Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

opce u IB ?


maiklos

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 384
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

V okne Option Spreads musis pouzit zalozku "Pair or Leg by Leg" a pomocou drag and drop tam preniest jednotlive opcie z Options Chains. Davaj si pozor na oznacenie opcii Buy a Sell, ono si to tam voli podla nejakeho divneho algoritmu, takze to pred odklepnutim este skontroluj.

Druha moznost zostavenia Double Diagonal je priamo v okne Option Trader, kde v sekcii Trading zvolis zalozku Combo a z Option Chains uz len klikas na vybrane opcie.

PiFtiK

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravím,

jak si lze stáhnout TOS software jako Čech? Neukončili již náhodou otevírání účtů non-U.S. traderům, a tudíž si už nelze stáhnout ani paper trading software na opce?

Pokud to stále stáhnout lze, tak jak prosím? Hodily by se mi jejich kvalitní risk grafy pro opce u IB.

Pokud nelze, znáte někdo nějakou kvalitní alternativu? V TWS od IB jsem opční risk grafy nenašel.

Díky,

Luci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

pomalu se prokousávám "uživatelsky přátelským" demem aplikace od IB a měl bych na někoho zkušenějšího dotaz.
Pokud koupím/prodám jakoukoliv single opci, tak vše funguje. Pokud ale vytvořím jakýkoliv spread tak vznikne problém.

Např. se snažím prodat Call Vertical Spread 140/142. V OptionTraderu/QuotePanelu se objeví řádek 140C, řádek 142C i řádek s Vertical Spreadem 140/142, ale ceny jsou jen u prvních dvou řádků single opcí. U samotného Spreadu není žádná cena.

Takže mohu nakoupit/prodat jednotlivé single opce, ale spread jako celek nikoliv.

Mohl by mi prosím někdo poradit kde dělám případně chybu.

Předem děkuji

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to onedollar:

Jestli to zkoušíte vysloveně u dema TWS, tak tam bych se nějaké částečné nefunkčnosti nedivil. Je to jen pro orientační prozkoumání platformy.
Jestli už máte u IBčka účet a zkoušíte to na paperu a nejde to, tak to, prosím, vyfoťte a přiložte screen zde na fórum. Jo a napište, v kolik hodin a jakého času jste ten screen dělal.

Tom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Řekl bych že platforma bude stejná, jen data jsou random.
Na zadávání kombinací používejte v Option Traderu záložku (tab) Combo, kam si navkládáte jednotlivé opce a potom buď přímo pošlete nebo přidáte do Quote panel a odtamtud klikem na bid kupujete nebo klikem na ask prodáváte.

ať se daří,
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim,

Aktualne riesim nasledujuci "problem":
Otvoril som si ucet u IB poslal som tam EUR cca 9tis.
Otvoril som prvy ostry obchod na IC na RUT EXP NOV12.
Vsetko bezi ako ma, ale:
Kedze som otvoril ucet v EUR v TWS v polozke account sa mi zobrazuje aj polozka v USD a ta sa denne prepocitava podla aktualneho kurzu EUR/USD (teda podla mojich pozorovani a info tu z diskusie).
Kedze aktualne EUR voci USD klesa mne klesol aj zostatok na USD polozke o cca 200USD. A to nehovorim o tom ze moja opcia je 90 USD, cize sa mi kredit pripisal a defacto to kleslo o cca 290USD.
Ako to riesite vy?
- Napada ma, ze to riesit ani netreba (preto tie uvodzovky na zaciatku v slove problem), ved aj keby som zmenil EUR na USD v podstate v buducnosti to moze byt opacne, teda EUR silnejsie voci dolaru a mal by som opacny pomer.
- Zapocitavaju sa aj ine poplatky za to ako je takto vedeny ucet? Niekde som cital ze je to 30 USD za mesiac.

Dakujem za vase nazory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RUT sa obchoduje v USD. Ak nemas na ucte USD, broker ti za poplatok pozicia danu menu.
Ak chces obchodovat produkty v USD, premen si EUR na USD a vyhnes sa jednak kurzovemu riziku a jednak poplatkom brokerovi za pozicanie danej meny.
Poplatok za vymenu hotovosti a inu menu je fixny 2,50 USD bez ohladu na vysku menenej sumy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

cau,
prosim te mam na tebe dotaz,chci take pres IB obchodovat opce na RUT.
potreboval jsi to nejak jeste s nima komunikovat?myslim jestli potrebujes nejake data ktere se plati solo?
Nebo jsi normalne otevrel ucet a obchodujes? jde o to ze se RUT obchoduje na burze v NY,a oni asi data neposkytuji zdarma,nebo se pletu?
diky za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ropon Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravim,
>
> Aktualne riesim nasledujuci "problem":
> Otvoril som si ucet u IB poslal som tam EUR cca
> 9tis.
> Otvoril som prvy ostry obchod na IC na RUT EXP
> NOV12.
> Vsetko bezi ako ma, ale:
> Kedze som otvoril ucet v EUR v TWS v polozke
> account sa mi zobrazuje aj polozka v USD a ta sa
> denne prepocitava podla aktualneho kurzu EUR/USD
> (teda podla mojich pozorovani a info tu z
> diskusie).
> Kedze aktualne EUR voci USD klesa mne klesol aj
> zostatok na USD polozke o cca 200USD. A to
> nehovorim o tom ze moja opcia je 90 USD, cize sa
> mi kredit pripisal a defacto to kleslo o cca
> 290USD.
> Ako to riesite vy?
> - Napada ma, ze to riesit ani netreba (preto tie
> uvodzovky na zaciatku v slove problem), ved aj
> keby som zmenil EUR na USD v podstate v buducnosti
> to moze byt opacne, teda EUR silnejsie voci dolaru
> a mal by som opacny pomer.
> - Zapocitavaju sa aj ine poplatky za to ako je
> takto vedeny ucet? Niekde som cital ze je to 30
> USD za mesiac.
>
> Dakujem za vase nazory.
>

Kdyby jsi část peněz převedl na USD, pak tato převedená částka pak podléhá kurzovému riziku! Pokud si vše necháš v eurech, kurzové riziko ti nehrozí, protože při vkladu 9000 eur dostaneš zpět vždy 9000 eur +- zisk z obchodování a je jedno jaký je kurz k dolaru. Jediný problém by mohlo být těch 30USD, ale to se jich zeptej jestli je to pravda.

V tom máte na Slovensku výhodu oproti ČR, s korunami donedávna IB vůbec neobchodovalo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...