Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systémy - opce+waranty


Piti

Doporučené příspěvky

Zdravím Tawa,

ISIN DE000GS7N9D6 - Call 1,31/19.1.2007, emitent Goldman Sachs URL: optionsscheine.onvista.de/snapshot.html?ID_INSTRUMENT=15685248

ISIN DE000GS7PBL9 - Put 1,31/19.1.2007, emitent Goldman Sachs URL: optionsscheine.onvista.de/snapshot.html?ID_INSTRUMENT=15685377

Data která jsem použil pro grafy jsem čerpal také z onvista.de. Pro splatnost 15.1.2007 nebyl k dispozici vhodný Strike.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Realne bych do toho nesel (nebo teda s tim co o Opcich vim ted, ten rozklad je znacny), ale pro nastudovani a hrani si je Onvista v tomhle vyborna, te situaci jeste nahralo ze vyhlasovani ISM bylo posunute o jeden den, takze v rozmezi 3 dnu tam byly 2 velmi volatilni zpravy, Warrant jsem tam mel od stredy rana

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To tawa: Teď už chápu, pro obchodování NFP (vstup a výstup z pozice v daný den) byly tyto warranty nevhodné. Pokud by jste ale otevřel straddle 2.1 nebo 3.1.2007 při podkladu 1,325, zisk by byl velmi zajímavý. Provedl jsem simulaci, jak by vypadal obchod při vstupu na horší úrovni kursu EURUSD, tj. 1,308 tj. -20 pips od Strike Call a Put warrantu. Výsledky byly překvapivé, průběh bilance obchodu (zisk/ztráta) to neovlivnilo. Vysvětluji si to použitím warrantů s delší splatností, které výrazně nereagují na malé změny kursu EURUSD. Ztn. že u straddlu s delší splatností warrantu není přesnost vstupu pro pohyb 5.1.2007 tak důležitá, nároky na přesnost vstupu (kurs EURUSD= cca Strike warrantů) roste s blížící se dobou expirace, aby byl obchod úspěšný. Nákup 1000 ks Call 1,31/19.1.2007 - kurs 0,58 EUR/ks Nákup 1000 ks Put 1,31/19.1.2007 - kurs 0,65 EUR/ks

3109

3110

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, dnes se ještě vrátím k předchozím příspěvkům obchodování NFP pomocí warrantů se splatností 19.1.2007. Grafy zobrazující vývoj bilance pozice jsem upravil: Graf [bold]Vývoj pozice-1c308.jpg [/bold] Zobrazuje vývoj pozice při vstupu na kursu EURUSD 1,308. Graf [bold]Vývoj pozice-1c31.jpg [/bold] Zobrazuje vývoj pozice při vstupu na kursu EURUSD 1,31. [bold]Čistá bilance warrantů [/bold]- křivka zobrazuje vývoj pozice 1000 ks Call+Put warrantů od data nákupu oceněné prodejním kursem, brokerské poplatky jsou započítány (tzn. skutečný zisk/ztráta v daný okamžik prodeje) [bold]Hrubá bilance warrantů [/bold]- křivka zobrazuje vývoj pozice 1000 ks Call+Put warrantů od data nákupu oceněné nákupním kursem (tzn. bilance vzájemného pohybu Call+Put warrantů) [bold]Kurs[/bold] - vývoj kursu EURUSD Míra

3118

3119

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Piti>> doufam, ze nedavi kdyz budu tykat :-).

Ty posledni priklady, ktere si uvadel jsou pro ten stejny warrant? Neslo by kdyz tak uvezt jak na tom byly zakladni parametry? Docela me totiz prekvapuje ten posledni vyrazny skok, ten pohyb nebyl z pohledu menovych paru nijak zavratny, tam se jednalo maximalne o 20 az 30 pipsu a hadnota pozice na warrantech se vice nez zdvojnasobila

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tawa,

s tykáním souhlasím. Ten příklad se týkal těch samých warrantů, které jsem uvedl v předchozích příspěvcích (ISIN DE000GS7N9D6 - Call 1,31/19.1.2007, ISIN DE000GS7PBL9 - Put 1,31/19.1.2007).

S parametry je to horší. Na onvista.de se parametry warrantů mění co jsem vypozoroval 5.1.2007 cca 1 x za 2 hodiny (nad tabulkou parametrů na onvista.de je uvedeno pro jaký kurs jsou vypočítány). U warrantů krátce před splatností se parametry warrantů rychle mění při změně podkladu, tj. v některých v případech jsou parametry uvedené na onvista.de nepoužitelné. Podívám se doma do databáze, mám v evidenci pro jaký kurs jsou parametry uvedeny a napíšu to sem. Pro základní orientaci to snad bude dostačující.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Piti>> dekuji, a ano myslel jsem presne ten okamzik, ale pokud se jedna o ty same identicke warranty, tak uz to je asi zrejme, protoze vliv jakehokoliv pohybu v ten moment tam uz musel byt znacny, za prepokladu, ze oba warranty se dostaly do situace, ze na strane call uz to nemohlo tak vyrazne klesat, kdezto na strane put byly teoreticky zisky neomezene, ale presto ten skok je hodne zajimavy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tawa

Takze tak si to myslel.Nie je az taky problem si tie parametre priblizne vyratat opcnou kalkulackou.Ale myslim,ze aj bez nej je dovod jasny.Jeden z warrantov sa dostal do penazi,a z dovodu blizkej expiracie dost vyrazne.U tychto straddlovych pozicii sa zisk vzdalovanim podkladu od strike zvysuje po exponenciale,nie linearne.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...