable od 27 prosince do 25 ledna což zrovna na
> obchody nebylo moc super období jsem dopadl takto.
> Celkem otevřených pozic 63 x 2 miniloty, max
> ztrátových pozic 6x2 miniloty, max ztráta v řadě
> -260 pips. ziskových obchodů 26x 2 miniloty,
> ztrátových 37. čistý zisk po odčtení spreadu 893
> pips, což na přelom prosince ledna beru jako dobrý
> výsledek. Pokud se vynechají noční hodiny výsledek
> by byl o mnoho lepší, pokud by někdo udělal další
> měsíc, kromě února, ten budu dělat zítra, případně
> zdali by se dal naprogramovat podobně jednoduchý
> AOS tak budu rád. lisakus


chybka se vloudila, už je pozdě takže ziskových pozic bylo 56 takže 28 x 2 miniloty, jdu spát

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lisakus: Díval jsem se na ten Tvůj obchodní systém a rozhodl se, že tomu vytvořím AOS. Předpokládám tedy, že používáš platformu VT, pokud MT, určitě Ti pomůže jiný uživatel. Přikládám k tomu i PD. Obávám se, že až uvidíš výsledky, jak by to obchodoval AOS, tak trochu znejistíš. Definoval jsem to přesně tak, jak píšeš a dle PD se profit za poslední měsíc na 30min grafu plácá kolem nuly. Jak píše Volf, jsou to vlastně dva systémy. Pro lepší přehlednost posílám AOS, kde máš zahrnutý jen jeden systém. Zvolil jsem ten se vstupem, kde CCI protne nulovou linii a výstupem buď na libovolně definovatelný PT či SL, nebo opětovné protnutí nulové linie a nástup do opačné pozice. Pokud chceš testovat to druhé uvedené nastavení systému, není nic jednodužšího, než hlídnání PT a SL zrušit. Osobně bych se tenhle systém obchodovat asi neodvážil, rozhodně ne se zapnutým AOS ve VT. Řešením by možná mohla být platforma MT. Osobně ji nepoužívám, ani neznám, ale co jsem vyčetl, tak tam AOS využívají plnohodnotných SL/PT, které jsou zasláný brookerovi a kde je garance, že pokud se cena dotkne zadané úrovně, tak se pozice uzavře. Ne jak ve VT, kde se čeká, až se uzavře svíce. Což v případě 30min timeframe může být hodně bolavé čekání... Ostatně testy to jenom potvrzují, kdyby se pozice uzavřela ihned po dosažení SL30 a PT60 a ne až po ukončení svíce, profit tohoto sytému bude určitě kladný. Jinak přiložený AOS má i "časovač", kde po zaptnutí neobchoduje v určité hodiny, klouzavý pruměr nastavený na 100, kde vidíš "den a noc" SELČ, pak EMA20 a EMA34, CCI50 jako supertrend. Jak by se těchto indikátorů a případně ještě jiných dalo využít v tomto systémů, stojí určitě za prozkoumání. Osobně bych tomu určitě přiřadil ještě nějaký filtr na vstupy. Stav, kdy se CCI 20 mrský kolem nulové linie a opakoveně ji v krátkých intervalech protíná, tomuto systému zrovna mnoho nesvědčí.... Určitě se pochlub se svými dojmy, neměl by být problém cokoliv doprogramovat. Ale upozorňuji, že jsem jen horlivý začátečník... :-) Petr

1501

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf Napsal:
-------------------------------------------------------
> lisakus:
> jsou to vlastně dva systémy, nezkoušel jsi je
> testovat odděleně? Možná by jsi zjistil, že jeden
> doplácí na druhý...
> Milan


Zdravím jesli je to nastavením pevného Sl -30 tak jsem to asi špatně napsal, samozřejmě že když jdu do opačné pozice tak končím ztrátovou pozici po protnutí nulové hranice, nečekám až to dojde ke SL, co se týče pevného profitu u 1 minilotu na +60 a druhý po zpětném protnutí nulové hranice je to tak napůl, někdy je 2 minilot ziskový více i dvojnásobně, někdy je ovšem menší, ba může jít i do ztráty. Testovací ůnor od 25.1. do 1.3 dopadl špatně, moc vstupů, časté pohyby sem a tam, celkem 228 minilotů, max ztráta po sobě -188 pips
celková ztráta včetně spreadu -236 pips. Na vině především dlouhé svíce, které mazali zisk, protože jsem dodržoval vstup po protnutí až po dokončení svíce i když byla třeba 60-70 pips velká, navíc většinou při protnutí to byla již druhá dlouhá svíce v pořadí. Změním nastavení že při zisku + 40 pips posunu SL na 0 aby pozice již nemohla být ztrátová, a při dlouhých svících vstupovat na protnutí nulové hranice a nečekat na ukončení svíčky. Co se týče ztrát při pohybu přez nulovou hranici sem a tam tak jsou časté, většinou ale způsobují malé ztráty, ale když jich je moc tak je to znát. celkem 157 ztrátových pozic z 228. Z toho jich na pevném SL -30 skončilo pouhopouhých 8 minilotů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lisakus: Díval jsem se na ten Tvůj obchodní systém a rozhodl se, že tomu vytvořím AOS. Předpokládám tedy, že používáš platformu VT, pokud MT, určitě Ti pomůže jiný uživatel. Přikládám k tomu i PD. Obávám se, že až uvidíš výsledky, jak by to obchodoval AOS, tak trochu znejistíš. Definoval jsem to přesně tak, jak píšeš a dle PD se profit za poslední měsíc na 30min grafu plácá kolem nuly. Jak píše Volf, jsou to vlastně dva systémy. Pro lepší přehlednost posílám AOS, kde máš zahrnutý jen jeden systém. Zvolil jsem ten se vstupem, kde CCI protne nulovou linii a výstupem buď na libovolně definovatelný PT či SL, nebo opětovné protnutí nulové linie a nástup do opačné pozice. Pokud chceš testovat to druhé uvedené nastavení systému, není nic jednodužšího, než hlídnání PT a SL zrušit. Osobně bych se tenhle systém obchodovat asi neodvážil, rozhodně ne se zapnutým AOS ve VT. Řešením by možná mohla být platforma MT. Osobně ji nepoužívám, ani neznám, ale co jsem vyčetl, tak tam AOS využívají plnohodnotných SL/PT, které jsou zasláný brookerovi a kde je garance, že pokud se cena dotkne zadané úrovně, tak se pozice uzavře. Ne jak ve VT, kde se čeká, až se uzavře svíce. Což v případě 30min timeframe může být hodně bolavé čekání... Ostatně testy to jenom potvrzují, kdyby se pozice uzavřela ihned po dosažení SL30 a PT60 a ne až po ukončení svíce, profit tohoto sytému bude určitě kladný. Jinak přiložený AOS má i "časovač", kde po zaptnutí neobchoduje v určité hodiny, klouzavý pruměr nastavený na 100, kde vidíš "den a noc" SELČ, pak EMA20 a EMA34, CCI50 jako supertrend. Jak by se těchto indikátorů a případně ještě jiných dalo využít v tomto systémů, stojí určitě za prozkoumání. Osobně bych tomu určitě přiřadil ještě nějaký filtr na vstupy. Stav, kdy se CCI 20 mrský kolem nulové linie a opakoveně ji v krátkých intervalech protíná, tomuto systému zrovna mnoho nesvědčí.... Určitě se pochlub se svými dojmy, neměl by být problém cokoliv doprogramovat. Ale upozorňuji, že jsem jen horlivý začátečník... :-) Petr (PS: jestli sem tento příspěvek vkládám po druhé, tak se omlouvám, trochu dnes bojuji se svým internetovým připojením....)

1502

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...