Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

opce u IB ?


maiklos

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 384
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Zdravím,
stalo se někomu to, co mě teď ve čtvrtek? Otevíral jsem Condora na RUT-klasicky, přez Combo, limitní příkaz (který je tam už přednastavený) a po jednotlivých nohách. Po odkliknutí příkazu se callka vertikál koupila okamžitě, ale místo nastavených 50 USD za 25. Myslel jsem, že jsem se nějak překliknul, ale u Put se to opakovalo. Místo nastaveného premia 80 jsem dostal 41 USD.
Nedovedu si to nijak vysvětlit.

Díky za reakce. Miloš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny tradery a prosím o pomoc, jak zadat strategii Long Butterfly (Straddle/Strangle) do TWS. OptionTrader teprve poznávám, tak je jisté, že jsou možnosti, o kterých nemám ani tušení:) Jde mi o to zadat následující na trhu SPY pro Dec11 buy call 133/sell call 125/sell put 125/buy put 117. Zkusila jsem následující postupy a výsledek se nedostavil:) 1. Option Spread – Strategy – Buy Combo – Iron Condor - po nastavení uvedeného, není možnost z rolovacího menu vybrat sell call 125 a nelze strategii dokončit (Obr. 1) 2. Option Spread – Strategy – Buy Combo – Butterfly - když už nastavím right (call/put), tak nemůžu dál zvolit typ opce, prostě je buď vše call nebo put (Obr. 2) Myslela jsem, že to půjde zadat podobně jako v TOS jedním příkazem. Skoro to vypadá, že v TWS budu muset zadávat tuto strategii po jednotlivých částech Sell Combo Straddle + Buy Combo Strangle. Děkuji moc za jakoukoli pomoc, radkab PS: je asi naivní hledat v TWS risk grafy, případně grafy jednotlivých ETFs? :)

17823

17824

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To co chces je Iron Butterfly. V prednastavenych strategiich je pouze CALL/PUT Butterfly. Nic ti ale nebrani pouzit zalozku Pair or Leg-by-Leg a zadat si to rucne. Ve vysledku to TWS vyhodnoti jako Iron Condor (i kdyz pres prednastavene strategie to nejde).

TWS risk grafy umi. Nejsou ale tak komfortni jako u TOS. Prozkoumej optiontrader ktery ma risk navigator. Na strankach IB jsou k tomu i videa a popisy jak na to.

Grafy jednotlivych ETF? Jako graf podkladu? Samozrejme. Vloz si ticker napr. SPY a k nemu si zobraz graf (chart).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 3 týdny později...

Ahojte, nenasiel som nikde odpoved, tak sa skusim spytat: Mam problem s vyplnenim akehokolvek Iron Condora, ktory zadam cez TWS. Otvoril som si ostry ucet a k nemu teraz testujem platformu v paper ucte. Teda nie demo login, ale moj paper. Aj ked vypisem iron condora za market price, obchod sa vobec nezrealizuje. Vidim ho stale v statuse "pending all" kludne aj 2 dni - az kym ho nezrusim. Pri limitnom prikaze by ma to neprekvapilo, ale pri market? (Vyplnal som cez Order -> RUT -> Option Combos (Smart) -> Strategy Iron Condor (nie multiple). Skusal som RUT aj IWM trhy. Neviete pls niekto, v com moze byt chyba? Diky, J.

18095

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to jurajs:
No tak live jsem market na opcích raději nikdy nezkoušel. Nicméně mě zadávání opcí/IC přes IB normálně funguje.
Zadával jsi příkaz v obchodní seanci? Tedy od 15:30 do 22:00 CET ?

Všiml jsem si, že když jsem jednou zadával nějaký opční obchod mimo obchodní hodiny, tak z nějakého důvodu nesepnul. Až jakmile jsem příkaz zrušil a nastavil znova v již obchodních hodinách, pak normálně fungoval.

to MU35:
To je divné, pošli screeny všeho, co s tím souvisí. Nebo už to máš vyřešeno?
Nikdy se mi nic takového nestalo. Pokud je to skutečně nějaká bota na straně brokera, tak reklamovat. Ovšem je to podezřelé.

to Malý Bobeš:
Příkaz typu stop již z podstaty u opcích nepoužívám - třeba na SPY by se to asi ještě dalo, ale u RUTu a dalších opčních trhů v velkým bid/ask to z mého pohledu není rozumné. Dal by se použít stop-limit příkaz, ale osobně při zasažení oblasti SL pozici uzavírám ručně a i při konstruování strategií beru v úvahu to, že trh ustřelí, já to nebudu schopen na plánované SL hodnotě zavřít a ztráta bude například dvakrát větší, nebo dokonce na úrovni maximální potenciální ztráty.

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak nakoniec to zacalo fungovat po par dnoch. Aj cez limit prikaz na paper ucte. Takze po vyskusani TWS som momentalne v prvom live obchode.

Mimochodom, neviete niekto, preco v trhu RUT na tento rok nie su nikde aprilove, majove a este niektore dalsie expiracie? Nevidim ich ani v TWS, TOS, ani na webe burzy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...