Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

opce u IB ?


maiklos

Doporučené příspěvky

silverko: moc děkuju, ale tohle bohužel taky není můj problém :( tuto možnost zaškrtnutou mám, protože obchoduju spready i energetické a tak mám tyto data zapnuté. Už fakt nevim co to může být. Hlavně na simulační platformě by mě to mělo fungovat ať jsou omezení jakákoliv. Psal jsem jim i brokerovy a zatím žádná odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 384
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 5 týdnů později...

Ahoj, chtel jsem se zeptat - pokud u IB otevrete Iron Condora a zmeni se vam cena tak, ze jste uz ve ztrate (ale mate jeste cas), jde uzavrit tyden pred expiraci? Resp. jde uzavrit aspon ta cast (ten vertikalni spread), ktera je ztratova (a zaplatit ji)? Cely condor nejde prodat ani koupit ani za market, protoze hluboke OTM opce nemaji likviditu. V IB tedy neni ani ask ani bid cena pro daneho condora. Jak ho uzavirate vy?
Diky, petemm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj petemm,

měl jsem v pátek stejný problém u svého prvního IC D20 na RUT.
Vzdalenejsi OTM opce 670 a 680 uz nemají likviditu. Kolega mi potvrdil, že je to přesně tak jak říkáš. Tu část, co uzavřít jde, tak opravdu uzavřít jako vertikální spread a tu část, která kvůli likviditě už uzavřít nejde, tak nechat vyexpirovat.

Btw, je fajn, že se ten RUT alespoň na poslední chvíli trochu stabilizoval po tom propadu.

Hezkou neděli, P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Viete mi niekto potvrdiť / vyvrátiť následné úvahy:
V TWS od Interactive brookers som ako Combo /teda naraz príkazom BUY/ otvoril nasledovnú pozíciu:
Short CALL 20
Long CALL 30
a, cena skončí nad 30 - bude mi na účet pripísaná prípadná strata v dolaroch a neobdržím na účet podkladovú akciu
b, cena skončí medzi 20 až 30 - na účte mi pribudne podkld ako SELL PODKLAD 20

pred časom som to tu už riešil, ale furt mi to nie je jasné.

Vďaka Štefan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To JeanPaul:
diky moc za info. Funguje to.

Me nastesti take poskocil SPY na spravnou stranu, takze super. Bohuzel jsem ale profit odevzdal v komisich (byly o neco vetsi nez jsem cekal, cca 1.2-1.3 / opci, naivne jsem cekal 0.7). Ale muzu byt rad, ze se nakonec SPY hnul mym smerem, protoze jinak by to byla ztrata jak hrom (ve stredu/ctvrtek se to pohybovalo cca 120-250% inkasovaneho premia ... ).

Petemm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2: Štefan

plati pro stejny počet opci u obou noh

a. expirace nad 30:kdyz mas SHORT CALL 20 (tvuj pripad), tak finanční vyrovnání; pokud nemas SHORT CALL 20 tak buy podklad za 30

b. expirace mezi 20 a 30: sell podklad 20 (call 30 je mimo penize takze nebude vyuzita)

c. expirace pod 20: nic (obě opce mimo penize tedy plny zisk)




Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj,
chtěl jsem si trochu vyzkoušet v TWS zadávání opcí pomocí OptionTrader/Option Spreads->ComboSelection. Na podkladu DAX (exchange DTB) záložka Single pěkně nabídne různé strategie včetně IC, jak je popisované na videu a v návodech tady na serveru. Když jsem to ale chtěl zkusit pro TF (Nybot) tak okno ComboSelector nabízí pouze jedinou strategii CalendarSpread a ani do záložky Generic nejdou opce z OptionTraderu myší přetahovat, abych si to Combo zkusil sestavit sám. Nevíte někdo co mám špatně?
Díky moc a ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím všechny,

chtěl bych se zeptat těch co už mají otevřený účet u IB přes IQ trade, jak dlouho jste čekali na schválení účtu?
Ještě by mě zajímalo jak se v platformě TWS ukáže že došlo k uplatnění mé opce a jak postupujete pokud k tomu dojde? Uzavíráte např. celého IC nebo jen ten spread u kterého došlo k uplatnění?
Před 4 dny jsem zažádal o otevření účtu a zatím nic. Tak snad se to povede u budu moct začít s opcemi na ostro.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...