Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systémy - opce+waranty


Piti

Doporučené příspěvky

Zdravím,

níže uvedu parametry warrantů použitých v předchozích grafech v čase cca 16:50.

ISIN: DE000GS7N9D6, Call 1,31/19.1.2007
Datum: 5.1.2007, Čas: 16:50:54
Kurs prodej: 0,351
Kurs nákup: 0,371
Spread: 0,02; Spread v%: 5,391%
Podklad: EUR/USD; Čas podkladu: 16:50:55; Kurs: 1,3009

Parametry platí pro: Geld EUR 0,342 / Brief EUR 0,362
Impl volatilita: 7,90%
Omega: 100,162
Delta: 0,353
Gear: 284,047
Theta: -0,169
Vega: 0,072
--------------------------------------------------------------------
ISIN: DE000GS7PBL9, Put 1,31/19.1.2007
Datum: 5.1.2007, Čas: 16:50:40
Kurs prodej: 0,98
Kurs nákup: 0,99
Spread: 0,01; Spread v %: Spread v %: 1,010%
Podklad: EUR/USD; Čas podkladu: 16:51:01; Kurs: 1,301

Parametry platí pro: Geld EUR 0,980 / Brief EUR 0,990
Impl volatilita: 7,78%
Omega: 66,449
Delta: -0,655
Gear: 101,499
Theta: -0,137
Vega: 0,071

Pro kursy kotované cca 17:05 byly uvedené stejné parametry. Kdo by chtěl provádět simulace na opčním kalkulátoru tak doplním, že 5.1.2007 byla 14-ti denní úroková sazba 3,61%.

Zdroj dat: www.onvista.de

S pozdravem Míra














Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim všechny,

chtěl jsem vás poprosit, jestli by šlo zrekapitulovat od začátku , krok po kroku výběr warantů podle parametrů na strategie Straddle.

jaká by měla být hodnota delta + ostatní parametry CALL wrt, jaká PUT wrt ..?

Všiml jsem si, že při straddle kupujete ( Piti, Joachym ....) stejný počet wrt (nebo opcí) ale s různými nákupními kursy, tzn. se hedguje jiné objemy call a put ??? můžete mi to prosím vysvětlit ??

Děkuju za jakékoli odpovědi a hezký den

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Tomáši,

nerad bych zde uváděl konkrétní jednoznačný návod, protože v současné době s kolegou s nickem herman velmi intenzivně pracujeme na stanovení pravidel pro vstup do obchodů při NFP a backtestování této strategie na warrantech s různou splatností a při různých situacích na trhu. Konkrétní návod ani nelze dát, protože vše bude záviset jakou splatnost a Strike warrantů nebo opcí budeš mít k dispozici.

Ideální případ pro vstup do obchodu je takový, kdy cena podkladového aktiva je rovna Strike Call a Put warrantu, tzn. kurs EURUSD 1,31+- jednotky pips a Strike Call 1,31 a Strike Put 1,31. Čím kratší má warrant splatnost, tím je důležitější dodržet pravidlo, že hodnota podkladu = Strike Call = Strike Put při straddlu. Cílem je zaujmout rovnovážnou pozici, tj. takovou, která mi přinese stejné možnosti zisku jak při růstu podkladového aktiva, tak při stejném poklesu. Přibližně je možné se orientovat dle ceny Call a ceny Put (rozdíl cen Call a Put by měl být např. do 10%). Další možností je pokud se podklad příliš odchyluje od Strike (kolik to je vyjádřeno v pipsech záleží na splatnosti warrantu) zaujmout strangle, tj. spreadovou pozici a to buď pomocí OTM nebo ITM warrantů. Vše opět závisí na splatnosti warrantů.


[bold]Cena Call a Put není nikdy stejná i když Strike Call a Put je shodný a hodnota podkladu = Strike, protože cena Call warrantu je navyšována o bezrizikovou úrokovou míru do doby splatnosti warrantu , v případě warrantů na měnové páry rozdíl úrokových sazeb jendotlivých měn a cena Put je o tuto úrokovou míru snížena. Další rozdíl ceny Call a Put je způsoben rozdílnou hodnotou implikované volatility. [/bold]

Pro tuto strategii zatím neuvažuji používat při nákupu jiné množství Call a Put, zatím jsem to netestoval. To se používá pro dolaďování pozice při delta neutral strategii, hlavně pro warranty s delší splatností. U warrantů krátce před splatností (v řádu dní) dochází při malé změně podkladového aktiva k velkým změnám hodnoty delta a akceleraci delty.

Hodnota delta by měla teoreticky být 0,5, ale v praxi této hodnoty u warrantu s krátkou dobou do splatnosti dosáhneš pouze občas a ani není tolik důležité, aby warrant měl hodnotu parametru delta přesně 0,5.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud muzu vstoupit trosku do toho, tak Piti jako vzdy to napsal hodne kvalitne :-), ale trosku to mozna vyznelo nepresne pro cloveka, ktery si opcni strategie jeste prilis neosahal prakticky (vcetne mne :-)). Zakladem by urcite v kazde strategii melo byt vytvoreni konstrukce, ktera bude pro nas Delta neutralni a tim muzeme ziskavat jednu z vyhod. Jakakoliv odchylka (cena opce/warrantu nemusi hrat roli) uz hraje v nas neprospech a je vhodne si ji namodelovat, pri vypoctu rizika, ktere musime akceptovat.

Jenom ze strategii straddle/strandle by si clovek vystacil na velky pocet dlouhych zimnich veceru a klidne to muze nejzakladnejsi strategie.

btw. V tech prikladech co tady byly posledne uvadene uz velkou roli hraje doba splatnosti, takze jak to tak byva vsechno nejde brat dogmaticky, ale zrovna jednou z vyhod warrantu muze byt docela presne ladeni delta neutralnich kombinaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všechny zdravím,

pokud bude výsledek s hermanem použitelný tak SUPER PRÁCE

Jen mi opravdu logika nebere ty nákupní ceny wrt.
Ceny wrt v uváděných příkladech byly rozdílné a někdy i dost. Samozřejme, že se nedá najít takřka totožný wrt na CALL + PUT, a s podobnými cenami, ale výraznější odchylky přeci musí investora postavit hned do výhody či nevýhoy

Pokusím se to vysvětli na stupidním příkladu
Strategie STRADDLE

nákup wrt CALL cena 0,40 počet 1000 = 400EUR
PUT cena 0,35 počet 1000 = 350EUR

tzn. hned na začátku už jsem v podstatě v nevýhodě, pokud trh půjde dolů..?

Omlouvám se za možné chyby. S wrt a ko obchoduji denně, ale se strategiemi se peru teprve pár dní :)

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tomino

Z dlhodobeho pohladu je to jedno,raz zarobis/stratis viac,ako by to bolo za idealnych podmienok,inokedy menej.A ak v tom vidis problem,mozes u warrantov robit s inym ratiom,ako je 1:1.Ak by bol rozdiel v cenach prilis velky,urobis namiesto straddle uzky strangle.
Podla mna ale klucovy problem tejto strategie v tom,co ty pises,nie je

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomino>> pri zbeznem pohledu mas pravdu, ale v globalu takhle s opcemi/warranty nejde pracovat a ze vseho nejdulezitejsi je si zacit uvedomovat jak na sebe pusobi jedlotlive Greeks a co je ovlivnuje a neni v tom zadna veda, po chvili koukani na vyvoje zacina vsechno do sebe zapadat :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Tomáši,

pokud máš na mysli rozdílné ceny warrantů uvedené v prvním příspěvku na této stránce, tak to jsou ceny vztahující k průběhu již fiktivně otevřené pozice, vstupy do pozice jsou uvedeny na předchozí stránce.

Ná základě ceny warrantů 0,4 EUR/ks versus 0,35 EUR/ks nelze obecně říci, jestli je to v pořádku nebo ne. Vždy je nutné brát v úvahu parametry warrantu. U warrantu několik dní před splatností se shodným Strike Call a Put při použití strategie straddle nebo případně strangle bych v tom neviděl zásadní problém. Navíc můžeš v tomto případě pozici vyrovnat nakoupeným množstvím, jak se již zmínil herman.

V současné době analyzuji straddle a strangle u warrantů se splatností 14-16 dní, což je splatnost, o které jsem původně předpokládal, že je v praxi pro obchodování NFP nepoužitelná. Zatím se ukazuje, že opak je pravdou a mohu si dovolit vstupovat do obchodu za horších podmínek (odchylka podklad x Strike) než u warrantů s nižší splatností. Nevýhodou u warrantů s delší splatností samozřejmě je, že abych dosáhl zisku ve stejné výši musím použít vyšší vstupní kapitál.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, dnes se opět vrátím k příspěvku uvedeném zde: http://www.financnik.cz/forum/read.php?17,23869,page=18 (druhý ze spoda - NFP 5.1.2007, Straddle Call 1,31/19012007 + Put 1,31/19012007, vstup na 1,31 EURUSD) Tak jako u každého jiného systému i v tomto případě ziskovost systému závidí na objemu finačních prostředků vložených do obchodu. Výpočet zisku jsem zpracoval pro pohyb 100 pips. Max. ztráta udává, kolik by činila čistá ztráta (spread + poplatky brokerovi) v případě, že po vyhlášení NFP by trh po zbytek dne vůbec nereagoval a pozice by byla prodána. S pozdravem Míra

3238

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všechny zdravím,

trošku to tady umírá, tak se pokusím nadhodit pár dotazů na zkušenější, které mám na srdci.

Můžete se prosím podělit o pravidla svých MM. Jak ID tak pozičního obchodování ( WRT i K.O. certif.) jako fin. instrum.

Kolik riskujete na obchod?
SL/PT % výše z účtu ?,
zhruba poměr RRR ?
Výstupy ?
popřípadě jestli používáte position sizing?

Moc se těším na lekci od Mplaye, ale ještě si musíte chviličku počkat :)

A druhý dotaz. Miciko zmiňoval že Onvista za 3EUR měsíčně dává real data, ale to dává po registraci
v " RealPush-Charts aktivieren " i zadarmo? Jaký je mezi tím rozdíl ??

Hezký den

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to : Tomino

také jsem si dle Mičikova návodu "zprovoznila" Onvistu. Při registraci jsem zaklikla vše co se nabízelo, že je free.
Data jsou aktuální i bez polpatku a lze je využít k vytvoření portfolia i jeho aktualizace.Zjistila jsem však výjimku -
indexy nelze do portfolia v bezplatném přístupu vložit, což jsem později i na stránkách vyčetla.
Certifikáty i opce na indexy lze do portfolia zadat bez problémů.

to : Piti

Velice Vám děkuji za cennou radu - nepředpokládala jsem to a o to víc bych byla nepříjemně překvapena.

Pěkný podvečer všem přeje any




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Tomáši,

pravidla MM, podle kterých hodlám i v reálu obchodovat jsem uveřejnil v tomto vláknu. Dokonce i odkaz na kalkulačku obchodů s warranty, kterou jsem pro tyto účely vytvořil. Zajímám se o poziční obchodování, i když momentálně s hermanem společně pracujeme na obchodování zpráv na Forexu pomocí opcí a warrantů.

Výstupní strategii vč. PT jsem dosud neřešil. Při vstupu i výstupu z obchodu je pro mě směrodatný podklad. Obchoduji přece podklad, a je jedno, jaký nástroj si k tomu vyberu (warrant, opce, future, K.O. certifikát). Samozřejmě existují i jiné strategie (např. obchodování s volatilitou), kdy se berou v úvahu i jiné parametry než pouze pohyb podkladu.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...