Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

To Malcikk:
v tomto trochu vice verim na regionalni setkani. Kdyz se s nekym poznate a setkavate pravidelne, date vice infa nez zde pres forum, kde jej muze kdokoliv "zneuzit".

Kazdopadne, forex nedelam vubec, tj. tezko Vam k nemu budu cokoliv rikat. Ve veci Rosse mate jasno jak tvrdite, zacnete se tedy soustredit na Rosse a hledejte cestu jak jej obchodovat. Kombinujte ruzne metody a hledejte, co funguje nejlepe, cemu rozumite. Ja osobne jsem nasel hezkou vec v kombinaci CCI a RH. Tuto castecne popisuje Ross ve sve knize trading the RH, avsak vetsinu jsem si prevzal od Woodieho. Na Woodieho webu a jeho foru je tuna informaci, ktera muze byt velmi napomocna.

Zkousejte a zkousejte. Testujte a testujte. Studujte co muzete. Najdete veci, ktere Vam vyhovuji. Nektere veci trvaji dlouho. Rozhodne doporucuji zacit s co nejjednodussim principem. Ten zdokonalujte. Testujte najednou 2-3 ruzne principy. Casem zjistite, co se Vam libi nejvice.

Futures trh s "nizkymi naklady" je napr. Eurodollar. Stocks maji sve vyhody = napr. nastavitelny SL, ale take nevyhody = napr. je nutne najit, ktere stocks Vam funguji a ktere ne. Akcie vybiram dle volume a pohybu. Tj. najdu si akcie s nejvetsim pohybem a volume a pak se podivam na dalsi specifika, jako je cena nad 10 USD, obchodovatelne patterny atd. = hledam volatilitu, likviditu.

Obchoduji na margin, coz do zacatku nedoporucuji.

Osobne si myslim, ze nejdulezitejsi je najit duveru ve sve vlastni rozhodnuti. Rici si, tak a tento trh mi vyhovuje, libi se mi, funguje mi, ten budu obchodovat. To same pro strategii. To same pro MM. To same pro psychologicke aspekty.

Mnoho lidi rika, ze bez penez nemohou obchodovat to ci ono. Pokud se cokoliv naucite do te urovne, ze presvedcite ostatni o sve schopnosti, pak Vam rad kdokoliv financne pomuze. Pokud nebudete svymi schopnostmi a znalostmi presvedcivy, nepresvedcite o svych kvalitach ani sam sebe. Mnoho "uznavanych" skolitelu neobchoduje a presto jsou velmi uznavani pro to co delaji. Mnoho dobrych obchodnich signalu je od lidi, kteri realne neobchoduji. Mnoho lidi zacalo tak, ze se stali velmi dobrymi a pote presvedcili rodinu, zname o sve kvalite a tak dostali penize na trading.

Vas uspech zacina a konci ve Vasi hlave, ne v me ci jine hlave. Kazdy clovek je tim, cim chce byt. Sam jste se dopracoval k tomu, ze chcete obchodovat Rosse. OK, mate za sebou prvni maly krucek. Ted se musite odhodlat k dalsimu. Tj. testujte, co Vam vydela penize. Cim jednodussi strategii si zvolite, tim pravdepodobneji se k dobremu vysledku propracujete. Ti co napr. obchoduji Woodieho delaji chybu, ze zacinaji s vice patterny. Zacnete s ZLR. Ti, co obchoduji Woodieho delaji dle meho chybu, ze michaji vsechny mozne pomocne LSMA atd. do jednoho. To vse dela studium a poznavani narocnejsi. Tot muj nazor.

Pokud hledate trh, plati to same co se strategii. V prve rade zacnete vzdy sam u sebe. Nastudujte volne dostupne info a pote vemte tuzku a papir a testujte. Tak poznate, ktery trh Vam vyhovuje. Pokud mnozi obchoduji forex a Vam nejde, jsou dve moznosti: A] delate chybu Vy, B] trh Vam skutecne nesedi. Rozhodnuti musite najit Vy sam. Ja osobne si vzdy reknu, kdyz to dokazali jini, pak to musim dokazat i ja. Vymena strategie ci trhu je pro me vzdy az ta posledni cesta. Az kdyz uz SKUTECNE neni jine moznosti. Kdyz dokazali Woodieho obchodovat jini, musim to dokazat take. To je muj pristup. V tento verim.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechy
Jsem tu vubec poprve popravde receno nejsem velkym priznivcem diskusnich for ve smyslu psani vlastnich prispevku.
Nicmene Joe Ross je autor ktery podle me vi co pise. Pise srozumitelne mam proste rad jeho styl. Chtel jsem trosku reagovat ne prispevek ktery porovnaval Eldera a Rosse. Naprostou souhlasim s Libicem ....Elder pise dobre, ale pise o vsem a nejde do hloubky. Ross popisuje vse naprosto vycerpavajicim zpusobem jeho knihy obsahuji velike mnozstvi grafu prehlednych obrazku atd.

Chtel sem se zeptat na vyse uvedeny zdroj "ChartScan" tento link mi bohuzel nefunguje

tradingeducators.com/newsletters/chartscan/vol_60/index.htm

jsou i jine zdroje kde muzu dostat pokud mozna vsechny nebo aspon bezne dostupne cisla ?
dekuju
at se dari
L.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Poslal jsem e-mail s zadosti o nejaky starsi vydani ChartScan na rosstrading.com a odpovedeli tohle

Thank you for your inquiry.

If you will go to an issue of Chart Scan that you currently have and click
on the link near the top where it says "If you have problems reading this
newsletter, please follow this link:" That will take you to the web version
of the Chart Scan. Look at the url in the browser and where it says
"vol_133" (the most recent issue, just change the number to get previous
issues (vol_132 will get you the week before, vol_133 will get you the week
before that, etc.). Issues only go back as far as Vol 101 - older issues
were recently removed to free up space.

You can print out directly from the web version so you have a hard copy of
the issues. Older issues are deleted from time to time so you may want to
print out anything that you want to be able to read again in the future
because there is no guarantee how long it will be available on-line.

..takze dostanu nejakejch 32 cisel zpetne...coz neni zly ..ale stejne neni zde nekdo kdo ma jeste starsi cisla a byl by je ochotnej dat nekam na FTP ...nebo tak nejak ?

dekuji
L.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Ozef:
tuto zmenu udelali Trading Educators ted nekdy. Pred 2-3 tydny jsem si jeste projizdel cisla nazpet az k c.57 nebo tak nejak. Bohuzel jsem si je nikde neulozil, delam si sam svoje vypisky.

Elder ve sve knize popsal velmi mnoho z prace Joe Rosse. Jedna se o vytazek z jeho knih [TSS, Trade Management, Risk Management atd.]. Coz se J.R. nelibi a chapu to. J.R. vse popsal v mnoha knihach, takze sel vice do hloubky, Elder se "musel" vejit do jedne knihy. Trochu nechapu, proc J.R. nikdy Eldera nezaloval u soudu? J.R. tvrdi, ze mu Elder vse ukradl, tak nechapu, proc vzdy zustal jen u tohoto tvrzeni.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To 911:
na uvedeny soud mam jiny nazor. Ale to se tu muzeme dohadovat donekonecna. To ze Vam nekdo neco ukradne neni problem jen v tradingu, coz ale nemeni nic na tom, ze chapu, proc J.R. Eldera nemusi :) Pro mnohe je Elder dobrym startem [pro me take]. Kdo se chce dozvedet vice, muze se venovat J.R.. Elder je takovy low risk start do tradingu. Myslim si, ze nektere casti sve knihy J.R. rozviji az prilis detailne a nektere naopak opomiji.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim
nebudu se pripojovat k debate kdo je horsi a kdo je lepsi mylsim si ze oba panove jsou jak se rika "za vodou" :)
asi vite jak to myslim.
Jak jsem tady zadal o starsi vydani Chart Scanu tak uz mi byli prislibeny od nejakeho cisla 30. Jsem za to moc vdecny.
Ja jsem se rozhodnul prispet se svoji troskou do mlyna.
Jesli se nekdo zajima o spready tak ted jsem dal dohromady : Free Spread Newsletter od asi 40 do 120 cisla takze jesli by mel nekdo zajem tak je muzu nekam dat aby byli ke stazeni pro vsechny kteri maji zajem. Zde bych jenom vlozil prislusny link.
Zaroven ale nevim jeslti tim neporusuji pravidla tohoto fora coz bych velice nerad. Jestli to neni sireni reklamy nebo poruseni autorskych prav nebo tak.
mejte se krasne
L.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ok no problem
tak sem to hodil na rapid share nevim totiz jak se da pridat priloha k tomuto foru .... priste uz budu slibuju
Dam strucnej navod jak to stahnout doufam ze to pochopite ...nejde o vasi inteligenci, ale spis o muj UM vysvetlovat

1. vlozeni linku do prikazoveho radku vaseho browseru
2.potom se musite dostat az na konec stranky...jako dolu... kde vidite napis "free" tak na ten kliknete je nekde na prave strane
3. zacne se vam opocitavat cas ktery proste musite pockat nez vas to pusti dal (u malych souboru radove nekolik vterin) to je cas pro ty, kteri pouzivaji tuto sluzbu jako neplacenou
4. najdete nekde uprostred stranky barevny kod nadepsany "No premium user. Please enter"
a vedla neho nebo pod nim okynko s napisem "here" ...do tohoto okynka kod vepiste ...a potom soubor jednoduse stahnete. Soubor je zazipovany.
(nevim proc je to tak slozity, ale ja sem si to nevymyslel :)))

zde je vyse zminovany link
rapidshare.com/files/7597755/Free_Spread_Newsletter_from_issue_n__41.zip.html


naramnou zabavu
L.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny,
pro zacinajici tradery bych rad vlozil vlakno odkazujici na Woodie Club [diskusni forum], kde je mozne najit velmi mnoho informaci k trade a money managementu. Tyto informace lze velmi dobre uplatnit pri obchodovani strategii popsanych v knihach Joe Rosse. Na strankach Woodieho [a stejne tak jeho diskusnim foru] je velmi mnoho praktickych informaci na uvedene tema. Rozhodne doporucuji prostudovat kazdemu.
Link na zajimave prispevky: woodiescciclub.com/forum/viewtopic.php?t=1763.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici, díky za odkaz, určitě si to prostuduji. Především hledám nějaké info o position-sizingu, Rossův trade-management mi zatím vyhovuje, i když neříkám, že dlouhodobě není co zlepšovat.

Co se týče OS, tak v současné době na tom svém slavném Forexu testuji a ladím metodu Camelback kombinovanou s BB Gimme. Moc informací o nich na internetu není, ale něco jsem našel (další knihy od Rosse se mi kupovat nechce - nemám na ně). Vypadá to, že z mně známých Rossových metod jsou pro Forex (alespoň pro mě) to pravé. Škoda, že jsem je objevil až teď.
Rh jsou dobré pro chytání dlouhých trendů, které ale na Forexu moc nenastávají. Pokud nastane trend, většinou není dlouhý, minimálně v porovnání s šířkou trading range. A právě Camelback umí v trendu dobře scalpovat a pokud trh zrovna netrenduje a je v congestion, je možné (i když rozhodně ne nutné) se přiživovat swingy mezi Bollinger Bands podle BB Gimme baru.
Zatím je to dost syrové, především z důvodu, že příští týden píšu 4 zápočty a učil jsem se teď přes víkend, a také že o Vánocích se budu oddávat krásám matematiky, z níž zkouška mě čeká v lednu :( Ale jakmile se tím prokoušu, dám vědět více info. Já to věděl, že nakonec stejně skončím u Rosse :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
×
×
  • Vytvořit...