Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 181
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...
  • 1 month later...
  • 2 týdny později...

Viděl jsem zatím asi tak 6 filmů o tradingu, ale rogue trader u mě jasně vede. Dokonce plánuju za rok, dva až pojedu live napsat do obchodního systému, že jakmile si začnu pohrávat s myšlenkou okamžitě chtít po ztrátovém obchodu profitovat tak vypnu program a kouknu se na tento film... (tu)
Je až neskutečné co člověk u tohoto filmu cítí, skoro bych řekl, že jsem byl s Ewanem mcGregorem (nick leeson) jedno tělo, jedna duše...takové pocity jsem snad u žádného filmu nikdy neměl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799
náhodou jsem narazil na tvůj tip včera a hned jsem si film stáhl a dohledal titulky. A zatímco jsem stahoval, dostal jsem na frak. V mém systému nedochází často k ztrátám na stoplossu, ale když už jo, tak to stojí za to. Včera jsem inkasoval SL třikrát za sebou, abych nakonec nevěřícně zíral jak trh došel tam kam jsem chtěl ba ještě dál.
To zná asi každej. Ty tři SL mi zrušili za hodinu polovinu měsíčních zisků. Po použití ETF jsem se zbrchal a usoudil, že je důležitější mé dodržení systému, než to že jsem mohl inkasovat překrásný zisk, kdybych měl SL ještě dál.
Večer jsem si pustil tebou doporučený film a musím ti dát za pravdu. Todle by měl vidět každý trader!
O to víc jsem byl vděčný, že jsem včera dodržel plán!

Jen nevím, zda jsem neudělal chybu, když jsem se na tento film díval se svou milovanou polovičkou. Ale zatím mi byla oporou a snad bude i nadále.

Dobré obchody všem!
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wall street - dost lidí píše, že super, mě zase tolik nenadchl...možná proto, že jsem se na něj díval hned po rogue
trader a ten u mě zatím nenašel konkurenta :)

Záměna (Trading Places) - starší filmek, kde hraje v hlavní roli Edie Murphy...spíš je to komedie, ale pro mě dve dobrá poučení a inspirace, ačkoliv je to jen film. Za prvé trading může dělat člověk s IQ ala Ainstein, ale také člověk s IQ houpacího koně. A také, to že s chudého se může stát bohatý stejně tak snadno, jako z bohatého chudý :D

pak je ještě dobré riziko. Dobré na těchto filmech je, že kdyby jste je viděli před poznáním tradingu tak by vás zcela určitě nebavili :D...nebo alespoň mě ne.

Pak je třeba vidět seriál Street Warriors, jen je třeba ovládat anglinu

;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Připravil jsem seznam filmů a dokumentů. Většinu z nich jsem našel v této diskusi nebo v článcích. Ty z posledních dvou odstavců jsem zatim neviděl protože jsem je nikde nenašel ke stažení a většinou asi nebudou ani cz titulky.


Wallstreet (1987)
Wall Street 2 (2010)
Makléř (Rogue Trader) (1999)
Riziko (Boiler Room) (2000)
Záměna (Trading Places) (1983)
Margin Call (2011)

Štestí na dosah (Pursuit of Happyness) (2006)
Oko bere (21) (2008)
Glengarry Glen Ross (Konkurenti) (1992) (neni CZ dabing)
The Company Men (Manažeři) (2010) (neni CZ dabing)

Peníze jako dluh (Money as Debt) (2006)
Peníze jako dluh 2 - Zrušené sliby (Money as Debt II - Promises Unleashed) (2009)
Láska k penězům (2009) (3 části)
Finanční krize (Inside Job) (2010)
Až dojde ropa - drsné varování (A Crude Awakening - The Oil Crash) (2006)
Tajemství (The Secret) (2006)


Světová krize: Co nás čeká? (I.O.U.S.A.) (2008)
The Pit
Floored

The Biggest Loser
Wall Street Warriors
Start-up Junkies
Bobby G: Adventure Capitalist
Fat, Sick and Nearly Dead
Extraordinary people

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fat, Sick and Nearly Dead je i s českými titulky zde:
spotter.tv/913586-tlusti-nemocni-a-temer-mrtvi.htm
na konci filmu je odkaz na stránky fatsickandnearlydead.com/ kde například lze stáhnout rozpis šťáv např na prodloužený víkend nebo patnact dní a pod.
(odkazy se netýkají tradingu, proto uvádím.)
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...