Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Larry Williams


Doporučené příspěvky

  • 1 year later...

junior111 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj. Má tu niekto prečítanú knihu Kompletní
> průvodce obchodováním komodit? Ako sa Vám páčila?
> Je dosť drahá takže jej kúpu dokladne zvažujem


Juniore, ja bych se moc nerozmyslel. 540 Kc neni moc (a nedelam zde reklamu financnikum, myslim to obecne). Nekde tady psali financnici chytrou vec. Nez se do toho pustite, rezervujte si penize na literaturu a vzdelavani. Osobne razim, ze co mi prijde pod ruku, a neni to uplne mimo, kupuji a studuji a jedinym limitem je cas, ktery mohu stravit s knihami. Vemte to takto... kdyz koupite 20 knih po 600 kc tak jste na 12.000 Kc (vetsina knih o komoditach je draha). V techto 20 knihach naleznete takovou spoustu informaci, ze po jejim nastudovani si uz muzete udelaz celkem slusny obrazek o tom, co chcete a co nechcete.

Kazda kniha rekne kazdemu neco jineho, protoze kazdy jsme jiny, jsme v jine situaci a resime jine prekazky.
Pokud Vam alespon jedna kniha padne, myslim tim, ze fakt padne a muzete s pomoci ni postavit svuj profitabilni system, nejsou penize (12.000, cca 20 knih) vyhozene.
Cast z techto knih vam samozrejme nesedne, nicmene, to zjistite az kdyz je prectete a jsou nedilnou soucasti formovani vaseho nazoru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to junior:

knihu bych spíše nedoporučil, je to první díl, obsahuje hodně informací např. o brokerech které již nejsou aktuální. Dále je v ní hodně výsledků různých testů které Larry provedl. Dostal jsem ji před 14-ti dny a byl jsem celkem zklamaný. Daleko víc bych doporučil e-booku "Kompletní průvodce psychologií obchodování" která mi jako začátečníkovi poskytla dost nových a důležitých informací. Osobně chci v blízké době koupit některou z knih od Dr. Eldera. Každopádně je to můj subjektivní názor člověka který se s tradingem teprve seznamuje. Je možné že člověk který je na této cestě již dále si v ní najde to "svoje". Jinak souhlasím s názorem muttona, jestli Vám kniha sedne poznáte až ji přečtete :-).

Athoos

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Na to je jednoduchá odpověď - sedněte, a zbacktestujte si různé přístupy LW a sám uvidíte, jak se změnil nebo nezměnil. Některé myšlenky z knih LW stále fungují skvěle, jiné už zase naopak ne - žádný obchodní přístup není "na věky", jiné zase pouze na některých trzích, atd. Avšak pouze vlastní průzkum a testování vám může dát odpovědi na podobné otázky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Trading for a Living od Eldera má takisto už 15 rokov ak sa nemýlim, a informácie z nej som doslova "nasával" jedným hltom. Mám objednaný Study Guide for Trading for a Living, uvidíme ako obstojím v kvíze. Teším sa na backtestovanie Triple Screen. Ďalšie knihy od Eldera sú takisto na ceste.

Inak na Amazone sa dajú nájsť knihy o tradingu, kde sám Alexander Elder prispeiva do ich reviews!

Pavel K

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 1 month later...

Čítam veľa kníh o obchodovaní, tradingu, psychológii, analýzy, atď, ale žiadna kniha mi nepripadá zbytočná a z každej som si niečo zobral. K niektorým sa stále vraciam, niektoré mám len ako prvú pomoc, ale knihy L.Williamsa a A. Eldera sú dobrá investícia čo sa týka tradingu. Treba totiž v tomto byznyse pochopiť aj menej podstatné veci, ako sú napríklad brokeri:)
Ale kniha "Kompletní průvodce ......." , partí k jednej t ých ku ktorej sa často vraciam. Obsahuje veľa zaujímavých rád a postrehov. Takže ODPORÚČAM.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...