Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Poziční vers. Intradenní obchodování


Brumisek

Doporučené příspěvky

To polygon.

Ještě poznámka.

Píšete: Správná analýza by měla vyhodnotit situaci jako nákup proti současnému trendu. Tento termín v této situaci, ale TA nezná, protože vždy musíme vstupovat pouze do pozice, která je v souladu s hlavním trendem.Například hlavní trend je rostoucí a my můžeme vstupovat pouze do dlouhé pozice. Vyjímkou jsou například divergence, ale to je jiné téma, o tomto druhu protitrendových obchodů se teď nebavíme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 57
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Merkur1:
Určitě by bylo skvělé, kdybyste mohl nějaký realizovaný obchod postnout a okomentovat proč jste se pro něj rozhodl.

K té poznámce. Obchodování proti trendu beru jako běžnou věc ve svých systémech a myslím, že ani v tomto případě jsem ji nepopsal špatně, cituji "jako první se v polovině ledna nabídnul protitrendový signál 0/100 na stranu short".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1:
Mně se z tvé argumentace zdá, že při hodnocení TA mícháš hrušky s jablky. TA(neboli technická analýza) je přeci o tom, že analyzuji graf a na základě své analýzy vstupuji do pozice. Není dogmatem co musí tato anylýza obsahovat, upozorňuješ na oscilátory a další výmysly tzv.moderní TA, ale nikde přeci není psáno, že je musíme používat, jednou z forem TA je PA, neboli price action, kdy nepotřebuji k rozhodnutí žádné další pomůcky než samotný cenový graf. To samé platí v případě co popisuje polygon, správná analýza by měla vyhodnotit situaci jako vstup proti trendu.
To že je hlavní trend na vyšším timeframe rostoucí s tím nemá nic společného, to že bychom měli vstupovat pouze v jeho směru je obecné doporučení, případně otázka obchodního plánu, nikoliv podstata PA ;)
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchodovat vzdy iba v smere dlhodobeho trendu moze byt istejsie, ale nemusi to byt vzdy to najlepsie..obchody proti trendu (vstup pri otoceni trendu) davaju moznost vacsieho potencialneho zisku ako trendove obchody (vstup do smeru trendu na korekcii) a prave tu vidim vyuzitie FA ako pomocky (indikatora), ktora nam napr. v trende pomoze rozoznat korekciu od uplneho otocenia trendu. Napr. ak by islo o otocenie uptrendu po vyhlaseni nejakej negativnej spravy, vedeli by sme skor zareagovat (ci uz vystupom z dlhej pozicie, pritiahnutim SL, alebo vstupom do kratkej pozicie), lebo pravdepodobne nepojde iba o korekciu.

Ale to su zatial iba take moje predstavy vyuzitia fundamentalnej analyzy popri PA, lebo o FA toho zatial neviem skoro nic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To JiM36.

V předešlé debatě jsem rozebíral TA pomocí dvou časových rámců, například TSS podle Eldera a držel jsem se zákonných doporučení. Tyto systémy jsou tak stavěny a vždy se musí ctít hlavní trend a vstupovat do pozice můžeme pouze do směru hlavního trendu. Je to systém založený pouze na indikátorech z ceny a i tak jsem jednotlivé situace hodnotil. Když pomineme divergence, pak vstupování do pozic proti trendu jsou přímo zakázané. Proto nelze vstupovat do korekcí atd. Já jsem rozebíral jeden konkrétní systém a striktně jsem se držel jeho pravidel a myslím, že to bylo z toho, co jsem napsal zřetelné. Nebráním se debatě o protitrendových pozicích, ale ty jsem neměl na mysli. Nebral jsem v potaz ani PA, to už je také jiné téma. Bavil jsem se pouze o TA pomocí indikátorů, jako o jedné z možností. Nejde rozebírat TA jako celek, protože bychom se k ničemu nedopracovali. Smysl má jít po jednotlivých dílech a já jsem zvolil tuto možnost a ta má tyto přesně dané mantinely. Dále jsem zdůraznil na několika místech, že mám na mysli poziční obchodování v denním a týdenním časovém rámci, tedy v tomto případě PA má jiné parametry, než ID, kde se může používat samostatně. Znovu upozorňuji, že jsem zmiňovaný systém pasoval na poziční obchod a zde použít PA bez dalších pomůcek TA jde jen těžko. Přímo se udává, že grafové formace jsou v tomto případě méně důvěryhodné než TA a proto je dobré k formacím použít oscilátory a objem obchodů, jako filtr. Z mého pohledu s tim naprosto souhlasím. Uvedu například příklad formace 123. Pokud budu obchodovat tuto formaci v pozičním obchodě, pak bude vypadat úplně jinak, než ID. Bylo by groteskou používat formaci 123 v pozičním obchodě podle Rosse. Vždy je důležité zmínit i časový rámec, protože bez jeho znalosti se také nikam nedostaneme, protože systémy a jejich kombinace jsou na něm přímo závislé. To co budu používat třeba v ID se nebude hodit v pozičních časových rámcích atd.
Ano graf hodnotím podle své analýzy, ale každá musí mít svoje pravidla. Proto prosím o jednoznačnou argumentaci. Například v pozičním obchodování o TA pouze podle ceny, nebo kombinace ceny a formací atd.

To jak já si představuje diskusi, to není míchaní hrušek s jablkama, to je striktní dodržování určitých zákonů a proto odmítám skákat z jednoho stromu na druhý. Vždy je dobré si zvolit jedno téma a pohybovat se v daných mantinelech, protože jenom tak se někam dostaneme. To co jsi zmiňoval Ty , to byl souhrn celé TA, ale na to bych já osobně potřeboval desítky sáhodlouhých článků. Tobě stačilo pár vět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To m.hunter.

Možná, že se někomu nemusí kombinace TA a FA líbit, ale uvedu důvod proč to jde.

Obchoduji podle TA, dostanu jednoznačné signály pro vstup do pozice, ale než do něj vstoupím, obrazně řečeno se podívám na nebe nálady trhu a pokud bude svítit sluníčko, vstoupím do něj, protože fitr, založený na jiném principu, řekl ano. Pokud, ale uvidím pár mráčků a z dálky uslyším bouřku, sednu si na ruce a možná, že si ušetřím problém, protože v této situaci FA ohlašuje bouřku a jasné signály v TA jsou pak k ničemu, jelikož mají nulovou hodnotu.
V tomto případě TA dává signály a FA plní roli filtru.
Pokud chci vstoupit do pozice, vždy si najdu v TA nějaký argument, ale FA se oblafnout nedá, za předpokladu, že mám zájem o ní něco vědět.

Na toto téma by toho šlo napsat více. Je to například otázka kombinace FA a psychologického momenta, která je velice věrohodná v oblasti zveřejňování korporátních zpráv atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"Uvedu například příklad formace 123. Pokud budu obchodovat tuto formaci v pozičním obchodě, pak bude vypadat úplně jinak, než ID. Bylo by groteskou používat formaci 123 v pozičním obchodě podle Rosse."

Muzu se zeptat, na zaklade ceho jste toto napsal? Osobne jsem 123 na dennich grafech netestoval ani to nijak nesleduju, pouze vychazim z Rossovych knih a nevidim moc duvod, proc by 123 nemelo fungovat v pozicnim obchodovani... Dekuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pavel K.

Tuto formaci popsal před mnoha lety Viktor Sperandeo a sloužila spíše k zachycení hlavních zvratů v pozičním obchodování.
Pro ID obchodování ji převzal Ross a upravil podle sebe a slouží spíše ke krátkodobým výkyvům, z pohledu například denních grafů.
Podle Rosse musíme dodržet maximální počet cenových úseček, je založená na momentálním krátkodobém psychologickém momentu a obchoduje se samostatně. V pozičním časovém rámci tuto formaci může tvořit jakýkoli počet úseček a je dobré jí kombinovat s dalšími nástroji TA.

Vrcholy 123 jsou v těchto dvou případech i jinak značeny. Podle Rosse nesmí vrchol 3 překonat vrchol 1 atd.
Tato formace v pozičním duchu je mnohem svobodnější. Nedovedu si představit, že bych například někde počítal cenové úsečky, nebo hlídal cenu jestli překoná nepatrně minulý vrchol. V těchto dvou případech je mnoho i zásadních rozdílů, které mají povahu vyplývající z různých časových rámců.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja formaci 123 obchoduju intradenne na minutovych grafech. Pocet usecek tedy take nepocitam, ale to ze vrchol 3 nemuze jit pod vrchol 1 ma svoji logiku... Jinak stale si myslim, ze vyuziti 123 jako vstupniho mista pro pozicni obchod je silnejsi technika nez vstup pouze na zaklade nejakeho indikatoru. Ale jak rikam, netestoval jsem to. Takze muzu byt take uplne mimo... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pavel K.

Podobné formace na ID, nebo v pozičním grafu mají právě svoje specifika z rozdílu obchodních technik. Na ID grafech to je pouze momentální nálada, která musí splňovat jisté zákonitosti a musí být v případě formace 123 zformovaná během pár úseček. V pozičním obchodování to je volnější a je jedno, jestli se tvoří měsíce o 40, nebo 80 úsečkách. V ID časovém rámci mohu tuto formaci použít samostatně, v pozičním ji samozřejmě mohu použít také, ale pro svoji délku, je dobré ji skombinovat s nějakým filtrem. Svoji váhu mají i S/R úrovně.
Například ve formaci hlava a ramena, se dobře na vrcholech osvědčily oscilátory, na dvojitém vrcholu divergence atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1:
To že máš na mysli TSS od Eldera jsem pochopil, ovšem zevšeobecňovat jej na celou TA je právě to míchání hrušek s jablky o kterém mluvím. Kdybys napsal TSS zakazuje vstupovat proti trendu na vyšším časovém rámci, tak je to jasné a nemusíme o tom diskutovat. Ale napsat TA zakazuje, sorry to je hovadina. Zřejmě jsi zasatáncem TA podle indikátorů, nic proti tomu, já jsem zase naopak zastáncem PA, která mi slušně funguje a dává mi logický smysl a řád do fungování trhů. Indikátorům jsem věnoval též nějaký čas a můj názor na ně je takový, že mi nemůžou říct nic jiného než co vidím přímo v grafu(aby taky ne, když jsou z něho odvozeny), nebo jsou tak pozadu za cenou, že nemají žádný užitek.
Divergence jsou kapitola sama pro sebe, v tom máš pravdu, ale i tam se dá bez indikátorů obejít, protože divergence nevznikne ničím jiným, než tím, že trend měl již více než 4-5 korekci, jen na těch indikátorech je to lépe vidět.
Vím taky, že jsi mluvil o pozičním obchodování, ale určitě s tebou nemůžu souhlasit, že při něm se doporučuje používání indikátorů a oscilátorů. Nebo spíš nesouhlasím s tím, že je to nutné. Pokud to doporučují brokeři a prodejci softwere, tak to chápu, pro ně to musí být fakt sranda - linka indikátoru X překročí linku Y, nakupujte(ať máme komise), nebo náš program má 2345 indikátorů, každý si vybere(cena jen 100,-USD/měsíc). ;)
Fakt se nedivím, že většina lidí na trzích prodělává.(td)
Při pozičním obchodování je lidé používají více proto, že je mnohem těžší najít naprosto jasnou PA formaci, (kterou by viděl i slepý), což je logické, protože čárek je prostě za týden málo. Pokud ovšem o PA něco víš, není problém obchodovat ani v těchto časových rámcích podle grafu bez indikátorů. Pozor, tím ovšem neříkám, že indikátory nefungují! Jen znovu opakuji, že říkají většinou to samé, co je vidět přímo v grafu.
Pravdu máš ovšem v tom, že formace 123 nemusí v pozičním rámci tolik fungovat, protože prostě k jejímu vytvoření je potřeba poměrně dlouhá doba a v té se může udít tolik fundamentálních věcí, že její význam (jakožto impulzu pro obchodníky) logicky převýší a momentum jejího proražení může být nulové(naopak její proražení může být jen honbou ID obchodníků za stopy na bodu 2).
Také souhlasím s tím, že fundamenty jsou důležité a je třeba je sledovat, ať už obchodujeme pozičně, nebo ID.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1:

"Pokud chci vstoupit do pozice, vždy si najdu v TA nějaký argument, ale FA se oblafnout nedá, za předpokladu, že mám zájem o ní něco vědět."

toto co si napisal je presne to co potrebujem. Najprv som studoval Elderov TSS a celkom sa mi jeho system pacil, ale nezda sa mi moc vhodny pre kratkodobe pozicne obchodovanie, skor pre dlhodobe pozicne alebo ID obchodovanie. Celkovo mi viac vyhovuje za urcite obdobie zobchodovat viac kratkodobych pozicnych obchodov ako iba par dlhodobych.

Filter v TSS ktory odporuca obchodovat iba v smere hlavneho trendu (na vyssom TF) ktory som sa snazil pouzit pri obchodovani PA mi nedovolil obchodovat napr. otocenia trendu a vela potencialne dobrych obchodov. A obchodovat ciste iba PA sa mi nezda byt pre mna ako zaciatocnika moc rozumne. Tak sa zatial snazim popri PA sledovat Volume, ale stale hladam este nejaky vhodny filter a z toho co pises myslim ze FA mi moze dost pomoct.

Ale pravdepodobne budem muset toho o FA vela nastudovat, kym ju budem moct pouzit vo svojom obchodovani.
Vies mi poradit ako uplnemu zaciatocnikovi v oblasti FA kde mam zacat?

Diky za rady. Uz teraz si mi dost pomohol :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jim36.

Napsal jsi: To že máš na mysli TSS od Eldera jsem pochopil, ovšem zevšeobecňovat jej na celou TA je právě to míchání hrušek s jablky o kterém mluvím. Kdybys napsal TSS zakazuje vstupovat proti trendu na vyšším časovém rámci, tak je to jasné a nemusíme o tom diskutovat. Ale napsat TA zakazuje, sorry to je hovadina.

Já jsem, ale napsal tyto věty, které jsou jasné. V předešlé debatě jsem rozebíral TA pomocí dvou časových rámců, například TSS podle Eldera a držel jsem se zákonných doporučení. Tyto systémy jsou tak stavěny a vždy se musí ctít hlavní trend a vstupovat do pozice můžeme pouze do směru hlavního trendu. Je to systém založený pouze na indikátorech z ceny a i tak jsem jednotlivé situace hodnotil. Když pomineme divergence, pak vstupování do pozic proti trendu jsou přímo zakázané.

Já jsem nikde nic nezakazoval z polohy všeobecnosti, ale vždy pouze z polohy jednoho tématu a buď jsem tuto možnost přímo jmenoval, nebo jsem toto téma rozebral způsobem, že muselo být jasné, o co se jedná.

Já nejsem zastámcem žádné konkrétní metody, protože chápu, že každá má svoje výhody, ale i zápory. Jsem schopen obchodovat poze podle indikátorů, nebo kombinací TA s formacemi, podle samostatné FA, nebo kombinace TA a FA atd. Zajímají mě tato témata, i když samozřejmě nerozumím všemu, ale právě proto se o těchto věcech zde chci bavit.

Mezi námi vzniká spor z důvodu obchodování jiných časových rámců Ty spíše preferuješ kratší, já delší.
Obě se obchodují jinými technikami. Ty se musíš zajímat psychologickým momentem, v mém případě nehraje žádnou roli, protože ve formaci, která se tvoří například půl roku, nemůže být cítit. Zde jsou zakódována úplně jiná zdělení na bázy ekonomického vývoje, delší nálady atd. Proto zde budu kombinovat více věcí, které mě hodně pomohou a bylo by chybou je z tohoto procesu vytěsňovat. Fundament jednoznačné plus, objemy obchodů v důležitých stádiích formace hodně pomohou a potvrdí ji, oscilátory TA jsou někdy ukázkové. Všechno to jsou potvrzující filtry, které zde mají co říci.
Bavili jsme se o formaci 123, ale ona může zklouznout do formace dvojitý vrchol, která se potvrzuje často divergencí. Nevidím důvod, abych jí opomíjel, protože v ní je skrytá dlouhodobá nálada, která uvadá. Znovu opakuji termín dlouhodobá, protože ta má svojí velmi silnou vypovýdající hodnotu, na rozdíl od kombinace formací 123 a 2b, které se odehrávají během pár minut a tedy jejich vypovídající hodnota má podle svojí doby formování jinou váhu z pohledu například denního grafu a stejně zde na Finančníku autoři těchto stránek kombinují v jednom článku formaci 2b s oscilátorem.
Přeji hodně úspěchů a těší se na další diskusi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To m.hunter.

Je dobré mít přehled o ekonomickém vývoji dlouhodobějšího rázu a v kratším časovém rámci sledovat důležité reporty, které trhy dokáží ovlivnit v hodinách, nebo dnech. Hlavně to jsou americké zprávy. Je dobré sledovat výsledkovou sezónu firem, které se zveřejňují čtvrtletně a trhy samozřejmě zásadním způsobem ovlivňují.
Je dobré sledovat úrokové sazby, zásahy centrálních bank, nezaměstnanost, HDP, inflaci atd. Z toho si udělat obrázek o fungování ekonomických cyklů, na čem jsou závislé a jaké jsou výstupy pro kapitálové trhy, co je podporuje a co je naopak dusí. Vřele doporučuji knížku Kostolanyiho burzovní seminář. Velmi hezky rozebírá Dowovu teorii, jako spojené nádoby ekonomiky a burzy na základě psychologie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...