Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

opce u IB ?


maiklos

Doporučené příspěvky

Zdravim,
netusite nekdo jestli si IB uctuje nejaky mesicni poplatek za povoleni obchodovat future option/warranty ?
Hledal jsem u nich na webu, ale nasel jsem pouze ze musim mit market data (coz je ve "free" zakladu)

Je nejaky dolni limit na velikost uctu pro obchodovani opci ? Nevsiml jsem si niceho co by tomu naznacovalo.

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...
  • Odpovědí 384
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Honzajs, zdravím. Neměl bys třeba cestu 18.11. do Plzně na setkání (viz sekce TASOCS - pořádáme pravidelná setkání v Plzni již téměř rok)? Moc rádi bychom s tebou dali s kolegy řeč o opcích - tuším, že máš větší zkušenosti, narazili jsme na tebe i na jiných webech. Pokud bys měl zájem, můj mailík je
jmaaa/uzenáč/centrum.cz
- stačí kontakt, ozvu se, abychom tu neofftopovali :)
Každopádně ti přeju hodně zdaru!

Martin - nikator ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

rbitter : poplatky jsou na stránkách IB
www.interactivebrokers.com/en/accounts/fees/commissionStockIndexOptions.php?ib_entity=llc
www.interactivebrokers.com/en/accounts/fees/commissionFutures-FOPs.php?ib_entity=llc
co se týká spreadu tak můžu hodnotit pouze akciové opce - u likvidnějších titulů 5-10centů, s klesající likviditou se spread trochu zvětšuje

DeLucky : velikost účtu záleží na tom co chceš obchodovat - na tvém MM a velikosti risku. Pro akciové opce stačí účet v řádu jednotek tisíc USD.

Úspěšné obchody

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Delucky,
záleží jestli chceš kupovat nebo vypisovat. Při kupování musíš mít na účtě minimálně na prémium kupované opce + poplatky. To je snad stejný u všech brokerů. U nekrytých výpisů je obvyklé mít na účtě na prémium + margin + poplatky s tím.
Konkrétně u IB nevím. Tam jsem žádnou opci nezobchodoval. Nepředpokládám, že by to bylo jinak a myslím, že jsem to dokonce na jejich stránkách četl, ale nejsem si jist.

Obecně u různých vypisovacích strategií se požadovaná částka na účtu může lišit u různých brokerů v závislosti na strategii. U krytých výpisů to může být pouze riskovaná částka bez ohledu na margin.
Ale jak píšu výše - u IB nevím. Opce obchoduji u Harpoonu.

Zdraví
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Začínám vypisovat nekrytý streddle na akcie. Účet mám miniaturní, skoro bonsai. Když vypíšu opce s cenou premia něco přes 2, tak mi za ten pár vezme broker cca 700$ na margin, zároveň 500$ dostanu na účet. Mám otevřené 2-3 pozice a zhruba 2/3 marginu nechávám "ležet ladem", abych měl rezervu před případným margin call. Pozice mám jištěné Stop příkazy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Dobrý večer přátelé,

začínám s opcemi u IB a mám jeden dotaz.
Mám nakoupený opční spread např. RUT Call +840 -830. Mohu na IB platformě tento spread uzavřít (sell to close) za bid price spreadu? Pokud ano, jak? Na Demu se mi to nepodařilo vyzkoušet. (Mám obavu, aby mi to neotevřelo opačné pozice.)

Předem dík za odpovědi, Petr. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

ahoj
otvaram si ucet na obchodovanie s opciami. je potrebne oznacit, ci som neprofesional alebo profesional. definicia neprofesionala obsahuje nasledujucu definiciu:

person who is neither: ...employed by a bank or other organization exempt from registration under federal or state securities laws to perform functions that would require registration or qualification if such functions were performed for an organization not so exempt

neviem to uplne prelozit, aby mi to davalo zmysel. robim v banke a neviem neposudit, ci sa to vztahuje aj na mna.
viete mi poradit s prekladom?
vdaka,
gabriel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Datum expirace uvidíš mj. např. po stisku pravého tlačítka myši a výběrem Contract Info-> Description.
K získání marginu si připrav příslušný příkaz (order) a pak použij třeba opět pravé tlačítko myši a výběr Check margin. Přitom ovšem musíš mít vybrán řádek s přísluš. příkazem.
V některých oknech máš k dispozici přímo tlačítko Check margin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...