Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historicka (pokud mozno intradenni) a realtime data US akcii


Doporučené příspěvky

Preji dobry den,
poiuytre : ted bych se trochu odklonil od tematu - v cem programujete ? Ja backtest pripravuji v klasickem "datovem" programu - pouzivam Clipper, data jsem "pretvoril" do DBF (pro minutova data a obdobi od 01.01.2002 ma datovy soubor cca 2500000 zaznamu ...). "Projeti" dat a generace 1 indikatoru pro minutova data spolu s vysledkem trva cca 30 sekund ... (na "plne" P4/2.8GHz/512 MB RAM). Grafickou prezentaci zatim nepotrebuji ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No... to jsou mi otazky, ja jeste ani poradne nestahl ta data. ;-) To je v podstate takova delostrelecka priprava, ja na to ted ve skutecnosti vubec nemam cas, tak jenom kdyz se mi nechce radne pracovat, travim cas na financnikovi a spol. ;-)

V podstate neumim nic jineho nez Perl, respektive, v nem programuju vyrazne rychleji nez v cemkoli jinem, takze to bude v Perlu. Jeste je varianta, ze bych si chtel upevnit relativne cerstve naucene Ruby a hecl se to udelat v nem, ale asi se na to vykaslu prave kvuli tomu, ze by to bylo zbytecne pomalejsi, na coz asi nemam cas. Mozna, kdybych naznal, ze je realna sance se tim to Ruby fakt poradne naucit, abych v nem psal stejne rychle jako v tom Perlu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to poiuytre:
:-) och joj, mládežníku, ještě se tu asi natrápíme než další burzovní nadšenec nebude chápat význam psaného přesně naopak než psáno jest a společným kolektivním úsilím tohoto webu jej po čase dovedeme k zisku $ na účtu...
Kde jste vzal z mého že "...pristup k akciim pouze na zaklade TA je nutne ztratovy." když píšu že "ano, souhlas 100%, testovací SW je schopen haldy dat otestovat opravdu bezkonkurenčně", mimo jiné???
Bez FA to klidně OK jde, jen on ten kurz se docela často otočí přesně jinam než to napoví TA i fundament.
A FA hláška o vyšším zisku či odbytu může klidně znamenat propad kurzu....což krásně zachytí TA...a soft vyhodnotí...a jsme na začátku kde jsme byli...
To není na urážku: je doloženo testy školáků/študáků i populace dospělé, že klesá schopnost rozumět psanému i mluvenému slovu. Významy se pletou, zamlžují, otáčí. Co je delší než klip je už mimo. Co je víc než věta holá + 3 slova je už dlouhé.
Pámbu nás potěšuj....doufám brzy budou softy co to otočí zase zpět!

úspěšné dny :-)
miciko






Link to comment
Sdílet pomocí služby

to poiuytre:
ještě něco krátce aby to ten můj příspěvek nevyzněl snad jako zlehčování Vašeho dotazu či práce.
Tím, že si ta data umíte sám zpracovat dle svého, patříte k vyjímkám a odezvu na svůj dotaz asi velkou mít nebudete. Většina, vč.mě, pochopitelně užívá už hotové věci z webu či od svých brokerů. Co jsem se potkal s úspěšnými tradery i profíky užívali už hotový, stavitelný SW.
Sám víte nejlíp k čemu všemu Vám to má sloužit.
Pokud Vám to poslouží k užitku OK. Já si jen po několika letech konání na všech burzách = A,K,F vč.intraday dovolím
říci, že se stále učím a jsem ve střehu, protože jde o denní pohyb, reagující na kdeco a jistý si nejsem nikdy co se stane. Docela ale žasnu až jak jednoduché metody či cesty vedou k cíli, a tím je zisk.
Sám chci mít tento byznys max.zjednodušený a věnovat mu už jen zcela nezbytně nutný čas.
A naprosto striktní "manymenežment" si dovolím považovat za důležitější než aby sedělo X-ukazatelů TA.
Někdo dělá z akcií stále dokola akc.index QQQ (= 100tit z Nasdaqu),viz jeho likvidita.
A JPM = JPMorgan. Ke štěstí a obživě mu to zcela postačuje. Jiný denně X-hodin věnuje studiu několika stovek akcií, má pocit že jinak by se flákal. Také OK, pouze jeho věc.
Věc každého v čem se najde. Pouze zisk, a dosahovaný dlouhodobě, je měřítkem Vašich metod.

úspěch Vám přeje
miciko
P.S.: někdy i zdánlivý "balast" a nesmysl může být cestou k cíli, zatímco zdánlivě jasná cesta může vést do pekel. Burza/y jsou skvělá věc i tím, že se nestarají kudy na ni jdete.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na ceskem (konkurencnim) webu se kdysi dala sehnat historicka data na akcie i vsechny komodity s timeframem 5 minut za cca 1100 Kc, nepamatuji si uz, jestli je to s dph nebo bez. Byla toho tusim dve DVDcka. Prodavala to stejna firma, ktera prodava AmiBroker. Ted uz jsem to na jejich webu nenasel. Zkuste jim zavolat, treba to jeste prodavaji. Pokud uz ne, muzu prodat se slevou svoje data, ktere jsem koupil v rijnu, ale uz je nepouzivam a vali se mi v supliku.

Myk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to poiuytre:
Rád slyším že se tu najde někdo komu taky nevyhovují komerčně dostupné programy, že je nucen si napsat vlastní aplikaci "from scratch". Je to i můj případ....
Jen doporučuji na zvážení zda místo Perlu, Pythonu, Rubyho, atd.. použít MatLab. Výhoda je v tom že MatLab obsahuje řadu docela komplexních funkcí a statistických nástrojů, které napsat v čemkoliv jiném by stály mnoho hodin práce.
Jinak.., kdyby se tu našlo pár lidí...., co by dali prachy dohromady..., a koupili pořádný balík historických dat na backtesting.., nebyl bych proti se připojit...




Link to comment
Sdílet pomocí služby

No jak uz jsem psal, ja nic jinyho poradne neumim. ;-) Cili ten MatLab bych se musel nejprve naucit, pokud bych ho chtel umet efektivne vyuzivat. To je dost casu. Ale zatim mi nepripada, ze bych potreboval nejake slozite statisticke funkce, pro zacatek se jiste spokojim s par trivialitami. Navic, v tom MatLabu si asi neudelam nejaky maly (treba http) server, na ktery se budu moci pripojovat i odjinud, asi by se v tom obtizne tahala data zvenci, asi by se z toho obtizne posilaly upozornovaci maily/SMS atd. atp. A pokud snad i ano, neverim, ze takove veci bude mit resene rozumneji, nez all purposes skriptovaci jazyk.

[Jeste jen pro ostatni, aby to nevypadalo: to >>napsat si vlastni aplikaci "from scratch"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all dataanalyst:
další popich, a jak vždy jen v dobrém: znám analystumělce, jež roky pouze analyzují. Stovky akcií, komodity, forex. Mají zalíbení v horách čísel, grafů, jež jim z analýz lezou. Třídí, porovnávají, upravují, přidají další dávku dat a vše znovu proženou svým softem. Vše OK, každý se hledá a chce být úspěšný.
Zapomínají na jediné: zkusit obchodovat

Tento byznys má jednu úžasnou a podstatnou výhodu proti jakémukoliv dalšímu podnikání:
teď hned, když ne natvrdo, tak na cvičných portfoliích vše mohu zkusit na reálných datech a okamžitě vidět jak jsem byl/mohl být úspěšný, jak mé metody fungují. Nic se nedá nalhat, výsledek je jasný: zisk/ztráta.
Nikde jinde-kromě sportovních sázek, kde jsou též jasné kurzy-toto nejde takto zkusit. Všude jinde do hry vstupuje fyzický materiál, další lidé, klienti/zákazníci, odbyt, šéfové/podřízení, (ne)placení faktur atd atd atd, stovky dalších vztahů a vazeb, často stupidních, zbytečných a úmorných.

Závěr tohoto "zbytečného" příspěvku:
-pohled zpět a rozbor historie je OK - už dnes ale váš titul může jít jinam než ho chcete mít či vám říká analýza
-udělejte si tento byznys tak jednoduchý jak jen to jde
-i čas má svoji cenu (viz vypsané opce, kde umí čas a $$$ krásně kapat do kapsy :-)

úspěch všem přeje miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...