Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systémy - opce+waranty


Piti

Doporučené příspěvky

Zatím zkouším (a vychází mi to) vypisovat nekryté opce na akcie zhruba -+30% aktuální ceny. Najdu si titul s hodně vysokou impl. volatilitou (předražené). Podívám se, jestli se nechystá vyhlašování výsledků. Když vše ok, tak jdu do toho. Vypisuju expiraci max. 1,5 měsíce. Zadám pak stop (GTC) příkazy tak, aby mi to pokrylo "rozumnou" ztrátu. A čekám. Když se mi tvoří zisk, tak přitahuji stop příkazy. A když je splněný předpokládaný profit, tak ukončím pozici. Když mi to vyhučí na stop, tak uzavřu i tu zbylou nohu, která mi zmírní ztrátu, někdy i vydělá.

Při ukončení je potřeba zrušit i ty stop příkazy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To harmonie:
Mě se při testování osvědčuje výběr Strike warrantu dle parametru Delta. Stejným způsobem by toho šlo využít při výpisu opcí. Např. jsem si stanovil pravidla, že při nákupu warrantu se splatností min. 6 měsíců budu volit Strike dle delta 0,4 a vyšší , s menší splatností musí být hodnota delta vyšší (např. -1 měsíc do splatnosti = +0,1 delta). Tím mám velkou šanci vybrat "bezpečný warrant", tj. takový kde úbytek časové ceny není velký. Zkoušel jsem to na různých trzích a při různém vývoji trhu a výsledky jsou vcelku dobré. Jde o neutrální výběr Strike warrantu pro všechy fáze trhu (stagnace, pohyb v rámci běžné volatility a nadprůměrný pohyb).

Při výpisu by se mohlo postupoval podobně, např. vypsal opci se Strike, kde delta např. 0,3 (-0,3 pro Put). Je nutné otestovat kolik je vhodná hodnota. Parametr delta odráží volatilitu trhu, čas do splatnosti a nemusím nic počítat.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Záleží na tom jaké jsou splatnosti. Pokud jsou Strike stejné pro různé splatnosti v rámci jednoho typu warrantu (Call), je i delta různá. To samé platí pro Put warranty.

Př. warranty na EUR/USD
Call 1,33/3.1.2007 - Delta = 0,225
Call 1,33/7.2.2007 - Delta = 0,344
Call 1,33/20.4.2007 - Delta = 0,465

Čím je vyšší Delta, tím je vyšší pravděpodobnost, že warrant bude v den splatnosti v penězích.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

herman>> ano to by bylo krasne :-), bohuzel brani tomu znacne, dostupny obnos penez, aby se tomu clovek mohl venovat vic

...a hlavne mam porad hodne velky chaos v tom jak si propocitat ten warrantovy spread, kdyz predpokladam, ze ten trh se hne, predevsim ve vztahu k ochrane uctu (proste nevim co uz je moc a kdy to je jeste OK)

...treba mam naprostou vetsinu veci, ktere si zapisuji koncicich v plusu, ale taky ty obchody se docela rady po dlouhou dobu pohybuji v minusu a casovy rozhlad je tam znacny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tawa

Ja som s opciami tiez len na zaciatku.Venujem sa im len mesiac.Sice velmi intenzivne,lebo ma bavia,ale stale sa zaoberam len jednoduchymi vecami.A mnohym rozumiem zle a len postupom casu pridem na podstatu.(zopar nezmyslov som dokonca popisal aj na financnika,ale dufam ze ich bude coraz menej)

Ale tolko uz viem,ze cim lepsie opcie ovladas,tym su silnejsia zbran.A ze nema prilis prakticky vyznam zaoberat sa nimi len okrajovo.

Pochopit podstatu je neporovnatelne tazsie, nez ked riesis len ci hore ,alebo dole. No ked prekonas uvodnu barieru, aj zlozitejsie veci idu pochopit podstatne lahsie.

Co sa tyka penazi potrebnych na obchodovanie opcii,tak to by som pri tom uz vobec neriesil. Da sa kupit aj zmylsluplny warranty za 1 euro ( akurat ze komisie ta stoja mnohonasobne viac,takze je to blbost)

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to joachim

Sice si pisal,ze straddle pred NFP si uz popisal stopercentne,ale este sa k nemu vratim.Nerozumiem dovodu, preco opcie kupujes na pite,mne sa zda oproti Globexu velmi malo likvidny.(Napr vcera na EURUSD 87 obchodov,call aj put,na vsetkych strikoch).Nemas tam problem s likviditou? Asi mi nieco uniklo,ale mne sa zda ze na pite aj Globexe sa obchoduju rovnake opcie,akurat ze elektronicky v neporovnatelne vecsom objeme

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Herman:
Pit kvoli expiracii, to som uz spominal. ;) Expiruje na konci dna. Elektornika expiruje v ten den skor, co je jej hlavna nevyhoda. Ak by expirovala tiez na konci dna tak by to bolo ok.

Co sa likvidity tyka, tak o tu sa neobavaj, likvidita je dobra. Domnievam sa ze si pozeral eur/usd cross. Musis pozerat opcie na eur futures. Za vcera mali vsetky CALLs objem 1520. PUTs 1195 a to bol veru slaby den. Pozri si daily settlement prices tuna,vidis tam aj objemy www.cme.com/html.wrap/wrappedpages/end_of_day/daily_settlement_prices/zc.html?h=1

Co sa tyka mesacnych objemov tak sa to pohybuje v slusnych cislach. V novembri mali euro opcie objem 209,008.
Pozri podrobny report na www.cme.com/trading/dta/hist/monthly_volume_action.html?theyear=2006&themonth=10&pageOption=1&submit=Search
Hladaj CURRENCY OPTIONS - a riadok EUROFX OPT
Tento celkovy report je pomiesany myslim aj s globexom, ale tieto veci sa povacsinou obchoduju v pite ako elektronicky. Napriklad pre niektore strike Marcovych globex opcii nebol vcera na globexe zobchodovany ani kus zatial co v pite to boli na niektorych strikovh stovky ako vidis v daily settlement reporte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to joachim

na stranke burzy sa stale len zorientovavam,takze je vysoko pravdepodobne,ze mi nieco uslo.Len nerozumiem,ako je mozne ze opcie na Globexe expiruju skor,nejedna sa o tie iste opcie,len inym sposobom obchodovane (a o o kolkej expiruje globex a kedy pit) ? Ta prakticka stranka mi nie je zatial celkom jasna, s teoriou je to uz celkom v poriadku:-).

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den, vitam vsechny opcni strategy v novem roce a preji mnoho dobreho :-) a vzapeti se hnedka obracim s dotazem,
zkousim nejakou dobu jednu primitivni strategii na spotovem forexovem trhu tzv. Carry Trades, kde dle urcite sezonality a plusoveho rozdilu urokovych sazeb ve vhodnou dobu zacinam kazdy den pravidelne nakupovat jednotku daneho menoveho paru. Nasledne vyuzivam pohyb paru ve svuj prospech + inkasuji kazdy den swapovy bonus. Vypocitavam si prumernou cenu a urcite mensi korekce redim pravidelnym nakupovanim, ale pokud dojde k vetsimu pohybu v muj neprospech jak ted vyuzit opcni strategie???

Idealni stav by nastal pokud bych inkasoval kazdodenni urok, ale pohyby budou pokryty, vzdy jsem mel za to, ze by se jednalo o urcitou utopii, kdy vzdy uroky jsou zahrnuty v cene dane opce, ale posledni dobou jsem cetl nekolik zminek o opcich(certifikatech), ktere tohle v sobe nemaji, nenapade nekoho naaahodou nejaka alternativa???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tawa

Nemyslim si,ze by bolo mozne spravit konstrukciu,kde by si len bez rizika inkasoval uroky.Trh by taku situaciu urcite nepripustil.Na druhej strane si myslim,ze sa tym oplati zaoberat,asi je mozne najst strategiu,kde by bol vhodny pomer rizika a zisku.No podla mna bude asi treba ratat aj s vypismi opcii,takze to nebude take jednoduche.A k tomu sa este pridaju problemy s tym,ze opcie sa vypisuju k futures,takze komplikacia navyse.Ja som nad niecim podobnym uvazoval,ale momentalne som tak zahlteny mnozstvom roznych opcnych strategii,ze som to odsunul na vedlajsiu kolaj.Ale ak by si mal o to vazny zaujem,tak by som sa nejakym sposobom pridal.Ak chces,tak sa ozvi na mail

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tawa:
herman píše že "opce se vypisuji k futures".
Ano vypisují, ale jde či šlo by u jistých případů užít i warrant.(právě na měny jsou velice dobře páčené, mimo jiné). Ty se akorát nedají vypisovat, ale call i put jen kupovat. Nikde jsem zatím neviděl a nečetl nějakou techniku, kde by si např.forex obchodník pomáhal pomocí instrumentů z jiných trhů, které na forexu nejsou.
Český tržní kutil ale zkouší kdeco, takže sám užívám občas warranty na pozice, které mám ve futures. Je s tím trocha počítání, totéž by šlo provést pomocí opcí z futu trhu, ale pokud se nevypisuje ale jen kupuje, jde to i přes warranty.
Kdy to užiju: když nechci jít ven z pozice na futures, ztráta je ještě OK a možný další pohyb se mi jeví i proti mě
Proč přes warranty: mám hned co chci a za kolik chci, nečekám na plnění jak u opcí nebo na start usa trhu odpoledne
Věcí každého jak se zachová, co užije, co se mu jeví OK a v čem je mu pohodlně a pokud mu to poslouží k zamýšlenému účelu, proč by ne?


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...