Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

K BB+RH mam jedno male doplneni:

1] BB drzi tradera out of trading range
2] Breakout BB dava traderovi signal, ze muze nastat trend pohyb

Oba uvedene body jsou dulezite k uspesnemu tradingu Ross Hooks. Ross Hooks funguji jen a pouze v trendu. Breakout BB je casto spojen s breakoutem trading range. Breakout BB je take spojen s brekoutem RRH, breakoutem 123 H/L a breakoutem congesce. Vsechny tyto signaly jsou hlavnimi signaly Joe Rosse na jakemkoliv timeframe [mluvim o futures]. Uspesnost teto strategie je cca 50%, avsak s velmi dobrym RRR.

Klicovy je trade management, tj. entry zpusob, stop-loss, exit zpusob. Linda Raschke na jednom ze svych skoleni uvedla, ze pattern [signal] je 10% uspechu, jak signal zobchodujeme je 90% uspechu. Myslim, ze to same plati pro BB+RH. Za poslednich 12 mesicu jsem se s nimi neco natrapil. Kazdopadne cas prinesl uspech a to je podstatne.

Za nejdulezitejsi povazuji fakt, ze skutecne penize prichazi az s multikontrakty. Tzn. beru to, co mi muj system da a nepremyslim, jestli neco jineho nadeli vice. Obchoduji strategii, se kterou se citim pohodlne a soustredim se pouze na jeden cil = money management, ktery je klicem do financniho kralovstvi. V hlave mi take utkvela veta ze skoleni RS Houston: skutecne penize budete vydelavat az v momente, kdy Vase strategie zacne pracovat pro Vas [tim mam na mysli, ze obchoduji strategii, se kterou se citim pohodlne].

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Libic:

This week I want to show you one of my favorite trades in Coffee using the daily chart. I've been doing this one for many years and it is a great trade. The trade is about inside bars and the rules are really simple: But one tick above the high of an inside bar, or sell one tick below the low of an inside bar. In case you don't know what an inside bar is, it is a bar that makes a lower high and a higher low than the one that preceded it.
You are looking for 50-100 ticks/contract--you decide based on recent volatility. Do a little bit of checking back to see what you can get on the last 10 or 12 times this has happened.
Where does the Law of Charts™ come into the picture? Try to get in using an intra-day Traders Trick Entry™ just ahead of the breakout of the high or low of the inside bar.
I marked a couple of inside days for you to see what it is I'm talking about. Now it's your turn to go back to see what would have happened on the days there were inside bars. If only one end of the bar is inside, it doesn't count. Anything with an equal high or low does not qualify, but knowing how traders think, you will no doubt see that many of those work as well and will mess around with the method.
We could easily sell this method, but we received so much flack for daring to sell Andy's E-mini bar I thought we should give you a freebie. Sometimes I wonder how Internet users think a company can pay its staff just giving stuff away.
You should be able to make enough from this coffee method to pay for lots and lots of the things we sell at Trading Educators.
I'll answer one and only one question about this method: If the breakout comes on both sides of the inside bar, you go both ways.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Libic:

Jj, hezký, podobně mi vycházejí v backtestech :) Kéž by se něco takového dělo na denních FX grafech... teď, když na futures koukám po dlouhé době, to je uplná lahoda :))
Původně to vypadalo, že lepší bude SSTO, ale neustále se přesvedčuji o tom, že BB jsou asi (alespoň pro mě) nejlepší. Chápu, že úplně nejlepší je Plain Vanilla, ale to už chce trochu zkušeností se čtením trhu.

2 all:

Jaké používáte výstupy? Já se povětšinou nechám vystopovat trailing stopem: stanovím jednak stop na úrovni 50% z dosaženého zisku, a jednak pod poslední korekcí (pokud už nějaká byla), při které se objeví bar ve směru původního trendu. Pak použiji ten, který je těsnější (blíž poslednímu close).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Beginner:
dekuji za clanek na tema inside bars. Vcera jsem se dival na TE forum a nasel jsem info k tomuto principu. Toby Crabel tento popsal take ve sve knize, stejne tak Linda Rashke. Rozhodne se jedna o velmi popularni princip. K tomuto principu mam take neco rozpracovaneho, trosku jsem se nechal inspirovat Larry Williamsem [jeho kniha Long Term Secrets...] = vystupy na prvnim profitable open.

To Malcikk:
nejlepsi je metoda, ktera Vam bude sedet nejvice. Kazda metoda ma sva dobra a spatna obdobi. Ta spatna muzete "ustat" jen s metodou, ktere rozumite a skutecne verite. Je to stejne jako s zenskou. Bud je to ta prava nebo to nebude nikdy fungovat... ;)
Plain Vanilla lze obchodovat na vsech trzich, ktere jsem s touto metodou doposud testoval [futures, stocks]. Kazdy timeframe vyzaduje jiny pristup. Chce to zkouset a zkouset. Tak jedine se muzete tuto metodu naucit obchodovat. Tezko mluvit k forexu. Neobchoduji jej. Na foru TE lze k forexu hodne najit. Zkuste se tam podivat.
Vystupy jsou dulezite ve smyslu konsistentosti. Pokud budete pouzivat metodu, ktere nebudete verit, prodelate penize i s dobrymi vstupy. Rozhodne doporucuji vystupy, ktere popsal Ross a ktere jste popsal i Vy. Casem zjistite, ze vystupy nebudou nikdy idealni = vzdy bude co zlepsovat.

To Bronda:
take velmi dekuji za link na Chart Scan. Konecne si mohu precist vsechny.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
můžu se zeptat, jak je to s tím BB. Jestli jsem to dobře pochopil, tak Ross jej obchoduje tak, že při proražení BB hledá v trhu Ross Hook, ale co jsem se dočetl o BB, tak se cena při proražení BB vrací většinou zpět do kanálu. Přijde mi, že to jde trochu proti sobě.
Děkuji Honza :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Hvacek,
princip obchodovani Ross Hooks dle BB je o neco malo slozitejsi. Zakladni myslenka je presne tak jak jste jej popsal. Pokud se chcete dozvedet vice, je nutne si zakoupit Trading The Ross Hook. Z mych zkusenosti tento princip funguje velmi dobre na ID trzich pro Futures a Stocks, dennich / tydennich / mesicnich trzich Futures, tydennich a mesicnich trzich Stocks.
Tezko Vam budu odpovidat na dalsi cast Vasi otazky. Nejsem odbornik na BB a nerad bych rozvadel teorie, ktere bych jen tezko popsal spravne. Zakladni myslenka BB je ve specifikaci miry volatility trhu. Je-li trh prilis volatilni, jsou horni a dolni BB lines otevrene, je-li trh malo volatilni, jsou horni a dolni lines BB sevrene [zakladni princip contraction / expansion]. Je-li trh velmi volatilni = je cas z trhu vybrat profit. Je-li ve fazi klidu, je dobre pozici otevrit, protoze trh bude nasledovat do volatilni faze [nezkuseni obchodnici obchoduji presne obracene].
Kdyz princip contraction / expansion spojite s chart patterny, jako je napr. 123 H/L, trading range, congesce, dostanete do ruky velmi silnou vyhodu. Princip contraction / expansion lze dobre analyzovat dle BB. Pokud je trh ve fazi contraction [nizka volatilita] = BB jsou blizko u sebe + dojde k jejich prorazeni [vetsinou dojde take k prorazeni 123 H/L, nebo range, nebo congesce], muzete ocekavat, ze trh prejde do faze expansion = penize vydelate jen kdyz se trh hybe, ne kdyz stoji na miste.
Fundovany vyklad necham na odborniky, vyse uvedeny je prakticky vyklad analyzy trhu.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Výborně popisuje principy BB kniha Johna Bollingera "Bollinger on Bollinger Bands". Mimo jiné se dozvíte, že proražení BB ne vždy znamená obrat ale velmi často i pokračování trendu. Svíčky se potom po dobu trendu drží na horní hraně (v horním pásu) pro Long či na dolní hraně (v dolním pásu) pro Short. Takové situace hledá I Ross. Za validní považuje Rh, pokud většina svíček před vznikem Rh je v jednom pásu, což dává vyšší pravděpodobnost pohybu v žádaném směru. Pokud před Rh svíčky jsou napůl dole napůl nahoře, je pravděpodobný chop a selhání Rh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...