Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

opce u IB ?


maiklos

Doporučené příspěvky

to: m20artas

Ahoj,

byli hodne rychli. Celkem jsem byl hotov do tydne. Zalezi hodne na tom, jestli uz jsi poslal kopii nejakeho toho dokladu a nejakeho uctu s adresou, jak je pozadovano.

Nafundovani bylo take rychle. Kdyz jsem si posilal penize na ucet (k IB), tak za dva dny jsem mel potvrzeno prijeti (posilal jsem az po potvrzeni uctu).

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 384
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Prosím tě mám ještě jeden dotaz. Ještě jsem se pořádně koukl na tu registraci a mám tam odkaz na formulář viz příloha. Jen nevím co je to ta zkratka ,,IBLLC-US" Zřejmě jsem něco blbě vyplnil. Víte někdo o co jde? Omlouvám se za tolik dotazů ale už to chci mít úspěšně spuštěný. Díky

13010

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Stefan:

jeste bych doplnil, ze pokud je expirace nad 30, pak zalezi na poctu penez na ucte (A JE TO DULEZITE). Pokud vyuzivas velkou cast penez v marginu (=mas vysoky pomer marginu ku cash, presneji viz dale), pak dojde opravdu k financnimu vyrovnani, ale pokud mas jen 1 spread s malym vazanym marginem ve srovnani k penezum na uctu, TAK POZOR.

Presneji je to takto: cena nad 30 -> nekdo uplatni opci CALL 20 (proc by to neudelal). Pokud mas na ucte malo penez na to, aby se zvladl zablokovat margin na short sell , zlikviduje se cely spread (mimochodem, to se stane i pokud je cena mezi 20 a 30). Pokud mas ale dost penez (tzn. pokud bys zvladl koupit -100 akcii a mas na tento short sell jeste dost hotovosti na margin), provede se uplatneni, tedy short sell a ty drzis -100 akcii a vedle toho long call na 30. A pokud ji neuplatnis, tak propadne, a zustane ti krasnych -100 akcii nicim nekrytych (pro brokera krytych penezi a zablokuje obrovsky margin pro short sell 100 akcii - obrovsky ve srovnani s marginem pro opcni spread). nevim, jestli jde udelat automaticke uplatneni nebo ne, ale v demo uctu (standardni nastaveni) jsem to zkusil a zustala mi opravdu nekryta short pozice.

Tohle je strasne dulezite, protoze pokud clovek zkusi neco otestoat s 1 spreadem (s tim, ze se nic nestane, napr. SPY vertikalni spread - si clovek hraje s 20 dolary, riskuje teoreticky 80), muze se nechtene dostat do drzby pomerne velkeho baliku - nevsimne si tohoto chovani a razem drzi 100 akcii po 110 = 11 000 USD, behem 2 dnu se objevi na 104 a ma 600 dolarovy zasek).

petemm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

tak jsem opet svou chybou prisel o nejake penize. Kdo ma tu smulu a musi obchodovat opce u IB (neb TOS neprijima) tak to mozna vi, mozna ne, ale pro jistotu to sem napisu, treba to usetri penize jinym.

Pokud date BUY COMBO, vyplnite si cenu, za kterou chcete kupovat/vypisovat (lovit premium) a kliknete na mnozstvi a vyplnite mnozstvi, pak se vtipne cena nastavi zpatky na tu nejhorsi moznou (odpovidajici prikazu market). A samozrejme se to vse hned vyplni, takze koupite X kondoru za to nejhorsi premium, ktere muzete dostat.

Ano, clovek nema byt blby a ma to kontrolovat. Snad jen ze je to extremne zaludna vlastnost programu (pokud neco vyplnim a vyplnim neco jineho, to prvni se zmeni zpet). A stane se vam to v docela nevhodne fazi obchodovani - pokud prejdete z 1 kondora na vice (a samozrejme - vyplni se vsechny). Takze je to srapnel ktery docela boli.

Snad to nekomu pomuze a nenecha se nachytat jako ja.

petemm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

goody:

Zkus si přidat do page v TWS 2 položky:

Page/Layout/Avg.Price -tady budeš mít zobrazenou přesnou/čistou vstupní cenu (i s odečtenýma poplatka)-čisté inkasované prémium.

Page/Layout/Cost Basis - tady budeš mít zobrazenou tuto stejnou věc v dolarovém vyjádření (u opcí je to Avg.cena * 100)

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím vespolek,
pustil jsem včera večer demo TOS a koukal jsem na ten pokles indexů jako blázen, kdybych měl třeba na Nasdaq vypsanou nekrytou PUT opci tak se můžu jít zastřelit, naštěstí jedu jen demo.
Je to poučení do budoucna, používat SL i na opcích!


a jéje, koukám že jsem ve špatném vlákně, tohle patří pod Opce - obecně

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Unrealized P/L zjistit zdá se nelze. V OptionTraderu se dá zapnout zobrazení UPnL v QuotePanelu, ale pro IC se hodnota nezobrazí, jenom pro konkrétní opce. Pak je tam záložka Portfolio, ale ta zobrazuje taky jenom opce, ne celého kondora. Navíc je to jen denní přehled, následující den se vymaže. V okně Trades se zobrazuje celý IC, ale pochopitelně tam není UPnL.

Co se týče Options Oracle, používám jej. Ale je šíleně zabugovaný. Polovina věcí vůbec nefunguje a druhá polovina funnguje sporadicky :-( Je to strašná škoda, protože je to zdá se nejpřehlednější software pro obchodování opcí co znám. S TOS se nedá vůbec srovnávat.
Jen v bodech na co si dát pozor při používání OO:
1. nedá se používat před 9:30 EST, respektive nenačítá žádná data
2. pro indexové opce zadávat symboly ve formátu ^RUT
3. pro každý symbol je nutné nejdříve nastavit burzu, kde se obchoduje v config/general/more config/underlying exchange
4. wizard nefunguje

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...