Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

opce u IB ?


maiklos

Doporučené příspěvky

to jirib: vďaka:-) K bodu 3: ktorý margin to je? Klikol som pravým na Contract info, zvolil Show margin impact a ukázalo sa mi toto (na obrázku). Chcem z marginu a nákladov na kontrakt počítať svoj PT a SL (podľa Opčnej akadémie II), len neviem, z ktorej sumy (z tých 200 USD)? Ďakujem.

22467

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 384
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 months later...

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s uplatněním opcí u IB, tenhle týden se mi stalo, že jsem dostal na kontrakt RUT s expirací 15.8.(čtvrtek) upltatnění v 16.8.2013 (pátek). Je to tedy jeden den po expiraci. Z IB mi napsali, že je to v pořádku, že je to v popisu contractu.

Děkuju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj, potrebuji radu zkusenejsich s nasledujici situaci:

V IB jsem otevrel 2 contracty RUT condora SEP19 put+950, put-960, call-1100, call+1110 se strike 0,95. Predpokládal jsem, ze se mi ihned pripise premium ve vysi 2*100*0,95=1900 USD.
Tak se nestalo a vcera po vyexpirovani kontraktu na hodnote ca 1075 mam na ucte pouze o 184USD vice.

Kde je problém?

diky za rady,

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj,
mám dotaz ohledně zadání STOP příkazu v TWS na IC (SPY) sloužícího jako SL.

Je lepší SL zadat STOP příkazem na celého kondora? Nebo existuje nějáký způsob zadání SL po částech z hlediska minimalizace slippage při zachování jasně definovaného SL? Jak?

Nebo je nejlepší způsob nastavení STOP ceny na celého kondora bez ohledu na slippage s tím, že kdyžtak to bude ten nejhorší případ a k tomu každý den ke konci seance zkontroluju vývoj a v případě hodnoty ztráty v oblasti SL zavřu ručně po nohách, nebo napřed výpisy a dle hodnoty nákupů, nákupy buď prodám nebo nechám exnout.

Jde mi o to, jakým způsobem automaticky nejlíp dosáhnout maximálně přesně hodnotu zvoleného SL vzhledem k slippage v případě nezdaru resp. jak to nastavit.

Jaké máte zkušenosti vy?

Moc děkuji za komentáře.

Jary

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to otook:
RUT opce maji LTD ve ctvrtek, ale settlement je AM v patek! Tedy v podstate od ctvrtecni zaviracky obchodujeme bez moznosti rucniho SL. Reseni samozrejme existuji.

to jary:
Stop prikazy na opce diky velkemu bid/ask nepouzivam. Pri rychlem pohybu muze byt rozdil bid/ask zasadni prestoze je plneni kolem midu mozne, proto vyjde financne lepe dat alert a vystoupit limitem rucne - treba pres mobil. I kdyz ja alerty nemam rad, takze obchoduji jinak.

SL udelat stop prikazem presne se tedy moc efektivne neda, maximalne za cenu toho, ze si zhorsis win% a budes vyskakovat drive. Otazka, v jake konfiguraci presne ten IC na SPY obchodujes. To bych pak mohl poradit vice...

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja ako stop loss na IC na RUT pouzivam STP LMT prikaz na jednotlive nohy, nie na celeho kondora.
Ako LMT cenu kazdej nohy davam trojnasobok ceny, za ktoru som IC nakupil. (to v pripade, ak mas stop loss vo vyske dvojnasobku premia)
Priklad, ak som otvoril IC na RUT za cenu -1.00 USD, vystupna LMT cena bude -3.00 USD.
Ako STP cenu pouzijem LMT cenu znizenu o 0.20 USD, teda v nasom priklade bude STP cena -2.80 USD.

Toto riesenie ma dve uskalia, ktorych som si vedomy:
1) ak sa trh bude obchodovat velmi blizko STP ceny, prikaz sa moze aktivovat aj v pripade, ze trh nedosiahne LMT cenu ale samotny LMT prikaz uz potom moze byt vykonany.
2) pri predaji jednej nohy mame realizovanu stratu dvojnasobku premia avsak v trhu je stale este aj druha noha kondora, ktorej STP LMT prikaz sa pri teoretickom prudkom otoceni trhu na opacnu stranu tiez moze aktivovat. Pri IC na RUT je pravdepodobnost takehoto pohybu mala, pretoze druha noha je vzdialena cca 150 az 200 bodov (v zavislosti od volatility), ale nemozne to nie je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr:

No konfigurace... výpisy na deltách 0,2 a méně a ochranné nákupy 5 strikes... s tím, že bych chtěl zaručit plnění (nebo se co nejvíce přiblížit) k SL 75% prémia při nezdaru.

Jak to děláš tedy ty? Alerty nemáš rád, SL příkazy taky ne... řízení pozice mě moc v tomto případě nezajímá, chtěl bych jen nějak zjistit, jak ošetřit nejlépe maximální definovanou ztrátu.

Jinak bid/ask je u SPY standardně kolem 0.04 . Tzn. vypíšu kondora a okamžitě jsem ve ztrátě kvůli rozdílu bid/ask v případě okamžitého prodeje pozice...teorie..
---------------------------------------------------------------------------
to piftik:
takže ty dáváš SL cenu na jednotlivý nohy o stejné velikosti s tím, že počítáš že trh nezaosciluje k oběma stranám ? No takže ve skutečnosti je SL menší než maximální ztráta definovaná v tvým případě dvojnásobkem prémia... Dvojnásobek prémia je tvoje limitní cena, tzn. prostor pro pohyb je tedy menší o 0.2 k aktivaci limitu na dvojnásobku premia.

Dobře a ta cena na jednotlivých nohách (spreadech) je počítaná takhle? např. pro CALL spread :
inkasované prémium z CALL nohy + čistá hodnota SL vypočtená z kompletního prémia kondora. To samé na PUT noze...
Konkrétně: prémium kompletního kondora je -1.00USD, pro CALL nohu je např prémium -0.4 .... Takže cena pro stop příkaz CALL nohy za tvé volby SL = 2x premium bude = 0.4+2x1.0 = 2.4 ??? a pro PUT tedy zbytek 0.6+2x1.0 = 2.6 ??

Beru teď v potaz pouze STOP příkaz bez LIMITU, jde mi zatím o stavbu té ceny...

Díky kluci za odezvu.
:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IC osobně neobchoduju takže nejsem úplně v obraze, ale není max ztráta dána vzdáleností nakoupených opcí?
Při čistých výpisech řeším ztrátové obchody přerolováním na vzdálenější STRIKE a delší dobu expirace, mimo dobu kdy jsou trhy vyloženě v extrémních vzestupech/pádech to funguje. SL u opcí nepoužívám.
Někteří opcaři si hlídají index volatility a když stoupne nad určitou hodnotu uzavírají pozice, tím si chrání účty před vyluxováním právě v těch extrémních fázích trhů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, stop loss zadavany pre jednotlive nohy pocitam zo vstupnej ceny celeho kondora a je rovnaka pre obe nohy.
Tym je zabezpecene, ze SL je rovny tvojej maximalne definovanej strate (dvojnasobok premia celeho kondora) s tym, ze ratam, ze trh nezosciluje k opacnej nohe a tato opacna noha vyexpiruje ako bezcenna. Ak by sa predsalen trh prudko otocil k druhej nohe a zaktivoval aj prikaz zadany pre druhu nohu, tak celime strate rovnej stvornasobku povodneho premia pre celeho kondora.

Ak by si STP cenu jednej nohy ratal z nakupnej ceny tej jednej nohy tak, ako pises ty, tak celkovy SL (brany vzhladom k celemu kondoru) bude mensi ako tebou definovana strata.

Dufam, ze som to nenapisal prilis komplikovane, ked tak sa pytaj :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to piftik:
A ještě tam máš třetí nevýhodu u STP LMT - trh gapne tak rychle, že limit nebude vyplněn. Proto to nepoužívám, nicméně znám člověka, kterému se to stalo, přesto, že jsem jej varoval :-) Byť probability is low...
Jo a prosím tě, ty máš teď tři dny vypnutý Skype? Chtěl jsem s tebou něco soukromě probrat.

to Jary:
Zadávám v této chvíli jen takové obchody, které netřeba řídit a hlídat, edge mám hned při vstupu. Vlastní metodika, neboť Black-Scholes obsahuje chyby.

to radim2:
Ano, max ztráta u kreditních vertikálních spreadů, je rovna vzdálenosti výpisu a ochranné opce mínus inkasovaný kredit.
Rollování taky možnost, i když já to nepoužívám. I když vlastně v principu to taky dělám, jen si to účetně rozděluji na samostatné obchody.

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...