Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systémy - opce+waranty


Piti

Doporučené příspěvky

to Piti

Ziadna obchodna metoda nie je bezrizikovy stroj na peniaze.Uvedeny DD hrozi,ked bude cena na spote dlhsie v tesnej blizkosti strike.Ale denna volatilita tohto menoveho paru je zriedka nizsia, nez 50 pips a v case NFP byva vecsinou ovela vyssia. Takze riziko tu urcite je, ale pravdepodobnost hra v nas prospech.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To herman

Ahoj, já to uvádím pro pořádek,aby se někdo nedivil při otevření reálné pozice, že pozice jde do ztráty 10%, 20% nebo i 30%. Každej to nemusí psychicky vydržet. To že zpočátku pozice půjde do ztráty je skutečnost, se kterou je nutné počítat. Teprve jak se bude hýbat trh jedním směrem se bude ztráta snižovat až se promění v zisk.

Před chvílí jsem testoval opční spread na EUR/JPY pro 8.12.2006 s ITM warranty se splatností 13.12.2006 (Call 152, Put 154 = odchylka EURJPY/ Strike =0,65%). Pozice vykázala ztrátu ať jsem prodej pozice uskutečnil na konci dne nebo na High EUR/JPY. Tzn. že warranty byly příliš ITM, i když odchylka Strike/podklad 0,65% se může zdát malá.
Call warranty se Strike 153 nebyly k dispozici.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

když jsem se díval na historický graf EUR/JPY nezdá se mi, že by pohyb 8.12.2006 byl malý (nezpochybňuji že NFP ovlivňuje EUR/JPY minimálně). OHLC hodnoty k 8.12.2006 jsou: 152,97; 156,35; 152,92; 155,73.
Vstup do pozice byl na úrovni cca 153,15 EUR/JPY, tj. pohyb do závěrečné ceny +2,58 EUR/JPY (+1,68%), pohyb do High +3,2 EUR/JPY (+2,09%) . Příčinou dle mého názoru nebyl malý pohyb na EUR/JPY, ale nesprávně otevřená spreadová pozice strangle. Spread byl příliš široký (Call 152, Put 154), výhodnější warranty nebyly bohužel k dispozici.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To herman:
Jako zdroj dat používám onvista.de, tj. ten samý zdroj jako pro warranty. Rozdíl hodnot bude asi způsoben časovým posunem. Na onvista.de podle toho co jsem si všiml, kursy k podkladům obchodovaných 24 hodin denně se uvádějí od 00:00 do 24:00. Na www.finanztreff.de jsou pro 8.12.2006 EUR/JPY spot uvedeny následující hodnoty OHLC: 153,7750; 156,7250; 153,5050; 155,4431. Jak je vidět hodnoty jsou také jiné, tak jsem z toho zmaten.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Máš pravdu,
pověstná německá preciznost selhala, mají chybu v datech. Omlouvám se za chybně uvedené údaje, příště si raději data ověřím z dalších zdrojů.
Teď už se nedivím, že spreadová pozice na EUR/JPY otevřená pomocí warrantů byla ztrátová. Pokud se warrant nedostane výrazně do ITM, vznikne ztráta.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"Forex Lekcia od profesionalov" Maly update: kedze som zopar kusov nechal uplne vyexpirovat a pocas dna tiez dohadzoval do kotla pri expiracii vyzeraju cisla nasledovne. V piatkovom prispevku som vam to neuvadzal, nakolko mi pripadalo zlozite popisovat to aj s takymto prikupovanim a position sizingom a slo mi v podstate len o vysvetlenie zakladneho principu: Big point value = 125000 Nakup CALL strike (133000) na 0.0026 predaj na 0 (expiracia) => -0.0026x125000=-$325 Nakup PUT strike (133000) na 0.0046 predaj na 0.0096 (expiracia) => 0.0050x125000= $625 $625-$325= [bold]$300 na jednu opciu cize 2nasobny zisk ako v prvom obchode.[/bold] Pozri prilozeny graf. Prvy obchod bol realizovany so ziskom $150 na opciu. Obchod bol popisany v piatok par prispevkov (stran) vyssie. Volatilny den hra v prospech takychto relativne safe strategii: Nakup cca 30 minut po NFA Nakup CALL strike (133000) na 0.0045 predaj na 0 (expiracia) => -0.0045x125000=-$562 Nakup PUT strike (133000) na 0.0019 predaj na 0.0096 (expiracia) => 0.0077x125000= $962 $962-$562= [bold]$400 na jednu opciu cize este vacsi zisk.[/bold] Nakup cca 2 hodiny po NFA Nakup CALL strike (133000) na 0.0024 predaj na 0 (expiracia) => -0.0024x125000=-$300 Nakup PUT strike (133000) na 0.0006 predaj na 0.0096 (expiracia) => 0.0090x125000= $1125 $1125-$300= [bold]$825 na jednu opciu.[/bold] $150 + $300 + $400 + $825 = $1675 len zo 4 opcii. Naklady su cca $3k. Broker na poplatkoch na tom ziskal minimum. Pre opcii neznalych citatelov upozornujem, ze v obchode sme neriesili ci market pojde hore alebo dole. Ci boli NFA cisla pozitivne alebo negativne, alebo ci sa nam tamten indikator pretal hore a iny zase dole. Cisla ani indikatory ani smer nas nezaujimali. Jedine co nas zaujimalo bola volatilita a poriadny move. Nasa stopka boli zaplatene opcne premie, nizsie to uz nejde. A teraz by som rad poprosil aby sa vyjadrovali ti, ktori mi v inych vlaknach vypisuju, ze nehovorim konkretne veci, ze opakujem uz davno povedane a ine nepodstatne poznamky. Toto je pre vas [bold]zdarma lekcia od profesionalov[/bold] ako zarabat bez toho aby trader neriskoval vela a aby neriesil kazdy tick pohyb a vlastny strach a v pohode pri kave si uzival kazdy prvy piatok v mesiaci. Je urcena pre ludi nielen vo forex vlakne vzrusujucich sa nad samotnymi NFA cislami a divokymi pohybmi hladajucimi holy grail vo vstupnych podmienkach a hladajucimi najidealnejsi stoploss na trhu :) aby im rozsirila obzor dalej za horizont, za ktory nemozu dovidiet nakolko im to vlastne predpojatie chapania trhu zial asi neumoznuje.

2943

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jsem hrozne rad, ze posledni dobou se tohle vlakno tak kasne rozjelo a musim vsem zde prispivajicim podekovat za neutuchajici zapal v prispivani

opce hlavne warranty sice sleduji uz nejakou dobu, ale bohuzel hodne platonicky takze se muzu povazovat za hodne velkeho novacka bez nejake praxe

zminenou strategie jsem uz ale kdysi trosku sledoval a vzdy mi prislo (nejak se zde stracim, takze nevim jestli se to uz tady neresilo), ze urcite bude mozne spocitat pri vzajemnem pomeru jednotlivych call a put warrantu o kolik se musi trh hnout, jednim nebo druhym smerem, abychom se dostavali do plusu, kdyz vychazim z toho, ze warrant ztraci na hodnote "asymptoticky"

btw. napriklad vcera slo velmi hezky par hodin pred TradeBalace nakoupit warranty deutche banky na eur/usd na cenu 1.325, kdy se trh kolem teto ceny dost motal se splatnosti 18.12.2006, pri spekulaci ze ty vcerejsi nebo ty patecni data s trhem hnou

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tawa + další WRTaři:
:-)vida, další WRT koumák, což je potěšující v tom davu tvrdých komo či forex traderů, kteří si možná o nás myslí, že jsme jen takové obchodnické srágorky někde ve školce, kde se pořádně vydělat ani nedá...
O čem píšu: kdo si zkusil projet sadu WRT na měny, s různým strikem a expir.dobou, možná byl překvapený jak krásně právě zde umí WRT fungovat a "napáčit" když se zadaří. Možný zisk tu bývá i velmi rychlý.

Dotaz:
Až někdo víte jak případně kombinovat wrt a klasické opce, ty rozuměj s možností výpisu, to je inkasa premia, jež mi např.snižuje výši počáteční investice do nějaké techniky, podělte se. Možná je to úplně nesmyslná úvaha že by to šlo? Týká se nejen měn! Chvilku jsem tomu už dal, ale vychází mi zatím docela chaos.
(Klasické opce právě díky možnosti je vypisovat umožňují techniky, které wrt díky tomu, že se vždy jen kupuji, neumí)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...