Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

S ohledem na můj včerejší příspěvek (rozdílné hodnoty v TnT a na Barchart) jsem psal i na help přímo do Gecko Software. Byl jsem velmi příjemně překvapen - odpověď přišla obratem a zde je (třeba bude zajímat i někoho v diskusi): Hodnoty v grafech je možné zobrazovat více způsoby - já jsem měl nastaveno pro "Sugar" frakční zobrazení, které se lišilo od hodnot na serveru Barchart, kde jsou hodnoty zobrazeny decimálně. Pro změnu nastavení je třeba jít do menu
1. "View" a zvolit "Commodity Chooser..."
2. Zrušit zaškrtnutí "Fraction" v boxu pro Sugar #11 (Open Outcry) nebo jinou komoditu, kterou potřebujete zobrazit a potvrdit klikem na OK.

To Tatiana Hostalkova:

Tatiano, děkuju za výklad (myslím to v dobrém). Momentálně se skutečně vyskytuji ve fázi, kdy mám vytvořený obchodní plán, který (snad) funguje. Teď začínám pracovat na dalším kroku - objevení slušného brokera s nějakou zajímavou el. platformou. Je škoda, že TnT jako taková platforma nefunguje - jsem s ním spokojen a můj obchodní systém čerpá z jeho funkcí.
Finančník je fantastický server, bohužel diskuse je tak obsáhlá, že mnohdy nalezení informace zabere šíleně času. A pokud se v diskusi člověk ještě úplně neorientuje ........ potřebuje času ještě mnohem víc.
Pokud by mi někdo chtěl poradit s výběrem brokera na poziční obchodování (mimo diskusní vlákno), který má solidní podmínky a el. platformu ......tady je kontakt.
bergmann1@centrum.cz

díky,

berg

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 66
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To bergmann1

A jsi schopen komunikovat anglicky nebo ne? Od toho se to dost odvíjí. Pokud potřebuješ česky mluvícího brokera, moc možností nemáš-jsou zde ve fóru více-méně obě zmiňované, pokud anglicky umíš, možností je nepřeberně. Projdi si vlákno "Brokeři" - možná tam nalezneš odpověď na svou otázku.

S přáním zdaru při hledání brokera i obchodech

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Duroslav,

asi sme sa nepochopili, myslel som to presne tak ako ty..
stale vsak nerozumiem preco by v mode combined toto pravidlo nemalo platit a v mode open country ano ;-)

Ale nevadi toto nie je az take dolezite ako moja otazka o cene, preto ju sem vkladam este raz.
Viete mi to pls niekto vysvetlitl? Dakujem.

majkie
========================================
este mi vrta hlavou dalsia otazka, uplna zakladna pre obchodovanie ;-) :
ako sa urcuje cena?
Ked si predstavim, ze zhoda v danej sekunde na trhu je napr 100.5,
co sposobi zdvihnutie ceny alebo pokles ceny?
je to len umiestenie 'objednavky' na obchod pod, nad alebo na danej cene a podla poctu a smeru objednavok
v jednotlivych smeroch sa cena pohne?
To ale odporuje pravidlu, ze ked vladne na trhu prilis velka zhoda, cena sa otoci opacnym smerom...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkie:
Keď si dáš zobraziť combined alebo open outcry, tak máš rovnakú hodnotu OI (nakoľko sa jedná o presne ten istý kontrakt), ale VOL bude pri open outcry nižší, pretože chýbajú obchody uskutočnené elektronicky. Vtedy by sa mohlo stať, že rozdiel OI bude väčší než VOL.
No a druhá otázka, týkajúca sa ceny, to sa tu už riešilo, ale každopádne tak, ako v hociakom inom obchode sa cena odvíja od aktuálnej ponuky a dopytu. Keď je väčší dopyt, tak sú obchodníci ochotní kúpiť za väčšiu cenu, čo tlačí cenu komodity nahor. Keď je ponuka prevyšujúca dopyt, tak obchodníci sú ochotní predávať za menej, čo cenu ťahá ku dnu.
Keď na trhu panuje príliš veľká zhoda, tak sa trh pohybuje do strany a pojem "cena sa otočí opačným smerom" nedáva zmysel. Čo u teba v tomto prípade znamená opačným smerom?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Duroslav,
dakujem za odpoved,

ak som dobre pochopil, cena na trhu sa urcuje umiestenim nakupneho alebo predavajuceho prikazu na urcitu cenovu hladinu (este nedosiahnutu). Podla nejakeho, mne zatial neznameho sposobu, sa zoberu tieto ziadosti o vstup na trh vyhodnotia sa a podla toho sa pohne cena?
Rozumiem ako funguje klasicky trh niekde s jablkami ale dobre som pochopil aj urcovanie ceny v ramci komoditnych trhov? vie mi niekto PRESNE povedat ako sa cena ziskava? Sposob musi byt predsa univerzalny a pre vsetky burzy sveta rovnaky....
A co sa tyka prilisnej zhody:
Elder pise (a ja si s nim dovolim suhlasit ;-)), ze ak prilis vela ludi na trhu si mysli ze trh pojde jednym smerom (napr 80% ludi je v dlhej pozicii) znamena to, ze 20% ludi drzi vsetky kratke kontrakty, cize velke peniaze su u tych 20%. A velke peniaze nie su u amaterov ale u profikov, preto je predpoklad ze trh sa ztoci... Ale ako to moze nastat?
Ake procesy nastavaju v tychto zlomovych bodoch? Vie mi dat niekto priklad alebo odkazat na relevantnu literaturu?

Dakujem za odpoved

majkie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den,

viac krat som sa tu uz pytal na to, ako sa presne urcuje cena na trhoch. Nasiel som jeden velmi dobry clanok na webe aj s presnym popisom algoritmov, ktore su na toto pouzite.
jedna otazka:
Algoritmy pracuju vzdy s cenou, za ktoru ocakavaju plnenie ucastnici na trhu. Ako je to potom ale s prikazom typ
MARKET? [bold]Ma vplyv na zmenu ceny?[/bold] Akym sposobom? Podla algoritmu by mala byt cena ovplyvnovana v podstate iba LIMIT prikazmi - kde je presne dana cena plnenia. MARKET vlastne cenu presne nezadava a len sa prisposobuje aktualnej cene...

Vie mi niekto dat odpoved?

Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to:majkie
Tak to vám bohužel nepovím. Limit je dobrej pro přesné vyplnění resp. upřednostňuje za jakou cenu, kdežto příkaz typu MARKET preferujeme čas, kdy do obchodu vstoupit-vystoupit. Jakou matematicko-vědeckou roli v tom hrají algoritmy nedokážu vůbec říci a je otázkou v jakém smyslu by to mělo mít význam pro váš obchodní systém?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás finančníci, finančnice, finančata!

Mám začátečnickou otázku, nikde jsem na ni nenašel odpověd.
Backtestuji v gecku konkretně soybeans spredy i klasicky futures a neni mi jasna jedna věc, a to proc mají ruzné kontraktní měsíce soybeans 2003 jul 1385,-
2004 jul 3500,-
2005 jul 1725,-
rozdílné ceny ve stejném useku (jsou to ceny ve vzdalenosti jeden ctverec v gecku)?
Nebo je v každém čtverci jiny pocet ticků?
A jak je na grafu zobrazen 1 tick?

Díky a musím říct, že tohle je úžasné místo pro tradery.
Hezký večer.

Bykstepik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj majkie, řekl jsi to dobře - limit určuje cenu, ale pokud si nechytí jiný limit, tak to musí být stopka nebo market, který spáruje poptávku s nabídkou, tzn. že i nesmyslné limitky mohou být exekuovány, pakliže bude do systému padat dost marketů.. Tohle se výrazněji projeví v trzích s nižší likviditou a lze to i dobře pozorovat na tick grafech. .

ahoj bykstepiku, kamaráde ze spreadového kurzu :-)
Jakou cenu máš na mysli, nějak jsem to nepobral, zkus to upřesnit.. A jak se jinak vede?

Honza



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Honzo!

Vidím, že jsi tu opravdu poctivě přítomen:)
Já jsem začal backtestovat na TNT cukr, kukuřici, sojove boby a pšenici. Mam objednany spread. plug-in. A stale se vzdelavam ctenim moudrych knih a financníka.
A setřím a šetřím a šetřím:) Jak jinak že. Než začnu obchodovat live, jeste dost času uplyne, ceho ale mam na sve strane dost, je odhodlání.
Doufám, že i tobě se daří. Já bych klidne zasel i na pivko, kdybys chtel. Muj nick na skype je stejny jako tady.

Tak dobrou noc.
Štěpán

Zkusim přiložit obrazek s tim mym problémem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...