Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím - slišel sem že se dá v realu vydelat kolem 4500 USD/měs., no na mojí demo verzi se mi to povedlo vydelat za dva obchodní dny resp. 9000USD a tak se ptám, jesli jsou data 100% reální a nemusím se obávat že se hraju s nečím co je pouhá motivační hra na FOREXU.Používám meta trader a ješte jiné demo verze no v podstate na stejném obchodním základe.
Další otázka do fora - nevim no nemam moc penez ale i pres to by sem do toho rad šel na realnim učte...da se začít treba s 500 USD???Co mi doporučíte?Nerad bych se totiž dopustil začatečnicke chyby.Za odpovedi Vam predem dekuji!
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

KeXo

Urcite sa da zarobit aj viac ( su borci aj tu na fore, ktori to dokazu za den ) , ale ... Data su takmer totozne, niekedy mozu byt male odchylky ale to nema zasadny vyznam.
Problem je vsak niekde inde, ak zacnes live, tak zistis, ze daleko viac premyslas a tvoj pristup je iny ako na deme. Ked totiz "vycistis" demo ucet, tak sa nic nedeje, ked tak urobis na live, tak musis poslat dalsie peniaze a to ta uz zacne stvat. Takze ...
Keby som teraz zacinal, tak asi zvolim IBFX a ich mikroloty( pozri si ich web, dost sa o tom popisalo aj tu na fore ), aj vzhladom na ciastku ktoru chces pouzit, aspon na par tyzdnov a postupne by som pridaval. Obmedzis tym zisk, ale aj riziko a hlavne zistis ako to bude na teba posobit, ked pojde o realne peniaze ... Samozrejme ze uz budes pracovat s live datami. Nechcem strasit, ale nemaj ruzove oruliare, nie je to take jednoduche, cim vsak nechcem povedat, ze sa to neda.
Vela stastia...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

KeXo
som iba zaciatocnik, tak moje poznamky ber s rezervou, 500 $ je na hranie, skus si na tom svojom deme umelo stiahnut balance na 500 $ a traduj. Kolko urobis za mesiac ?, tolko sa ti nemusi podarit na druhy mesiac ak uz aj pojdes na zivo. Bude to viac alebo menej, ale je to tvrda praca, to iba naokraj, samozrejme nechcem odradit, prajem vela uspechov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

KeXo:
Mam podobne zkusenosti. Jsem v zacatcich a momentalne asi dva tydny zkousim s ICTS-WinTrader demem a z puvodnich $50 tis. mam po par dnech k dispozici pres $700 mil. :D (jako reklamni akce to neni spatne)
Predpokladam, ze demu se spozdenymi daty chybi zpetna odezva? Ve finale jsem klidne koupil i 40 tis. lotu a schrabnul behem par vterin i pres $200 mil. na kolisani USD/SEK. Jak by to bylo v realu - kurz by se ustalil nebo by reagoval jinak nebo je to celkove nesmysl? Jinak teda du zacit znovu s $500 :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Take planuji zacit s castkou +-500$, takze vam panove doporucuji MT4 demo od IBFX, otevrit si MINI demo ucet 500$ s leverage 1:200 (lze navolit) a mate v podstate realne podminky - pokud k tomu pridate money-management s granularitou NANO lots, tak uz jen ten live data feed (a jeho dopad na presne plneni Vasich objednavek) Vam chybi od reality.

Ba co vice, konkretnim pruzkumem demo grafu (a dle ohlasu je realny +- stejny) je IBXF fakt spekarna - zejmena co se tyce vymetani stopek (nerikam, ze zamerne!) a odzkouseni vselijakych breakout systemu na realnym data feedu.

BACHA, pokud mate obrovsky profit na demodatech z Alpari (oblibena to zakladna paper/back-testingovych vysledku), muzete splakat nad vydelkem - doporucuji manualni backtest alespon rok dozadu, pak zjistite, ze treba takovy "Simple USDCHF 00-50 bo system" na IBFX dava podstatne jine vysledky nez jeho (dle naprosto shodnych pravidel!) aplikace na Alpari a jine brokery.

Nemohu rici, ze by IBXF ty spiky delal zamere, porovnaval jsem data treba z data feedu SaxoBanky a taky to litalo PODSTATNE VICE nez co "dodava" Alpari (pokud je live quoting srovnatelny s demem, budiz, neverim tomu vsak - jednoduse Vam nevyplni objednavku) - grafy z Alpari jsou "smoothest", zatimco jini maji vetsi spiky.

Mozna to je take duvod, proc treba bo hans systemy v jeho ruznych modifikacich davaji podstatne jne vysledky skoro kazdemu...:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ted prilis nechapu... Podstatne je jake ceny mi nabidne broker a je uplne jedno, zda-li obchoduje skrze ECN nebo EBS v milionech nebo trilionech... Co se tyka nesynchronizace casu, tak ta neprichazi v uvazu, protoze by to na candlech bylo videt - byt casove posunute, ale kdyz jeden ma High X a druhy klidne o 20 a vice pipsu nize, zatimco Open, Low, Close maji +-1-2 pipsy stejne (napr.), tak je to presne to o cem mluvim. Srovnaval jsem tyhlety spikes u ruznych brokeru nejen s MT4 platformou a mohu rici, ze Alpari to ma desne uhlazeny (coz vyhovuje prave breakout systemum vseho druhu) a kdyz jsem porovnal IBFX a SaxoBank (coz je uplne jina trida), tak to +- nejaky pips (rekneme v tech exponovanych mistech, kde jsem to vyrazne sledoval do 5pips) sedelo... Takze bacha, jedna vec jsou data zadara par let zpet, druha vec je obchodovani pres jiny dealing...:-) (To bylo merito prispevku)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velikost standardního lotu GBPUSD např. u IBFX je 100.000 GBP/USD, zatímco u Alpari je to 70.000 GBP/USD. No to už mi v backtestu může nadělat pěknou paseku. Pokud bys testoval minilot a měl za to, že výsledek ti tímpádem vyjde v pips, musíš u Alpari výsledek vydělit 0,7.
Časové hledisko je rozhodující tehdy, je-li breakout závislý na nějaké hodině, např. jako Hans123 systém, který vystavuje objednávky v 10 hod. CET. Jenže AOS se spouští dle času brokera, který se může lišit (Alpari je CET, IBFX GMT).
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chipware:

Podle mého ty výsledky nejsou nic moc myslím si že na živé obchody nemáte ještě vyzrálou psychiku zavíráte moc brzo ze strachu že by se trh otočil , nic ve zlém ale zisk 1,75 , co myslíte dobrých 30 korun ne . Spočítejte si kolik by jste vydělal svému brokerovi myslím že jste jeho nejlepší zaměstnanec . Ještě trénujte já na demu klidně udělám denně 500 , ale druhý den prodělám klidně 450 –600 .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf: Ano, to chapu a souhlasim, ja tyto jemne nuance neresim, protoze jednak nejedu na cele loty a jednak je muj (papirovy) money management zalozen na presnem vypoctu risku a ovladanych prostredku pro ten konkretni par dle jeho aktualni hodnoty az na nanolot (a brokeri v mem hledacku i u std. uctu umoznuji jit o par radu nize nez 1 lot). Takze jsem v podstate ani neresil, ze Alpari ma 1 lot na cable uplne jiny nez 1 lot na cable u IBFX. To ale furt nevysvetluje proc ma pro konretni obdobi (rekneme 15 minut) HIGH az o nekolik desitek pips jinde (= blize average) nez jini...:-)

Stanislaw: Heh? Ja to rikal presne opacne - vsichni, jejich data jsem prozkoumaval ten spike meli a byl +- do 5-ti pipsu u vsech stejny, pouze Alpari melo, teda spise nemelo tento spike... - a vzhledem k tomu, ze se na forech jako forex-tsd, moneytec apod. objevuji backtesty primarne z tohoto brokera (protoze jine (mne zname) MT4 demoplatformy nemaji aktualne minutova data starsi nez nejaky 5. kveten 2006) je treba si davat pozor. Jak jsem rekl, bo systemu takovy data vyhovuji, tezke to poznani reality...:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, mam zacatecnicky dotaz... chtel bych zalozit u OANDY tedy spread s 1.5 pips na major a 10pips o zpravach. Muj dotaz zni,jestli napr. cena bude na 1.2536 ja budu mit SL na 1.2540 na short pozici.Muj dotaz zni,jestli kdyz uz budu davno v pozici a najednou se zvysi spread o 10 pips,tak jestli me to vykopne ten stoploss tim,ze se rozsiri spread,diky za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...