Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

Maatej
Ja presne viem kde je moja chyba, system je super nic mu nechyba a obchodny dennik tomu nijako nepomoze zvyknem si len robit poznamky kde si pisem preco som siel z obchodu a kolko trh este siel ked som vystupil a preco sa tak asi stalo, aj to len preto aby som to mal na ociach, ale psychika je hnusna vec :-)) ta sa upravuje len tazko, ale myslim ze po case sa to podda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Maatej

Seriozne na ostro nerobim dlho,takze sa nejakym ziskovym obchodnikom byt zatial necitim.Moja prva skusenost s live bola pred necelymi dvoma rokmi po mesiaci na deme a skoncila katastrofalne .Nastastie sa nestala mne,ale kamosovi, s ktorym sme zacali spolu.A vtedy som si stanovil prisne kriteria,ktore musim splnit,aby som sa k live vratil.Boli to dlhe mesiace hladania,pokusov a omylov.Ale stalo to za to, a prechod na live bol vdaka tomu pre mna skor ulavou ,nez stresom. Je sice pravda,ze nerobim s velkymi sumami a v podstate to stale chapem ako live fazu testovania mojich systemov,ale strata uctu by ma urcite mrzela. Prvorada je pre mna bezpecnost systemu a nizky DD, zisk je az druhorade kriterium. Preto stale robim na dalsich systemoch,aby som mohol diverzifikovat riziko.Z toho dovodu sa zaoberam sa aj e-mini a rozmyslam aj nad spreadovymi obchodmi. Takisto mam stanovene kriteria,kedy do toho dam ovela viac penazi,ale musim mat otestovaneho aj seba na live ,nie len obchodne metody.
Musim sa priznat,ze niekedy vstupim do obchodu podla pocitov a nie systemu a vtedy sa citim ovela menej pohodlne a nemam z obchodovania az taku radost,ako ked pouzivam system.A to kludne moze ist o ziskovy obchod .Tak sa to snazim taketo spravanie co najviac obmedzovat.


herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachmann Napsal:
-------------------------------------------------------
> MF
> souhlasím s tebou respektuji logiku RRR, ale
> nepoužívám ji osvědčuje se mi SL větší než PT
> (tedy proti logice RRR) a spoléhám spíše na vyšší
> pravděpodobnost při vstupu a beru menší zisky -
> přesně podle pravidla "z ledové vody rychle ven"


Najradsej by som SL daval menej nez 20 pips, ale napriklad na cable sa neda a trhu je potrebne nechat aby "dychal" aj preto nemozem davat SL mensi ako PT, lebo by to potom moj ucet asi nerozdychal :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

herman
Pises: Musim sa priznat,ze niekedy vstupim do obchodu podla pocitov a nie systemu a vtedy sa citim ovela menej pohodlne a nemam z obchodovania az taku radost,ako ked pouzivam system.A to kludne moze ist o ziskovy obchod .Tak sa to snazim taketo spravanie co najviac obmedzovat.

Absolutne suhlasim tiez som zoparkrat vstupil do obchodu na zaklade pocitu a vzdy to skoncilo neuspechom a to uz nieje obchodovanie, ale ruska ruleta s pistolov a ja hazard nemam rad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rhombic1

Ja som zacal testovat Woodieho na 5 min TF a kedze som nebol spokojny,tak som casy zvecsoval.Takze k 1hod som sa dostal cca po 2 mesiacoch,ale potom to uz bolo rychle,dobre vysledky nalievaju sily a chut. Uz si to prilis nepametam,ale za den som otestoval tak asi 2 mesiace.

CCI moze byt samozrejme sucastou inych systemov so S/R, pivotmi alebo cimkolvek inym,ale potom to uz nie je Woodieho metoda.Co vsak nevylucuje ze moze byt uspesnejsia.Ja takisto robim na dalsich moznostiach,ale snazim sa aby systemy boli maximalne nekorelovane,tak pri nich CCI nepouzivam,aj ked jeho spravanie ovladam zo vsetkych indikatorov najlepsie. Takisto dosahujem lepsie vysledky diskrecnym pristupom k WCCI,ale to sa tyka cisto vystupov,vstupy su fixne.

Tiez by som bol tiez radsej,keby mal WCCI sterling ratio ( Zisk/DD) vyssie,ale nejak extra ma to az tak netrapi,ja som spokojny s DD , stabilitou systemu a komfortom pouzivania.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to M.F.

Aby si ma spravne pochopil, "podla pocitov" som mal na mysli napriklad prieraz sup/rez,alebo pivotu. Nemam to dokladne otestovane a to ma trochu znervoznuje,napriek tomu ze viem,ze je to uspesny postup. Pre mna je alfa a omega pohody pri tradingu dlhodoby backtest metody. Plus moneymanagement samozrejme.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to M.F. Herman

díky za Vaši odpověď!

Herman zkusím si projít 15M a dodělat ty 1H, nic víc k tomu přidávat s největší pravděpodobnsotí nebudu. Pokud vím, tak woodie na FX preferuje 15M a používá úzkou SL, myslím, že rychlejší TF by nemusel portfoliu uškodit...
U těch kratších TF sis taky psal výsledky papertradingu nebo si to jen prolítl v PC? Pokud to máte na "papíře" byla by ztráta času, abych to dělal znovu, mohl bych se zaměřit na jiné časy...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rhombic1

Woodie na FOREXe neobchoduje.Z moderatorov jeho fora meny obchoduje CJ na 1H a Comoke na 15 min.
Pri testoch bol system ziskovy aj na inych TF,ale vysledky boli ovela nerovnomernejsie,nez na 1H.Pre mna su prvorade stabilita ,vyrovnanost a co najnizsi DD . Ziskove su vsetky TF, ale 1hod mojim kriteriam vyhovuje najviac.
Vela som testoval 5min,na paper mam mnozstvo kombinacii roznych pristupov,ale vysledky su pre mna neuspokojive.
Napr Jen bol na 15 min TF celkom OK, cable znacne slabsi. Ale rozsiahle backtesty som robil len na 1 hod.
Diverzifikacia do roznych TF by prichadzala do uvahy, ale ja mam radsej diverzifikaciu do systemov zalozenych na rozdielnych principoch.

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Herman:
Také už nějakou dobu zkouším Woodieho na Fx, na nízkých TF ale nejsem nějak úspěšný. Do vyšších TF se mi nechce jít kvůli vyššímu SL. Přece jen si myslím, že Woodie je spíše skalpovací systém s co nejnižším SL. Můžeš prosím napsat, jaký používáš SL na 1H TF? Dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dimitri
Ked sa pytas, normalne som zacal premyslat ze kolko to asi je v mojom pripade ani nejde tak o stratu ako o skore ukoncenie obchodu zice v zisku, ale malom nikdy som nepremyslal ci a kolko obchodov skonci v strate iste stava sa aj to ale uplne minimalne a skor su to necakane situacie co ma privedu do straty necakane situacie, ktore su nepredvidatelne vo svete a situacie, ktore si privodim sam tym ze vstupim do obchodu nerozvazne na zaklade neotestovaneho postupu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...