Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

MF/herman
Jak to tady čtu zpětně, nejsou až tak velké problémy se systémy a s vstupy, jako spíše s psychikou a pak s výstupy..
Zkuste používat jiná pravidla pro vstup, jiná pro výstup, vždy SL nebo TSL a upravit MM..úspěchy se dostaví brzy..:-).
U hermana se mi líbí "jištění" na více způsobů, to je OK cesta...překvapit pak mohou většinou jen data a náhlé zprávy..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid
Psychika to je divna vec hlavne u mna, ale ako som uz pisal snazim sa na sebe pracovat system funguje skvele dlho som ho hladal, ale nasiel som samozreme som pri mojom hladani zabudol na psychologiu osobnosti a tam mam velke medzery je to tazsie ako som si myslel ucet sa sice rozrasta, ale ked spatne pozriem na svoje chyby, ktore som spravil tym ze som skoro usiel z pozicie mohol rast astronomickou rychlostou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maatej
tak v tomhle ti asi nepomohu...mne zajímají spíše intradenní obchody max. do 30 min. a denní "sběr" pipsů na třech-pěti párech s více loty....K čemu mi je na tak volatilním a "rychlém" trhu, jako je FX, 6 svíček za den u 4 hod. timeframe nebo 12 u 2 hod...O tomhle FX není...to se mohu rovnou vrhnout na obchodování s opcemi na měny...Ale to je jen můj názor a každý preferuje něco jiného..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maatej Napsal:
-------------------------------------------------------
> Herman:
>
> Nad emini premyslam aj ja. Existuje nejaka
> platforma pre emini, alebo akekolvek futures ako
> je MT4 na forex? Myslim, platforma, kde sa da
> pustit nejaky AOS, programovat...hm?
>
> Maatej


Pokud se ti podaří něco takového najít, dej prosím vědět. Za dobu mého obchodování futures jsem na nic takového nepřišel. Asi nejpřitažlivější platforma na kterou jsem narazil, byla Ninja Traders (stylem trochu jako VT) ale snadnost programování jako u VT, příp. MT ani náhodou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid:

Ja sa snazim robit tiez na 10min timeframe, ale ako riesis to, aby si nevstupoval proti trendu na vyssom timeframe? Ci take nieco neriesis? Dostanes signal a ides do toho bez ohladu na to, ako sa to vyvija na vyssom timeframe? Alebo urcujes trend priamo v timeframe, kde obchodujes? Ja tam sledujem 100 a 200 MA, v 10 min timeframe. Myslis, ze to moze mat uspech?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem..

Tak dnes konečně asi první opravdový obchod...nádherný pocit. Jinak se chci zeptat už chladnokrevnějších traderů...měl jsem krásné entry a padla rána a svíce jako hrom, vt nic, tak jsem vypnul a zapnul a poho a vidím tu velké svíce na mých třech otevřených párech a dohromady 94 plusových pipsů, pro mě neuvěřitelné, okamžitě jsem v záchvatu zavřel všechny pozice.....při takovém prvním obchodu sebe celkem chápu:-)...

Ale k mému dotazu, bývá po takovýchto silných pohybech většinou chvilku klid nebo by to mohlo letět okamžitě zase nahoru a já bych se zatím ani nepodíval, protože to šlo ještě o hodně pips dál než kde jsem zavřel a občas to je relativně v klidu, takže by se dalo víceméně s chladnou hlavou zavírat.
Nebo je taky důležité stanovit si vlastně určitý zajímavý zisk pips a časem to vše přijde...

Tak děkuji, že jsem se tu mohl svěřit, spíš než nějaký dotaz nebo cokoliv to asi byl určitý výlev emocí...asi už nejsem fxpanic:-)
Moc moc děkuji za případné reakce...

Good trading..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martyn,
v prvni rade ti gratuluji! :-) Kazdy plusovy obchod potesi... a na prvni se rozhodne nezapomina. Nekteri se ho ani nedockaji ?.-)

Sam vzpominam na svuj, kdy mi nekolik jednolotu na asi 3 parech vletelo do zeleneho a mel jsem v plusu behem chvilky cca 600 USD na kazdem lotu, tak jsem zacal panikarit a dal zavrit vsechny pozice, coz to jako prikaz nevzalo... pak to vyletelo na +800 a tak jsem zacal silene zavirat po lotu, coz take v dobe dat moc neslo... neco jsem zavrela na 600, neco na 450 a dlouho to vydychaval :-) Ted se tomu uz usmivam a patrim myslim k tem chladnokrevnejsim a nezavru obchod ani s profitem treba 2000 USD, pokud chybi jediny pips do limitky...

Pri datech se grafy chovaji ruzne... nekdy to leti primo do protismeru, jindy to zakucka a pak to pokracuje v trendu a jindy to leti stale v naznacenem smeru... Mrkni na historicke grafy a uvidis...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám problém s výstupom z pozíc, často sa mi stáva že profit síce relatívne menší voči SL /RRR/ dokážem premeniť na stratu SL. Preto ma zaujíma, kolko pipsov vyberáte na 15min. TF a na 60min. TF? Je mi jasné že to záleží od stratégie, systému a momentálnemu stavu trhu, ale skúste niečo napísať.

Štefan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Štefan,
tento problém není zase takovým problémem, je to věc která se běžně začínajícím traderům stává a musím se přiznat, že jsem měl taky veliké problémy zavřít pozici, pokud nedosáhla mé pevně zvolené PT a šla zpět proti mě. Není nic jednoduššího, než po určitém profitu přesunout své SL na hodnotu vstupu(BreakEven - BE). Dělá to tu mnoho traderů a něco na tom skutečně je. Pak skončíš maximálně na nule a ne se ztrátou. Je ale zapotřebí otestovat, jaká hodnota BE by tvé strategii vyhovovala.
Hodně štěstí
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...