Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

prednaska "FOREX - obchodovani na mezinarodnim menovem trhu"


michal_kk

Doporučené příspěvky

Zdravím vespolek,

pan Podhajský z financnik.cz mi doporučil, abych zde postnul informaci o přednášce, která se bude konat tento týden ve čtvrtek v Brně.

téma přednášky: Forex - obchodování na mezinárodním měnovém trhu
termín: čtvrtek 4. května 2006 v 11h dopoledne
místo konání: Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, budova Q, přednáškový sál Q03
doba trvání: cca 3 hodiny
vstupné: vstup je volný
přednášející: Michal Kreslík

Materiály mám připraveny v angličtině, ovšem přednášet budu česky. Výklad se zaměří na úvod do problematiky, dále vysvětlení samotného mechanismu foreign exchange, spread, leverage, fundamentální versus technická analýza, tvorba a backtesting strategií, ukázky genetické optimalizace strategií, money management, strategy programming na platformě Tradestation 8.1 v EasyLanguage, ukázka online obchodování přímo na internetu a dotkneme se i řady dalších témat. Očekávám plodnou diskuzi a těším se na dotazy z publika, které rád zodpovím i v průběhu výkladu.

Přednáška je součástí cyklu Burzy a cenné papíry, jehož garantem je prof. Ing. Oldřich Rejnuš, CSc., vedoucí ústavu financí Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Přeji vám všem příjemný 1. Máj,
Michal Kreslík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 33
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

michal kk
koukám, že se nám i FX vlákna dostávají do jisté komerční báze..., ale když je to s údajným požehnáním "náčelníků" budiž....většina diskutujících zde, jsou už celkem zdatní tradeři, takže nevím zda je vysvětlování banálních základů FX, fundamenty a TA nějak obohatí, na to je tady už x-vláken s celkem slušným objemem diskutovaných problémů...drtivá většina z nás již taky důvěrně zná online obchodování "přímo na internetu"...Mohl by jste trochu přiblížit svou dosavadní praxi na FX ?
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:

Nechápu, co se čílíte a nevim, co je na té nabídce komerčního, čtu, že je tam vstup zdarma. Pokud si nemyslíte, že jenom vy máte patent na správné rady a vzdělávání ostatních, tak osobně nevidim nic špatného na tom, že se obvzláště začínající tradeři snaží získávat informace z více zdrojů. Tedy pokud to neberete jako ohrožení vašeho postavení na fóru......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

byli jsme emailem požádáni o možnost vložit tuto informaci do fóra. Souhlasili jsme, neboť se jedná o přednášku zdarma, t.j. nevidíme v tom žádnou komerční akci nebo komerční záměry. Domníváme se, že je férové a v souladu se serverem financnik.cz informovat o možnosti akce, kde je možné zdarma načerpat další informace. Přednášející sice neznáme, ale v tuto chvíli nevidíme nic rozporuplného v informovanosti ostatní.

Zdravím,

Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RadekFX
nevím, co je v tom za "čílení se", jen jsem se holt s podobnou "nabídkou" setkal na vláknech Finančníka poprvé.. (neberu-li v potaz x nabídek mnohdy placených školeních jiných firem a firmiček v ČR a v SR). Mj. vlákna i seriál o FX vznikl proto, aby začínající tradeři měli zdarma přístup k nejrozsáhlejším informacím všeho druhu bez nutnosti absolvovat různá "školení"...Psal jsem jen: ...většina diskutujících zde, jsou už celkem zdatní tradeři, takže nevím zda je vysvětlování banálních základů FX, fundamenty a TA nějak obohatí...Jistě nepolemizuji o faktu, že úplně začínající tradeři mohou profitovat o infa i z jiných zdrojů..."Ohrožení vašeho postavení na fóru" - za ten rok trvání vláken se už zde vyprofilovala možná dvacítka zdatných traderů, kteří poskytují informace a rady všeho druhu od FA, přes TA, Vegase, programování ve VT a MT - a zda tady bude nebo nebude v budoucnu nějaký SID je nyní už úplně jedno..v tomhle směru tě (vás) ujišťuji, že na nějaké vybudovaném "postavení na fóru" nejsem ješitný ani náhodou..:)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezky den,

uvod prednasky je zameren na pocatecni seznameni se s problematikou forexu pro ty, kteri chteji zjistit, oc vlastne jde.

Nejsem si jisty, co mate na mysli onou komercni bazi - prednaska se kona na pude univerzity, vstup je volny, vetsina obecenstva budou patrne studenti VS a nejedna se o zadnou komercni prezentaci.

V podstate me o usporadani prednasky v ramci cyklu Burzy a cenne papiry pozadal prof. Rejnus z Mendelovy univerzity a vzhledem k tomu, ze rada mych znamych se me pta na spoustu zakladnich otazek, souvisejicich s Forexem, doporucil jsem jim, at se zastavi na moji prednasku, kde bude vse vysvetleno :) Napriklad bezny smrtelnik opravdu nevi, ze prikazy lze zadavat "primo na internetu" a neni tedy treba volat brokerovi do Statu telefonem.

Dokonce ani o neco pokrocilejsi zacatecnik casto nevi, co je to Level II quoting, na cem primarne vydelavaji forex brokers (spread to rozhodne neni :), proc je CNY zamerne podhodnoceny, jak se vlastne tvori cena na over-the-counter trhu, proc nema forex zadny centralized exchange, jaky je vztah mezi slippage, spread, volatility and liquidity, ktere Clintonovy zmeny v zakonech a reorganizace CFTC rules umoznily obchodovani na forexu pro retail klientelu, jak vyuzivat aplikovanou matematiku a financni statistiku pro navrh trading systems atd. atd. Toto vse jsou stale se opakujici dotazy, ktere jsem se rozhodl zodpovedet na jednom miste a v jeden cas :)

Michal Kreslík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic Napsal:
> docela me prekvapuje, ze vysokoskolske penize
> financuji kurzy, kde probiha prednaska na tema
> ovladani programu Tradestation a jeho
> programovaciho jazyka:-)

Nejedna se v zadnem pripade o kurz ani o prezentaci Tradestation. Tuto platformu vsak pouzivam, nebot se v soucasne dobe jedna o nejpokrocilejsi system pro profesionalni praci v oblasti programovani a backtestingu strategii pro futures, equities, options and forex.

S velkym odstupem je dle meho nazoru na druhem miste MetaTrader4, ktery vsak stale nenabizi zadne DLL-linked geneticke optimalizatory ani position sizing/porftolio management tools.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jenom pro upřesnění – tuto "prezentaci" přednášky jsme zde výjimečně povolili právě z důvodu její nekomerčnosti a průběhu na akademické půdě, což by mělo být zárukou, že to není pouze zástěrka pro nějaký komerční nábor brokerů.

Proto Vás Michale na druhou stranu prosím, abyste Sidovo vlákno uvedl na své přednášce jako zdroj dalších informací ke studiu. Sid buduje toto vlákno jako skutečně skvělou a hlubokou nekomerční studnici informací o Forexu, která nemá v ČR obdoby a myslím, že jakýkoliv nováček informace zde uvedené velmi ocení.

Děkuji,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic Napsal:
-------------------------------------------------------
> Michale,
> existuje nejaka oficialni prezentace k teto
> prednasce nebo celemu cyklu? Nechci verit, ze
> oznameni zde na Financnikovi je jedinym oficialnim
> dokumentem.
>
> Preji Vam mnoho uspechu!!
>
> Libic

Verte nebo ne, ani jsem nepocital s tim, ze bych tuto prednasku oficialne prezentoval. Jeden z mych znamych, ktere jsem take pozval a ktery obchoduje commodities, me vsak upozornil na existenci diskuzni skupiny na financnik.cz a protoze sem tam financnik.cz sleduji, zaslal jsem informaci o konani prednasky vasim administratorum.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobry den Michale,
> a univerzita tuto Vasi prednasku nekde oficialne
> prezentovala?


Predpokladam, ze na pude univerzity nepochybne ano, nehlede k tomu, ze paty rocnik ji ma povinnou. O prednasku je pry mezi studenty velky zajem, proto jsem jiz necitil potrebu dale sledovat jeji propagaci.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...