Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jeste dotaz.. Chapu ze pri pozicnim obchodovani se zisky dostavi treba az za 2 roky.. ale intraday? To si prece musite osahat mnohem drive, jednoduse proto ze udelat mnohem vic obchodu. Nebo je nekdo kdo se dokaze kazdy den venovat intraday tradingu a po 500 dnech ktere tomu venoval byt v minusu a stale v tom pokracovat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No v kazdem pripade to zacina byt zabava sledovat toto vlakno ...... kratit cas pred obedem a zaroven lecit ego /-a/ je velmi usmevna kombinace.

Je take usmevne jak se tady musime presvedcovat a argumentovat co je a neni mozne v tradingu. Proc nikdo nereagoval timto zpusobem na seminarich Financnika /jiste zde nesedeli jen zacatecnici/, kdyz prezentoval vysledky jednoduchych intradennich systemu nebo jste se k nim nevratili po prvnich LIVE obchodech? Proc jste nenapsali ze je to cele nesmysl a vydelat v trhu 10.000us/kontrakt/rok proste neni mozne. Nikdy bych si nedovolil napsat co je a neni mozne v tradingu a take dnes vim ze si to nikdy ani nedovolim. To ze se nekteri dostali do faze stagnace treba proto ze nemaji uz dalsi prostredky na otvirani dalsich uctu je nomalni. To ze se nekteri dostali do faze konzistentnich rocnich prijmu je take normalni a myslim ze ani v jednom pripade neni treba tyto stavy davat zbytecne najevo, coz se mimochodem v teto debate moc nedari.

Zacatecnici vykaslete se na %, ale stanovte si jasne cile, ktre nemusi byt na zacatku vubec financni. Nemusite je vztahovat vubec k zadnym datumum, ale staci si je ocislovat a snazit se jich dosahovat. Jestli to bude za rok nebo dva je take nepodstatne, ale hlavne ze se k teto mete postupem casu dopracujete. Ze to neni jednoduche je vec jasna, ale dopracovat se do konzistence je mozne, jak vysoka ta konzistence bude zalezi jen na vas a nenechte se mast limitaci co je a neni mozne - pouzijte vlastni hlavu
:)

at se vsem dari focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tie percenta budu vzdy funkciou risku a zisku na kontrakt. Takze nie je nic jednoduchsie ako zobrat Excel a zacat testovat, testovat a pocitat a neskor v live obchodovani porovnat realne vysledky s planom. Je hlupost robit si nazor z par prispevkou na fore, a kto si to nevie uvedomit a je lenivy pustit sa do vlastneho testovania nema v tomto biznise sancu.
Moj nazor sa zhoduje s tym co tu uz povedali traderi focus, mira_k a roman06.


Prajem vsetkym pokojne sviatky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Azash:

To jestli chcete byt inraday nebo pozicni trader je otazkou casu, Vasich priorit a cilu. Kolik casu muzete venovat tradingu si musite odpovedet sam. Vetsina zde diskutujicich chodi evidentne do zamestnani a proto musi volit bud obchodovani seance treba po 19.oo a cekat na pohyby v tomto pasmu nebo obchodovat hodinove grafy /na to musite mit uz dost prostredku na uctech/ a nebo obchodovat pozicne. Pozicni obchodovani vas nebude moc bavit protoze bohuzel na zacatku vetsinou hleda novacek akci a ta je vice k dispozici na intraday trhu. Pozicne obchoduji traderi kteri zacinaji hledat casove uspory a maji vyssi ucty takze uz nepotrebuji ke svemu spokojenemu zivotu stovky procent rocne ale staci jim desitky% a budte se jisty ze jich v debatach na forech potkavat moc nebudete. Tito pak drzi pozice nekolik dni a delaji treba 5 obchodu za mesic mozna i mene, ale do teto pozice se musite nejen financne ale hlavne emocne propracovat.

Nikdo nemuze vedet jestli jste uspesny podnikatel ktery hleda zhodnoceni prostredku za prodanou firmu nebo jste nekdo kdo si vzal spotrebitelsky uver a zkousi stesti.

Na to uz znate odpovedi jenom vy, ale bez studia, prvnich omylu a naslednych probuzeni ze snu, se k opravdovemu tradingu jen tezko dostanete. Nakonec si najdete sve misto na trhu a uz sam budete vedet na co stacite a na co ne, ale bohuzel je treba se pripravit na to ze cas hledani musite umet profinancovat a nemusi to byt zrovna malo prostredku.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Škoda, že se to tu tak zvrhlo a přitom na začátku byl prostý dotaz. Každý kdo tu vydělává se mohl podělit, není to tak těžké spočítat. Oceňuji alespoň těch pár, kteří se podělili. A je jedno zda-li jsou na nule či vydělávají. Diskutovat o tom, že jsou možnosti neomezené nemá moc cenu. Spíš o tom kdo a komu se daří vydělávat, popř. kolik a nebo %. O ničem jiném by toto vlákno nemělo být. Jak jsem psal dříve, mně osobně se dařilo mít po půl roce účet zhodnocený o cca. 50%. Poté jsem spadl na nulu, do mírného mínusu. Jednoduchá a prostá odpověď, nic víc a nic méně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak focus keby som bol nanejakom "seminary" a niekto tam novacikov presviedcal o 500% rocne tak by som sa ozal. Ja chapem ze novacik radcej pojde na seminar kde slubuju 500% , ako na ten kde len 50%, ale myslel som ze tema je o realistickych ocakavaniach nie o tom co je teoreticky mozne . Takze v tom suhlasim moznosti su teoreticky neobmedzene.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus

musim povedat ze mne sledovat tieto diskusie uz nepride vobec ako zabava, prave naopak.zacinam mat pocit ze pomoze snad len uplna ignoracia. ty ako trader tu mozes odprezentovat kompletny system, cely ho vysvetlit , zdokumentovat a nakoniec aj zalgorytmizovat a vyratat potencial s tymi najkonzervativnejsim profit targetom na rok a stale dookola budes musiet celit nejakym prispevkom vrtakov ktorych ciel mi je skutocne zahadou. paradox je prave to ze ako dokaz nestaci ani uplne naprogramovanie systemu a testy robustnosti niekolko rokov spat, ktory bol uverejneny v clanku na webe. ja fakt neviem co viac si moze laik ktory sa zoznamuje z prostredim zelat.ale pride mi ze to co tu par schopnych ludi prezentuje je az nad ramec dobrosrdecnosti. proste namiesto toho aby si dostal dakujem dostanes nieco ine .
je to smutne ale mam dojem ze free informacie sa nepovazuju za hodnotne len koli tomu ze ich davas free. pritom musim povedat ze kurzy ktore su u nas na trhu maju vo velkej vacsine neporovnatelne nizsiu kvalitu ako to co sa da najst aj tu.

btw:All: co sa tyka vynosu . existuju len dolare preratane na kontrakt denne, tyzdenne, mesacne, rocne. nicim inym sa zaoberat nema zmysel. ak je pre mna 500 USD mesacne 1 alebo 1000% je uplne jedno. tak ci tak to bude 500 USD. vsetko ostatne su len pomylene interpretacie pseudoinvestorov ktori si pomylili web.

vsetkym vesele sviatky a nemrhajte cas hadanim sa na fore :) je to skoda.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

kriste pane :D nestacim se divim a nebo dzivit :D opravdu zacinam verit ze mnoho lidi si tu chodi jen utesovat sve ego a ukazovat svoji chytrou hlavu misto toho aby mlcel a radeji si zhodnocoval penizky . nastesti vim ze je tu plno uspesnych a tech co radi predaji sve zkusenosti protoze nejsou omezeni. tem ja dekuji a preji vsem hezke svatky

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike

Tradingom sa zaoberám zhruba od začiatku leta a to, čo tu píšu ľudia ako focus či MERKUR1 (a mnohí ďalší, pozorne počúvam napr. aj to čo hovorí alter), mi veľmi pomáha sa v tomto biznise zorientovať. Pre mňa osobne majú ich komentáre cenu zlata a dobre si uvedomujem, že tu dávajú svoj čas a energiu v úprimnej snahe pomôcť ľuďom nájsť cestu. Žiaľ, asi nie všetci to vedia takto oceniť. Takže ja vám ďakujem, pomáha mi to čo tu píšete. Vďaka. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napisu svoje zhodnoceni zacinajiciho live tradera, aby byla alespon nejaka cisla. V cervenci jsem zacal. Neslo to, mel jsem moc diskrecni system. Takze cervenec 0%. Byl jsem na svem. Srpen jsem cely stravil backtestem. Zari jsem zacal az v pulce, 5%. Rijen 15%, listopad 27%, prosinec -7%, risk 1-3%/obchod. Vim, ze je jeste spoustu veci k zlepsovani, vse je o discipline a o tom, jak moc to chci dokazat. Nechapu, proc se to tady stale resi a proc stale pise napr. alter se svymi zkusenostmi z pozicniho obchodovani vetsiho obnosu penez. To je podle me uplne o necem jinem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...