Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systémy - opce+waranty


Piti

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ano trosicku jsem myslel spise na warranty (nebo jine certifikaty, o kterych zatim nevim :-)). jelikoz pri mych zakladnich znalostech o vypisovani opci mi tato alternativa prisla nadmiru "komplikove-nakladna"...

na druhou stranu je nutne brat v potaz, ze zrovna na menove pary, ktere jsou z meho pohledu nejvhodnejsi pro takovy styl obchodovani, je warrantu velmi poskrovnu a pokud ano zatim prilis nevim za ktery konec je chytit :-)

ale jak to tak byva v jednoduchosti je sila a at se mi to na provni pohled nezdalo zakladni strategie pro zajiastovani budou to prave orechove

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tawa

Podla mna su opcie medzi tradermi opradene akousi poverou,ze je to nieco tajomne,komplikovane a len pre vyvolenych s IQ nad 150.Ja si to vobec nemyslim,len im treba spociatku obetovat nejaky cas,kym clovek pochopi ich mechanizmus.
Cez Vianoce som sa venoval opcnym spreadom.Aj za takymi zlozitymi nazvami ako napr.Short Iron Butterfly sa skryvaju opcne konstrukcie s vnutornou logikou a velkou silou.Len treba rozumiet,ako sa spravaju jednotlive zlozky a hned sa vsetko javi v inom svetle.
Co sa tyka warrantov ponuka je obmedzena len pre par GBPUSD.Na EURUSD ,EURJPY,USDJPY si vyberies takmer cokolvek

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nejvhodnejsi pro tenhle styl strategie jsou pary jako GBP/JPY, GBP/CHF ale teoreticky jde vyuzit i USD/JPY, pro prvni dva zminene jsem napriklad warranty nikde nenasel, pro USD/JPY je ovsem uz nabidka dostatecna

ale napriklad, jak bylo vyse napsano pripravit se o malou vyhodu v podobe kazdodenne pripisovaneho uroku by byla hloupost, tak aktualne na spotu pro par USD/JPY je to $12 na lot/den, kdezto $24 na lot/den pro par GBP/JPY a pri schopnosti drzet pozice opravdu dlouho se z male vyhody stava nekolikatisicova vyhoda rocne... to uz ovsem znacne odbiham od tematu opci a teoretizuji :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tawa

OANDA ponuka tzv. OptionBox,co je nejaka vzdialena intraday obdoba warrantov,s max. 7tyzdnovou expiracnou dobou.Ty si navolis parametre a vyhodi ti cenu.Prilis nechapem,ako to funguje,nezaoberal som sa tym lebo je mi jasne ,ze podmienky budu dost v prospech brokera.Ale je tam mozne robit aj so vsetkymi menovymi parmi.Po tvojom prvom prispevku som sa na to zbezne pozrel,ale zatial to vobec neviem porovnat s opciami.Ak chces,otvor si demo a vyskusaj to sam,mozno na nieco prides.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ještě k WRT:
v souvislosti i s měnami je uvádím proto, že WRT běžně obchoduji jako samostatný fin.instrument, aniž bych je nějak kombinoval s podkladem.
OANDA: stále ji považuji, zvláště pro začínající forexáky díky tomu co a jak poskytují, za velice zajímavého brokera. Ten jejich OptionBox je též zajímavý, kdo má zájem podívejte se blíž co z toho vylézá a co to umí. Broker sice dělá ve ve svůj prospěch (tak jak chce každý...), ale je opět věc srovnání zda to co mi dává jsem schopen užít ke svému prospěchu. Jinak Oanďáckou možnost navolit si u nich hodnotu pip (mimo jiné) jsem jinde nepotkal. Kdo to chce na forexu zkusit naostro, a za pár peněz, může klidně tu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tawa

Spravil som maly test,aby som zhruba videl,ako sa kombinacia podklad+warranty+SWAP sprava.Kedze s warrantmi nie je jednoduche testovanie, pouzil som na long USDJPY (kurz 118.75) fixne zaistenie vzdialenym PUT ( strike 110) s dlhou splatnostou (440 dni) a nasimuloval som predaj v polovici splatnosti,po 220 dnoch. Za tychto podmienok mi vysiel (ocakavany) zaver,ze na aspon prijatelnu uspesnost kombinacie by muselo byt inkaso zo SWAPU zhruba dvojnasobne.
Zaistenie pozicie do priblizne neutralneho stavu bolo v pomere cca 2000 warrantov na 1 lot podkladu, ziskove hodnoty kurzu boli cca 109
Tym nechcem povedat ,ze tato strategia nema sancu na uspech, ale k zaisteniu pravdepodobne nie je mozne pristupit jednoduchym sposobom a treba skumulovat viacej vyhod ,ktore opcie ponukaju.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau Mira,

Sam dobre vies,ze urobit taky test dobre nie je vobec jednoducha zalezitost,kedze musis testovat viac premennych,z ktorych niektore sa navyse nepohybuju linearne.Kvoli zjednoduseniu som musel co najviac z nich zafixovat a pouzit aj trochu empiricky pristup.A vysledky takeho testu su potom velmi vseobecne a ja nerad davam na financnika veci,ktore nie su dotiahnute do konca.Ozvem sa ti ked prides z prace a vysvetlim,ako som postupoval.Ale podstatu som popisal : spocital som SWAP za 220 dni, na opcnej kalkulacke som nasimuloval ceny warrantov k danemu datumu pre rozne hodnoty podkladu a zisk/stratu podkladu pre dane hladiny.Nakoniec som v exceli menil pocet warrantov, kym sa mi vysledky na roznych hladinach nezacali podobat krivke pre delta neutralnu poziciu.Tej matematiky tam zas az tak vela nebolo,skor ludova tvorivost.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych
poprosim o radu pre zaciatocnika .... zaujima ma co sa presne udeje v reale ?? ....priklad mam situaciu :: - som Long v corne 250 a zaroven som vypisal CALL270 opciu, co sa udeje presne v okamihu ked podkladovy corn dosiahne 270 cize opcia je presne v ATM....????..a nasledne stupne jeden tick do ITM...???? ...co mozem robit v tomto okamihu ked chcem uzavriet vsetky pozicie...???
--- mozem si nechat u brokera zmenit vypisanu callku270 na short 270 a tym vlastne uzavriem vsetky pozicie (future aj opcnu)..???
---alebo ak chcem uzavriet opcnu poziciu tak si len kupim spät callku270 za aktualne premium (co mi ale riadne ponizi zisk z pozicie Long250) a future uzavriem vstupom do short pozicie.??? ( asi dost blbost )

Vo vseobecnosti kedy vlastne mozem byt exercisovany --cize nuteny z vypisanej call270 vstupit do short 270 ..?? ..v den expiracie opcie alebo kedykolvek pred dnom expiracie pokial je cena future nad 270 ...???

diky moc niekomu ochotnemu za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to HARMONIE
trochu som googloval a hladal opcie na akcie s vysokou IV ....ale nepodarilo sa mi najst stranku kde si to predstavujem asi tak ze mu zadam minimalnu hodnotu IV ktoru pozadujem a vyfiltruje mi trebars vsetky opcie na akcie obchodovane na NYSE s touto min. IV a vyssou ....neporadis ...??...zatial este idem patrat dalej..
dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Obchodování zpráv na forexu pomocí warrantů - NFP 5.1.2007 [/bold] Protože nebyly k dispozici warranty s vhodnou splatností, tak jsem původně předpokládal, že nebude vhodné vstoupit do pozice. Protože byly k dispozici ideální podmínky pro vstup, provedl jsem zpětnou analýzu, zda bude obchod ziskový i při použití warrantů se splatností 19.1.2007. Nákup 1000 ks Call 1,31/19.1.2007 - kurs 0,64 EUR/ks Nákup 1000 ks Put 1,31/19.1.2007 - kurs 0,59 EUR/ks Graf "Vývoj pozice" zobrazuje kurs EURUSD a vývoj hodnoty pozice (1000 ks Call a Put warrantů) po odečtení brokerských poplatků (4*9,95 EUR) Graf "Kurs EURUSD a warrantů" zobrazuje ID vývoj kursu podkladu a jednotlivých warrantů. Vstup do pozice je v grafu vyznačen. Míra

3107

3108

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...