Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

to rarasek
mohu ti doporucit zdarma od Rosse The law of chart (use google). zkus si to cist, ma jednoducho anglictinu. prekladej si to se slovnikem, cti zdejsi diskusi, hodne se dovis. pokud po case zjisti ze ti nedela problem prelozit law of chart tak si kup jeho knihu, jsou psane ve stejnem duchu.

martine
neboj, znam moc dobre pravidla a nechci to ani resit neb bychom se dostali zas nekam a k nekomu jinemu :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

2 Libic:

Ve vlákně www.financnik.cz/forum/read.php?7,53660 jsi psal o své metodě, kterou používáš - její součástí je Rh a TTE. Píšeš, že obchoduješ 1-3 transakce denně, jedeš to tedy i intradenně? Obchoduješ celých těch 6,5 hodin (nebo kolik to je), nebo ti vychází dobře i obchodování jen první x hodin, jako třeba Tomášovi CCI v prvních 2,5 hodinách?

Mě hrozně štve, že nemám čas na daytrading, a proto nemůžu obchodovat Rosse jinak než pozičně, na což nemám zatím peníze. Něco jako těch prvních 2,5 hodiny bych časově zvládnul, z podstaty Rossových metod ale tipuji, že nic takového fungovat nebude, že jeho formace se dějí bez závislosti na hodině. Nebo je to jinak?
Samozřejmě, že bych si to musel otestovat, ale jak jsem zde již několikrát psal, Ross je prozatím pro kapitálovou náročnost na hřebíku a peníze na něj se teď učím vydělávat na Forexu... Proto bych jen rád slyšel, jestli jsi něco takového zkoumal a jaké jsi měl zhruba výsledky.

Jinak jsme se bavili o Rossovi pozičně na Forexu. Na jeho webu nějaké metody byly, ale je toho tam bohužel strašně málo. V podstatě jedna formace, která asi stojí za to, ale je v praxi velmi ojedinělá.

Díky za odpověď!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Malcikk:
metodu obchoduji intradenne. Obchoduji od 9.30 hod do 15.30 hod [meho casu]. Obchoduji jen nejlepsi signaly, zpravidla 1-3 signaly denne. Jakoukoliv jinou selekci [napr. casovou] jsem nedelal, tj. beru signal, kdyz se objevi kdykoliv od 9.30 hod do 15.30 hod [oproti jinym metodam obchoduji tuto i pres obed].

Entry SL mam max. 10 ticks pro ID 5 min chart pro YM i ER2 [obchoduji YM, testuji ER2]. SL na B/E+1 posouvam po 20 ticks v profitu.

Pouzivam CCI 14 pro urceni trendu. Entry signal RH. Vstupni metoda TTE. Vystup na trailing SL.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, ještě bych si dovolil pokračovat v diskusi na téma Joe Ross.

Poprosil bych Libice, zda by nenapsal nějaké své insights z obchodování Rossových metod (byť třeba modifikovaných) ve stocks. Jaké timeframes, jaké konkrétní akcie, kolik akcií je dobré sledovat, jaký broker, platforma ... Zajímalo by mě především poziční obchodování akcií, protože obchodovat Rosse ve futures, kde mi skvěle funguje, si bohužel zatím nemohu dovolit, jak už jsem párkrát psal. Myslím, že akcie by mohly být finančně méně náročné.

Pak by mě ještě zajímalo, jak to vlastně ve spekulacích s akciemi chodí. Je možné je obchodovat jako futures, obchodovat na margin a chodit long i short, nebo se ta akcie musí fyzicky koupit nebo prodat, a tedy platit úroky z marginu a ze zapůjčených akcií na short?

Ptám se proto, že můj plán dočasně jít na 4hodinový Forex, abych pomalu nasbíral kapitál na futures, celkem selhává. Ross mi tam nefunguje a stejně tak se mi nedaří vybudovat si svoji strategii z indikátorů. Zkoušel jsem také věci jako breakouty, Vegase, ale prostě mi to nevydělává, nebo to má šílený drawdown. Samozřejmě se budu dál snažit, ale kdyby se konečně podařilo najít něco finančně dostupného, kde bych mohl uplatnit Rosse, bylo by to asi lepší.

Díky za odpověď!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Malcikk:
koukam, ze zkousite vse mozne a nefunguje Vam vubec nic. Nekterym lidem funguji techniky, ktere Vam na tom samem trhu "nefunguji". Tj. problem neni ve strategii, ale ve Vas.

Uz jednou jsem zde ve foru psal, ze kazda metoda bude fungovat, pokud najdete cestu, jak tuto obchodovat. Casto staci zmenit entry timing, exit z pozice, obchodovany trh, obchodovany timeframe.

Takto se ke svym vysledkum propracovavam i ja. Jeste nikdy se mi nepodarilo obchodovat metodu zcela tak jak je popsana. Vzdy jsem si musel najit to sve. To plati pro Rosse, TSS, Woodieho.

Tot muj INSIGHT do mych strategii. Pokud nekomu vadi, ze zde nedam vysledek sve dvoulete prace, je mi lito. Mimochodem, nedavno jsem zjistil, ze nekteri zde uznavani dvouhvezdickovy prispivatele "vykradaji" tuto databazi informaci a davaji tyto do "svych" diskusnich for mimo Financnika.

Stocks - obchoduji napr. NVDA nebo LSS. Mam rad weekly timeframe, ale obchoduji i daily timeframe. Vyber stocks = musi mit obchodovatelne patterny a volume, nesmi byt v hodnote pod 10 USD. Celkove sleduji vice jak 50 stocks. Obchoduji pouze long, neobchoduji short. Jedinou vyhodou v akciich je moznost nastavit vysi SL dle poctu obchodovanych shares [muj nazor].

Pokud hledate brokera, platformu, obratte se na prislusne forum. Muj broker neni nejlevejsi na trhu, ma pro me jine vyhody, jako je napr. platforma zdarma. Na trhu jsou asi lepsi brokeri, ale kazde pro ma i sve proti. Pokud se chcete naucit jak obchodovat akcie, obratte se take na prislusne forum.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pod toto se mohu jenom podepsat.

Maly priklad: pred dvema mesici se mi dostala do rukou technika jednoho naseho znameho obchodnika. Je to velmi specificka technika, ktera onomu obchodnikovi skvele funguje a ma s ni fantasticke vysledky. Pokud bych pristupoval k technice s tim, ze ji jdu hned zkouset aplikovat, pak bych ji "zahodil" po prvnim tydnu.
Skutecnost je takova, ze me prvni dva mesice trvalo vubec prijit na to, jak jednotlive komponenty spravne skladat. Jako druha faze prisel back-test, kde jsem zacal techniku zkouset na historickych datech. Jako treti faze prisla skutecnost, ze prvnotni vysledky v backtestu mam s uplne jinymi parametry, nez s jakymi obchoduje system nas znamy.
Vysledek:
uvest techniku v zivot je pro me 3-4 mesice prace, mnoho intenzivniho backtestovani a take odvaha zkouset hledat drobne nuance, ktere puvodne autor nezamyslel, ale ktere citim, ze by fungovali mne.
Totez byl pro me Woodie. Trvalo mi 3-4 mesice, nez jsem nasel cestu, jak by mohl WCCI fungovat pro me. Sice tento system neobchoduji, ale jiz vim, jak bych mohl - tj. jak by mne osobne fungoval.

Nejcastejsi problem zacinajicich traderu je v tom, ze neustale tekaji od jednoho k druhemu a nicemu nevenuji radny a adekvatni dostatek casu. Nebacktestuji, nepremysli o detailech a nesnazi se experimentovat s jemnymi nuancemi. To vse patri k praci profitabilniho tradera. Osobe si myslim, ze 3-4 mesice, nez zacne nekdo profitabilne obchodovat jakykoliv jiz hotovy a osvedceny system, je nutnost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpovědi.

Je jasné, že jako začátečníci přebíháme od jednoho k druhému, protože si to potřebujeme vše vyzkoušet. Myslím ale, že to přebíhání už mám celkem za sebou. Metody mi sedí ty od Joe Rosse. Přizpůsobil jsem si je (i když ne moc) a zkoušel je v Corn a trochu také v Sugar. Když se podíváte o pár příspěvků dozadu, přečtete si, jak mě jeho metody fascinují a jak skvěle se mi obchodují. Rossův přístup je ten, který bych chtěl dlouhodobě mít. Je pragmatik a realista, je trpělivý a když do něčeho jde, musí si být jist, že je to to pravé. Trh čte takový, jaký je, doporučuje k indikátorům maximálně pouze přihlížet (a to jen k několika málo), sám obchoduje úplně bez nich, jen s cenovým grafem a občas mrkne na Volume. Přesto, že jsem matematicky založený člověk, v obchodování mi prostě matematika a tím pádem indikátory tak dobře nesedí. Proto se mi líbí jeho analýza trhu, kde se soustředí na základní jevy založené na davové psychologii, které fungovaly vždy a fungovat budou. A když někde vidí na základě těchto "psychlogicky-fundamentálních" jevů vysoce pravděpodobnou příležitost, jde do toho. Když příležitosti nepřichází, prostě neoobchoduje a je mu jedno, jak dlouho to bude trvat. Až se zase něco naskytne, vrátí se. A když už do toho jednou vleze, neustále hedguje a bravůrně se vyhýbá ztrátám, byť za cenu možného ušlého zisku. Zisky nikam neutečou.
Jinými slovy, ve "své" metodě mám NAPROSTO jasno. To přebíhání jsem absolvoval v létě, a naštěstí jsem jako na jeden z prvních systémů narazil na Libicovo TSS, a v tom samém vlákně byla zmínka o Rossovi, která mě celkem rychle dostala na moji cestu. V září mi pak přišla kniha Trading the Ross Hook a od jejího přečtení mám jasno.

Problém je jen a pouze ve finančních možnostech, které jsem při výběru systému špatně odhadnul. Hrozně mi štve, když na Forexu jdou obchodovat miniloty, mikroloty, proč také v komoditách nejsou mini- a mikrokontrakty. Ale prostě to tak je, proto jsem chtěl jít dočasně na Forex, kde můžu obchodovat něco jednoduchého, bez finanční náročnosti. No a tam už je to především o té matematice, statistice, které mi sice nejsou cizí, ale jsem zahlcen informacemi a hlavně nemám dostatek času všechno testovat a zkoušet.
Ale přesto jsem si vybral dvě věci, které mi nebyly cizí - AOS na breakout ranního range na Cable, kterému plně důvěřuji, bohužel ale nedůvěřuji backtestovací funkci v MT4 a také nevěřím historickým datům v MT4 (jsou totiž třeba minutová, třeba hodinovým bych věřil), a proto nemám, jak bych si to odladil. Druhá věc je 4hodinový Vegas, se kterým jsem si dlouhé dny hrál, ale zatím bez úspěchu.
Jak jsem říkal, neházím to za hlavu, stále věřím, že to dokážu, budu dál zkoušet.

A určitě už nepřebíhám :) Jenom mě prostě dnes, když jsem se trápil s tím Vegasem, napadlo, proč jsem se vlastně nazajímal o Rossovy metody na akciích...proto můj dotaz, zda bych přecijen nemohl Rosse obchodovat hned od začátku, a to právě na akciích.

K těm akciím tedy ještě dva konkrétní dotazy:

Jaký trh? Předpokládám, že především akcie z DJIA, S&P500 a NASDAQ, správně?
Jak je to s tím marginem? Obchoduješ na margin nebo komplet za své?

Díky za cenné odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě doplněk - samozřejme Libice chápu, že sem nechce dávat své metody, stejně tak to nedělá většina zdejších zkušených traderů. Je to vaše know-how, výsledek dlouhodobého snažení, a lidé by to akorát rozkradli, nehledě na to, že by jim to možná ani nefungovalo.

Takže díky za VŠECHNY informace a zkušenosti, klidně obecné, které uveřejníte :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...