Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie v Praze - FOREX


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim vsechny priznivce CCI :) Prikladam indikator pro MT4, ktery identifikuje patermy dle Woodieho a ozna4uje je v grafu, dale take oznacuje mozne exity. Indikator pouzivam jako orientacni pomucku, ktera mo obcas ukaze mozny patern. Nicmene neni to az tak uplne spolehlive a chce to vyzkouset a najit si casovy ramec, ktery vyhovuje nejlepe. Upozornuji, ze nejsem autorem toho indikatoru ;) Urcite ale muze pomoct, protoze se da z nej nastudovat jak jsou definovany jednotlive paterny z matematickeho hlediska. Protoze popisky jsou v rustine doporucuji si text v mq4 souboru prekopirovat do wordu a pak zavzpominat na skolni leta ;) Jirka

1543

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak tak sleduji diskuzi o Woodie CCI musím přidat taky svou trochu do mlýnice. Tuším, že Lisakus psal, že zkouší různá nastavení od 100/-100 až po nulu. Takto postupuje asi valná většina traderů. Je to zažitá formulka u více traderů, že klasicky CCI funguje tak (ne Woodie), že při přechodu nuly Up vstupujeme Long a pod nulou jdeme Short. Podle mne tak postupuje 90% traderů... ZÁSADNÍ CHYBA !!!..Trh je v tu dobu už někde úplně jinde...Tímto způsobem se nedá nikdy vydělat, je třeba téměř zásadně vstupovat pro Long, když je CCI křivka pod nulou a opačně pro Short (CCI je nad nulou). Abych jen nevedl teoretické úvahy, vytvořil jsem si tento týden AOS s posuvnými vstupy, dva pro každou pozici Long a Short. Každý vstup má i logický podmínkový výstup. Zkrátka trader si sám zvolí podle min. grafu a páru hodnoty od mínus 300 přes nulu po plus 300. Pro Long vstupy si zadám hranici např. -100 a -150 a pro Short 100 a 150 (měním to podle minutáže grafu a podle párů). Troufám si tvrdit, že tento CCI systém (postup) nemůže být téměř nikdy ztrátový....Zajímavá je kombinace, když si zadám např. pro Long jeden mínusový a jeden mírně plusový vstup - taky to dobře funguje....Systém je starý asi týden a dva kolegové ho jeli "naostro" tři dny. Jeden na minilotech s třemi hlavními páry pět hodin denně odpoledne (po 0,1 lotech) - zisk 900 dolarů, druhý jen na cable dopoledne od 8 do 12 (v zaměstnání..:-) ) s celým lotem - zisk 2500 dolarů...Takže něco na tom asi bude...Přikládám dva obrázky s USD/CHF a EUR/USD na 30 min.- perioda 50, ze kterých je trochu patrné jak to funguje...Pro kratší grafy se adekvátně i sníží rozsah plus/mínus hodnot a periody CCI..U Profit displey (nastaven je pro běžné loty), když nastane kratší rovná čárka, není otevřená žádná pozice..Což je taky výhoda tohoto systému, neotvírá otrocky Long-Short-Long-Short atd....ale zavře pozici a čeká na další šanci..Stop Lossy systém nepoužívá, protože to není vůbec zapotřebí - CCI je dostatečně volatilní. Takže tady mají příznivce CCI návod "jak na to" - vstupovat tak, jak bylo výše popsáno a určitě to bude mnohem, mnohem více profitní než veřejně zažitá a všude zmiňovaná formulka o CCI>0 Long a CCI1546

1547

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím SIDE
Zhruba někdy pře dvěmi měsíci jsem se zaobíral myšlenkou že CCI ve vyších periodách je vstup po protnutí nulové linky je opožděný takže jsem posunul vstupy např. pro long na - 100, -50 při směru CCI nahoru a výstup a Short vsup při protnutí CCI +50, 0 směr dolů , ale výsledky nebyly moc dobré, takže po dni testování jsem od toho upustil. Takže jestli tomu dobře rozumím tak bych to aplikoval stejně pouze s tím rozdílem že výstup bude už v okamžiku kdy CCI projde + 50, +100 směr nahoru bez toho abych šel short, pokud nebudou podmínky pro vstup. Takže díky SIDE za super nápad, jojo vytrvalost je dobrá vlastnost kterou zrovna moc neoplývám. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID: Nedalo mi to a zkusil jsem tvůj systém naprogramovat do MT, abych mohl provést backtest. Podmínky jsem přizpůsobil tak, aby obchodování bylo jako ve VT, tzn. realizace příkazů po ukončení svíčky. Vstupoval jsem do obchodů pro long při překročení hranice -150 a -100 zespoda, pro short opačně. Můj systém jsem naprogramoval pro otevírání pouze jedné pozice a test jsem tedy provedl dvakrát pro obě hranice (zkoušel jsem to i pro jiné, ale výsledky byly horší). Výstup jsem prováděl, pokud CCI kleslo o 50, aspoň tak jsem to odpozoroval z tvých grafů. Pro testování jsem použil data z Alpari, testoval jsem je EURUSD. Výsledky podle mne jsou slabé. Poslední období je celkem v plusu, ale dlouhodobě ne. Podle mne by to chtělo nějaký filtr, který bude sledovat např. trend. Taky je podle mě problém, že to někdy nabere pozici v době, kdy normálně neobchodujeme, večer, v noci. Aby se systém přiblížil realitě, asi by to chtělo určit časové obchodní pásmo. Takže určitě dobrý nápad, sledovat CCI již od opačné úrovně, ale je to jen základ, který asi chce ještě dotáhnout do konce. Milan

1550

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lisakus
to co jsem nastínil - vstupy pod nulou Long a opačně pro Short si neklade za cíl být nějakým grálem, jen jsem chtěl upozornit na častou chybu traderů při použití CCI a demonstroval ji přes funkční AOS...To co jsi zkoušel mělo zdravý základ a rozhodně větší šanci na úspěch než klasicky definované poučky..Výstupy - ne, jak to píšeš...např. výstup pro pozici Long až při opačném crossu na stanovených hranicích (mnohdy to koresponduje s otevřením opačné pozice Short, ale ne vždy a proto pak systém čeká na další signál - křivka se otočí třeba na hranici 253, hranice 250 ji následně vypne a vstupy pro Short jsou definovaný až od 200 nebo 100 - to je pouze příklad). Tím odpovídám i nicku Kuba. Taky nemá podle mne smysl používat u CCI příliš volatilní periody 14 nebo 20 - raději periody od 40 výše. Třeba tzv. supertrend CCI je definován až pro periodu 50... Dobré výsledky jsou i u period 60,80, ale i 100.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky SIDE
když jsem si potom přečetl co jsem napsal a podíval se do pár grafů došlo mi že to je hloupost co jsem napsal, protože trend při protnutí směrem nahoru je většinou v začátku, takže je třeba ukončit pozici při otočení CCI a následném protnutí některé z definovaných hranic. Takže se omlouvám za ten nesmysl co jsem napsal a díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
I já jsem tento systém testoval na maximální počet svíček ve VT. V případě 30 min. grafů to pojme období půl roku zpátky. Faktem je, že dle PD ty výsledky vypadají dobře jen za poslední období. Se zapnutým časovačem, který eliminuje neobchodní hodiny, jsem dosáhl trochu lepších výsledků. Taky bych se určitě přimlouval za to, zkumulovat CCI ještě s nějakým kvalitním trendovým indikátorem. Už je na každém, co upřednostní a jaká kombinace bude vypadat po důkladném testování nejlépe.
Jistý je, že co zde nastínil SID, je hodně dobré řešení přístupu k indikátoru CCI jako takovém. Výsledky jsou určítě o mnoho lepší, než kdyby se vycházelo z crossů se základní nulovou linií...
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím forexáci, přispěju taky trochou do mlína. Třeba vám to pomůže. Side tvoje použití CCI funguje, nejlépe ve swingujícím trhu. Použití nulové linky se hodí pro vydělávání v trhu trendujícím. Na tom je postavený patern ZLR. Protože když trh začne trendovat tak má občas tendenci motat se okolo +/- 100 linky a tehdy bude ztrátový. Když jsem začal CCI studovat tak jsem filtroval EMA trend a vstupoval ve směru na protnutí +100, -100 a 0 ve směru trendu.
Sledováním jsem zjistil, že pro swingy je ideální vstupovat na protnutí -100 pro long (a začátek trendu,ale jak ho poznat) a +100 pro short. (woodi aplikuje podobnou formu HFE)
V trendujícím trhu nejde jen o průraz, ale i o odražení od ZL - pak jsem zjistil, že je to woodiho ZLR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

viki: Napsal jsi to celkem přesně, je vidět, že Woodieho systém máš nastudovaný nejen teoreticky, ale i prakticky...
Spoléhat jen na samostatné CCI, který bude protínat předem definované linie, se mně zdá trochu málo, pokud chceme vydělávat stabilně.
Hlavu a patu dal CCI až Woodie, určitě se vyplatí naučit se alespoň jeho základní patterny, pokud se chceme CCI vážně zabývat. Třeba jeho ZLR. Naprosto perfektně funguje v trendujícím trhu, kde v případě LONG velice dobře indiduje nejnižší místa na grafu, kdy je vhodný koupit...
Osobně teď řeším, jak se svými skromnými programátorskými znalostmi vysvětlit AOSku, aby tento pattern efektivně rozeznal...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

viki:
mě je taky jasné, že CCI funguje. Ale tak jednoduché to určitě nebude. Asi by bylo ideální, abychom určili, směr trendu, anebo řekli, že trend v tuto chvíli nemáme. V prvním případě by se tedy vstupovalo na odražení od 0, možná i na proražení +100 pro long, ve druhém případě by byly vstupy podle SIDa na -100 (-150) pro long. Máš nějakou metodu, jak trend identifikuješ (pokud už nepoužíváš EMA)?
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Images, někde tady na foru něco na ten způsob je. Někdo z daytraderů to zmiňoval. Podívám se. http://www.financnik.cz/forum/read.php?14,23517,24723#msg-24723 Nevím jestli Vám to pomůže je to do ami brokeru. Ale aspoň pro princip Volf: Věnuju se daytradingu. Po "objevení" woodiho jsem ho začal studovat. Jeho příznivci na stránkách upravují a používají konkrétně pro ZLR určení trendu pomocí SW a chop indikátor, LSMA. Popsáno v článku o CCI. Myslím, že by se to dalo něco použít použít. Takže ta moje studie leží zatim v šuplíku, nedokončená. Používal jsem EMA tak, že pokud mi cena uzavřela nad EMA34 tak long a opačně. Důležité bylo poznat trh do strany, pak se to samozřejmně motá okolo EMA. Původní vstupy cross 0,+100/-100 do trendu. Dost jsem taky dával pozor na S/R úrovně - to už záleží na agresivitě přístupu a timeframe. Vydělává to dost, ale chce to dost diskréčního přístupu. Tolik základní púůvodní skelet. Problém je, že pokud by jsme chtěli použít jenom protnutí -100 pro long, tak málokdy nastane situace, kdy bude cena nad EMA. K tomu patří další woodiho patern. Famir. Pokud tedy pomineme protnutí -100, protože nevíme jestli se nejedná jenom o běžný pohyb trhu, tak jsem hledal další bod otočení. To se v trhu může potvrdit vytvořením S/R v opačném směru. A u woodiho jsem zjistil, že se to jmenuje famir. Je důležité pokud se konec úsečky na CCI dostane nad ZL, která je považována za důležitou S/R úroveň. Na cenovým grafu mi to kopíruje právě situaci otočení trendu.

1551

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...