Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

To Architekt:

Na téhle burze neprodáváš chleba, ale kontrakt na dodání chleba ke dni expirace kontraktu (=futures) a tím se dostáváš do krátké pozice sám neboť musíš být schopen svůj prodej včas pokrýt (buď chlebem, nebo když mezitím splesniví pak ukončením své krátké pozice finančním vykoupením zpět tj. nakoupením). Prodáváš něco co nemáš ale v co doufáš že mezitím vyroste a uplácáš z toho prodatelný chleba.

Do doby expirace je blokován pouze margin a zúčtování komodity a financí proběhne až při oné expiraci. Spekulanty k expiraci nepustěj a to z principu že se u brokera označí za spekulanta na což Larry asi zapomněl.

OI ukazuje počet momentálně sjednaných kontraktů medvědů s býky tj. počet smluv (sou - bojů, které pak probíhají dokud rozhodčí nezapíská konec, nebo dokud se na to oba dřív nevykašlou a OI tím klesne, samozřejmě se na to může vykašlat jen jeden ale jen když si za sebe najde náhradu čímž ale sou-boj pokračuje dál a OI tak neklesne).

Když se na komoditní burze narodí jeden medvěd, narodí se i jeden býk a vývoj futures ceny určí kdo znich více vyroste a druhého kus užere. Přesto mohou (asi obvykle) získat oba a současně může být každý z nich naštvaný že mohl získat víc než získal.

Velký zemědělec si to na burze zřejmě prodává sám (teda má na to lidi v obchodním oddělení), ten malý to prodává nikoli spekulantům ale překupníkům kteří z toho dělají právě ty velké vagóny se kterými pak mohou jít sami na burzu pokrývat prodaný kontrakt (krátkou pozici) při expiraci futures smlouvy.

Pokud je konečná cena při expiraci jiná než ta kdy byl kontrakt uskutečněn tak se právě zisk či ztráta vyrovná na cenu původně sjednaného kontraktu paní burzou (=stavem finančního účtu u brokera) - tj. kontraktem si obchodník (spekulanti jsou v den expirace již mimo hru) zajistil jednou pro vždy cenu za kterou kontrakt uskutečnil (ať je obchodníkem překupník, zemědělec či mlynář).
Viz -
www.financnik.cz/forum/read.php?18,189832,189884#msg-189884

Akorát mi není jasný proč se o tomto vede debata ve vlákně s názvem "Roční výnos"?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

polygon, Jiří S.:

Tam, kde je povoleno otevírat krátké pozice, může spekulant vytvořit virtuální dlouhou a krátkou pozici s neexistujícím kontraktem. Ale na burze si nemůžu jen tak otevřít pozici se skutečným kontraktem za cenu kterou chci. Výrobce či překupník prodá ten kontrakt burze či clearingové společnosti (neznám přesné detaily, figuruje tam spousta hráčů), která mu za něj dá aktuální cenu, a burza či clearingová společnost otevře dlouhou skutečnou pozici, kterou koupí spekulanti a prodávají si ji mezi sebou. A po expiraci clearingová společnost, která fyzicky má ty futures kontrakty (papírové smlouvy) od výrobců či překupníků, spáruje dodavatele a odběratele a určí kdo má komu co dodat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Architekt:
Můj pohled je totožný s pohledem Jiřího S. I v tom, že jsme poněkud utekli od tématu vlákna. Vedle je Fyzické dodání.

Tak jak to teď dovysvětlujete, by vlastně burza nebyla tím, kdo zprostředkovává obchody, ale tím vůbec největším spekulantem. Prostě když fyzicky něco nakoupí, musí to přeprodat dráž, jinak prodělá. A to jí nemůže nikdo zaručit, takže je to spekulace. V mém pohledu je burza institucí, která umožní obchodníkům obchodovat, garantuje férové prostředí pro obchodování a od účastníků za to bere poplatky. Ve skladech burzy se sice fyzicky nacházejí komodity, neumím si ale představit, že tyto patří burze. Spíš tam za poplatek uskladňuje zboží obchodníků a garantuje odběr zboží a jeho kvalitu.

Administrátor: můžete příspěvky, týkající se fyzického dodání, přesunout do vlákna Fyzické dodání?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...

Vážně mě překvapují některé dotazy, zda-li je trading výdělečný. Před 5 lety jsem začínal obchodovat s $10,000.00, dnes běžně obchoduji s 50 EMD kontrakty, je nasnadě, že účet musí být dost robustní, aby ustál ztráty při 50 kontraktech EMD, kde margin na 1 kontrakt je přes $6,000.00. Upozorňuji, že jiný příjem nemám. U kukuřice se nebojím jít i 100 kontraktů. Ale hranici nemám, až budu připraven na další kontrakty, půjdu pro víc. Samozřejmě, že ztráty jsou desetitisíce $$$, ale zisky jsou mnohonásobně vyšší, beru pouze RRR 1:5 a více. A časem přestoupím na RRR 1:10. Ale to chce čas. Nemyslím si, že větší účet je těžší zhodnotit stejným %, procenta jsou stále jen procenta, proto mě baví vyjádření některých, že jsou trhy, kde volume stačí max. na 100 pozic a dost. A co třeba diverzifikovat?! Obchoduji NQ, YM, ES, EMD, TF, DAX, grains, softs, metals a akcie swingově. A stále jsem jen malá rybka v porovnání s institucionálními tradery, kteří hýbou trhy. Není problém vzít 50 NQ, 10 YM, 50 ES, 50 EMD. Toto běžně obchoduji. Navíc ještě kukuřici, tu mám fakt v oblibě, tam tak 25 kontraktů. Občas přihodím 10 TF a 5 DAX. To vše stihnu sledovat a ještě nějaké AAPL, GOOG, FB, AMZN, EXPE, SINA, NTES stocks. Ale platí, že: "Chceš-li by špičkou, musíš trávit tradingem veškerý svůj čas!" Já denně obchoduji 14 hodin, o weekendech trhy analyzuji. Dovolenou jsem neměl 3 roky, ale nevadí mi to, jelikož trading doslova zbožňuji. Nejde o peníze, ale o hru mezi lidmi. Lidé, co vidí za tradingem jen peníze, nepochopili jeho plnou podstatu. Obchoduji pro peníze, ale zároveň hraji tu nejsofistikovanější hru. Obchodník musí být agresivní, být chamtivý a mít strach, v dobrém poměru pokoří burzu jako Jesse Livermore. Ale nikdy nesmí sázet vše na jednu kartu a držet takové množství pozic přes noc!!! Ale nemám problém mít účet zcela exponovaný, naopak to vidím za neefektivní, co není třeba exponovat, patří na běžný účet k útratě. Akcie je možné obchodovat swingově, ale na margin 50 %, jinak v korekci jít cash.

Chci zde ukázat, že potenciál zisků je zde neomezený, záleží jen na vaší fantasii, talentu a odhodlání. Vědět, že bohatí prostě budete!!!


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já bych se tak nerozčiloval, prdne ti žilka a jdeš do kytek ;-)

K ročnímu výnosu, ten je dost individuální. Záleží na obchodním systému a míře rizika, pokud jsem vydělal za rok např. 4%, mohl bych navýšením kontraktů teoreticky vydělat 8%, ale taky bych mohl chytit margin call a zavírat pozice ve ztrátě, to je zvýšená míra rizika. Klidný spánek a vyšší výdělek jsou v nepřímé úměře :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...