Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 66
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak se Vam omlouvam za mystifikaci.
Znovu jsem se peclive podival na vykreslovani tydennich baru v TnT 4.
Vyzkousel jsem obe nastaveni pro vypocet tydennich grafu a u obou to funguje stejne.
Usecka na tydennim grafu se vykresly vzdy v patek a je v ni zahrnuto pondeli az patek soucasneho tydne, ne nasledujiciho! Tak to funguje u historickych dat.
U aktualnich grafu se usecka tydenniho grafu vykresluje prubezne po cely tyden.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aby som sa ešte vrátil k tým grafom na tnt 5. Mne sa týždenný graf zmení ak si denný graf posuniem z piatka na pondelok. V tom prípade mi denný graf v pondelok ukazuje dátum napr. 11. 12. mám týždenný graf s dátumom 15. 12.. A postupne ako obchodujem, sa posúvam deň za dňom na dennom grafe k dátumu 15. 12. Takže v piatok na dennom grafe mi nastáva zhoda s dátumami denného a týždenného grafu. Takže týždenný graf mi síce ukazuje priebeh ceny v aktuálnom týždni (nie v budúcom), ale miesto toho, aby sa mi úsečka na týždennom grafe vykreslila až v piatok (čo by odrážalo jej týždenný priebeh), sa mi vykreslí už v pondelok. Ale asi je to normálne, keďže nič čím by sa to dalo nastaviť, som v programe nenašiel. Dá sa vôbec nastaviť dátum (resp. deň) zobrazovania týždenného grafu v TNT 5?

Zdraví
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gregmoore: a vykresluje se Vam ten tydenni graf postupne?
Tedy v pondeli by to ukazovalo na tydennim i dennim grafu stejnou usecku a v patek usecku high a low celeho tydne.
Samozrejme tam musi byt zohledneny i ostani kontraktni mesice ktere se v tydennim grafu zapocitavaji.
Takto to totiz funguje v TnT4 a tedy nenapovida budouci prubeh trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To simpson7:
Ja používam pri krokovaní deň za dňom uzamknutie grafov. Takže spolu s denný grafom sa mi zmení týždenný (samozrejme po uplynutí 5 dní) graf každý pondelok. Ale používať krokovanie zvlášť pre denné a zvlášt pre týždenné grafy som neskúšal. Vždy som si myslel, že pre backtesting je najrozumnejšie používať uzamknutie grafov. Tak som to pochopil aj z recenzie TNT na finančníkovi.

To semafor:
Týždenný graf v TNT 5 sa mi zobrazí, každý pondelok komplet celý. Takže ak v pondelok sa trh obchodoval na dennom grafe napr. na cene 650 a v pondelok si zároveň prepnem na týždenný graf, tak tento mi ukazuje cenu napr. aj 680. No prí týždennom grafe si viac všímam MACD - Histogram ako graf.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,zdravím vas všechny,jsem zacatecnik tak bych vás chtěl poprosit o malé vysvětlení.Backtestuji v TNT(zatím jen v demu)a chtěl bych se zeptat,jak zrušit stop-loss,třeba když vystoupim na profit targetu,jak odstraním stop příkaz?V TNT to dělam tak,že ho odstraním deletem,ale v budoucnu bych se chtěl věnovat intradenně SP mini a chci se zeptat,jestli to tak funguje i ve skutečnosti,nebo žiju v "omylu"a ve skutečnosti je to uplně jinak.Moc by ste mi pomohli,předem děkuji. Přeji všem krásne svátky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím, mám v TNT problem s indikatorem V/OI... Vyberu si komoditu poté kontraktní měsíc a zobrazi se mi volume a open interest jen na ten kontraktni mesic a na konci jak obchodníci přestupuji na na bližší kontraktni mesic(nearby) to jde prudce dolů , ale ja bych chtěl zobrazit tento indikator dlouhodobe jako to je v clanku o open interest( http://www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/open-interest.html ), kde je na grafu videt že dlouhodobě pokračuje. Ikdyz tam long term(dlouhodoby zobrazeni grafu) tak to neni soubezne ale proste na konci to jde dolu a pak to zase začne odshora.. Kdo TNT používa tak ví o čem mluvim. Dříve to tak bylo v TNT ale ted jak je nová 5 a ruzne aktualizace tak je to jenom takhle a nepřišel jsem na to jak to změnit. Mohl by mi někdo poradit? Ptam se predevsim proto, abych si ověřil a vyzkoušel co píše Larry Williams v jeho knihe: "jak jsem vydělal milion....." Příkladam obrazek jak to u mě vypada a jak to nechci.

4767

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
v TNT mam nastaveny barvy svicek modra - kdyz trh zavrel vys nez otevrel, cervena - kdyz trh zavrel niz nez otevrel a bila - kdyz trh oteviral i zaviral na stejne hodnote. Stava se ale, ze se objevi bila svicka i kdyz trh otevrel a zavrel na ruznych hodnotach. Take se vam to stava?

Diky za odpoved.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...