Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

opce u IB ?


maiklos

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 384
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No,contract info o tom vím, ale v infu je pouze datum vypršení opce,který je i přímo na "page",já bych potřeboval ale počet dnů do expirace,no a na ten margin tak co jsem z toho pochopil tak když odečtu hodnotu marginu na příkazu od hodnoty marginu v celkovém accountu tak dostanu margin na dané pozici.Chápu to správně??

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,

dá se nějak u IB zadat podobně jako u TOS nějaká strategie (třeba IC) a limitní cena? Nebo se musí opce kupovat/prodávat jednotlivě a strategii si tak vytvořit sám? TradeWorkStation u IB mi prijde o poznani min "user-friendly" nez TOS, alespon co se opci tyka. Zatim jsem neprisel na to, jak tam zadat nejakou strategii zaraz (ale pravda nemel jsem k tomu zatim moc prostoru, jelikoz jsem si teprve dnes pozadal o prava k obchodovani opci...).

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Tak jsem si tri dny pred expiraci otevrel dva zkusebni kondory v paper uctu, abych videl, co probehne pri expiraci. U jednoho kondora skoncila settlement value mezi striky, takze maximalni zisk. Na uctu se to nijak neprojevilo, tj. inkasovanou premii jsem ubranil. Druhy kondor skoncil v maximalni ztrate. Konkretne call nohy na RUT -700c/+710c skoncily ve ztrate. Co me trosku prekvapilo, je skutecnost, ze settlement value na CBOE je 719.1 ale na uctu mi bylo strzeno 2107 USD za -700c nohu (Assignment (RUT APR08 700 C) a pripsano 1107 za +710c nohu (Excercise (RUT APR08 710 C). Tj. jako by settlement value byla 721.07. Jelikoz to byl prvni kondor, tak mi to nejde moc do hlavy. Vedeli byste nekdo proc zrovna tyhle castky? Zaroven bych se chtel zeptat, jestli IB neuctuje pri expiraci uz zadne komise. Jelikoz to na uctu vypada tak, ze jsem platil akorat 4x 1 USD pri vytvoreni kondora a pri expiraci uz mi zadne poplatky strzeny nebyly. To jsem necekal, myslel jsem, ze to bude drazsi. Diky za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky Frantisku. To je fajn. Kondor na RUT za 4 USD je super. Nicmene mne porad jeste zarazi, ten rozdil mezi settlement price na CBOE a castkou, ktera mi byla uctovana. Vypada to, jako by IB bralo settlement value 721 misto 719, ktera je na CBOE. V tomhle pripade je to jedno, jelikoz jsem plne ve ztrate, ale jiny muzou hrat dva body celkem rozdil. No kdyby vas neco napadlo, dejte vedet, prosim. Jinak zkusim vznest dotaz na IB. Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...