Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

JEDNODUCHOST zakladem mych penez


Pavel33

Doporučené příspěvky

Libi se mi nazev tohoto vlakna a rad posloucham nazory lidi, kteri maji vice zkusenosti nez ja. Proto prosim neprestavejte psat!!!

Lide co obchoduji minimalne 3+ let jiz nemaji moc duvodu se sahodlouze ve vlaknech rozepisovat. Jednou vetou jsou schopni rade hloubavych traderu pomoci. Procitam radu zahranicnich for a je velka skoda, kdyz se nekdo timto zpusobem obuje do zkusenejsich.
Rada lidi si neuvedomuje, ze veskere informace na tomto foru jsou zdarma. Je zajimave, ze na placenych forech se takove formy diskuze vubec nevyskytuji. Kdyby kazdy diskutujici platil treba "jen" 100USD mesicne za pristup do fora, tyto veci by se vubec neresily.

Zdravi Mecini

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 79
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky




Tak to jsem si zase početla,
myslela jsem , že jsem ve vyzrálé společnosti schopných mužů,
které je vlastní náročnost ale i porozumnění.


Nechci a ani nemám žádné právo to jakkoliv rozebírat, natož hodnoti, ale v tomto okamžiku,
kdy jsem dočetla celé vlákno, jsem zklamaná.

Dobrou noc a klidné hlavy všem přeje any

Link to comment
Sdílet pomocí služby


MÁM JEDEN NÁVRH


Pokud se objeví v budoucnu nový účastník tohoto fóra a jeho projev bude podobný těm posledním, kde jsme se jaksi neshodli, jak reagovat (Určitě všichni takový příspěvek poznáme)

NECHÁME HO ADMINISTRÁTORŮM, ABY HO USMĚRNILI TAK, JAK UZNAJÍ ZA VHODNÉ.

Je to jejich server a to co tady proběhlo je asi fakt zbytečný. Na nějakém setkání můžeme naše názory na věc v klidu osobně prodiskutovat.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Možná bych ještě doplnil:
nebuďme hned emotivní kvůli příspěvkům. Reakce byly zde velmi emotivní a emoce nepatří do arzenálu tradera. Snažme se být pragmatičtí. Všichni asi víme, že se tu a tam může objevit příspěvek, ke kterému můžeme mít z mnoha důvodů nedůvěru (a ani já nepopírám, že k příspěvku Pavla z mnoha důvodů zatím příliš důvěru nemám). Pragmaticky by mě však zajímalo, jestli je Pavel ochotný podělit se s nějakým faktickým podložením obsahu svého příspěvku, případně načrtnou koncepční směr svého myšlení v trzích, abych si mohl udělat lepší obrázek. Myslím, že s takovýmito pragmatickými dotazy by bylo vhodné slušně reagovat. Je jasné, že se zde v minulosti objevovali a i v budoucnu budou objevovat "chytrolíni", ale nikdy nevíte, zda-li mezi nimi nebude někdo, kdo to myslí vážně a chce pomoci, jako například SID a jiní, kteří zde v minulosti přišli s podobnými příspěvky a nyní jsou neocenitelnou součástí tohoto serveru. Je to jako v obchodování - nikdy nevíte, zda-li se z toho obchodu co zatím vypadá jako looser, nevyklube náhodou winner. Zkusme tedy dát vždy trochu prostoru (stejně, jako musíme dát prostor našim obchodům), pragmaticky se o věc zajímat dále a po té si udělat vlastní úsudek, zda-li je jedinec "kecálek" (a tím mu už nevěnovat více pozornosti), nebo zda-li je to někdo, komu se vyplatí s pokorou naslouchat. A čiňme tak s gracií a elegancí traderů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pavel33 Dovolím si len povedať že ja sa zaoberám komoditami iba 3 roky obchodujem asi 6 mesiacov paper mám zasebou aj ostré obchody .Mám metódu,systém, MM vlastne mám plán ktorý dodržujem .Moje obchodovanie je podobne tomu Vášmu Pavel len stým rozdielom že neobchodujem na ostro . Prečo ? Lebo mám plán a podľa jeho sa riadim. Veci ktoré ste napísal pre mna znejú pravdivo takže Vám verím čo píšete.Len ma zaskočil výraz večný lossery. Ja keď vstupujem do obchodu tak neviem ako dopadne...........vy viete ako dopadnú tý obchodníci ktorý tu podstivo trénujú ? Možno oni za ten čas ktorý sa tomu venujú viedia viac ako ste vedel Vy za podobné obdobie študovania. Tiež som začínal Repíkom pre mňa nič moc. Prečítajte si svoj druhý príspevok ktorý ste napísal a porozmýšlajte nad sebou Tí ktorý tu sú Bolia,Jakub ,Sebik, atď podstivo pracujú aby boli lepší každým dňom.Viem to lebo malokedy prispievam na toto foru ale oto intenzivnejšie ho sledujem. Oni sú na dobrej ceste lebo chcú biť lepší a nikoho neponižujú. Dávam do placu moje dnešné paper obchody aby som neplácal ktoré som spravil prvú polhodinu obchodovania čo sa bežne neodporúča a idem rozmýšlať nad obchodmí pri kosení trávy . Marián.

1976

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen dodam, ze prave podle staveni se k prispevkum podobnych uvodnimu tohoto vlakna, se pozna, jak kdo je na tom - tedy v tradingu ( nemyslim tim looser/winner ). Spise jestli je na zacatku nebo jiz nejakou dobu obchoduje a vi, o cem trhy jsou.
Zacatecnici maji tendenci vyhledavat a hltat presne to, co jim Pavel predlozil. To je jejich snem, nalezt takovy system, aby "bez prace" kazdy den sypal 150 usd. To je prece mesicne 3.000 usd a to supeeeer. Jak t oten Pavel dela? Ja to chci taky tak umeet. Rychle, dej nam nejake rady....

Mozna Vam za par dni nabidne i nejaky system, BlackBox, za par desitek tisic...

Mile me prekvapil Tom, ze tez autorovi "ne zcela veri vse". Zrejme opravdu jiz nejakou dobu obchodujes, ze?
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:)))
Tango, profesionální obchodník si myslím dobře uvědomuje, že existuje mnohem více ziskových přístupů k tradingu, než které on sám používá. Najít z počátku ten správný není zrovna jednoduchá záležitost a právě naprosto rozdílné přístupy různých traderů pomohou zvolit cestu.
Ale máte naprostou pravdu, že jsme úplní začátečníci, protože např. používáme SL se kterým na e-mini nelze nikdy dlouhodobě profitovat a zatím jsme to nepochopili ( www.financnik.cz/forum/read.php?2,14837,15160#msg-15160 ) Ani Woodie to nepochopil. Vím, že obchodujete s desítkami kontraktů a naše snažení Vám přijde k smíchu, ale věřte, že i takový nesmysl, jako je SL 100 babek a dokonce nižší je realita a funguje. Např. Woodie a spousta lidí, co obchoduje jeho systém se drží už podezřele dlouho, takže bych Vám v tomto případě jaksi neuvěřil. Vidíte, že to s námi začátečníky není zas tak špatné a neskočíme úplně na všechno :))) - možná, že i profesionál jednoho dne zjistí, že se mýlil 

Být při obchodování v pohodě, nebo vydělávat bez práce, to je jaksi rozdíl. Myslím, že jste zdejší začátečníky trošku podcenil a nepochopil.

Jinak s Martínkem jsme si osobně vysvětlili o co tady šlo a nemáme problém.

Omlouvám se všem, kdo musí toto číst a omlouvám se, že jsem se slušně snažil získat nějaké informace od Pavla, když už něco nakousl a nemělo to konkrétní podobu. O nic víc mi nešlo, než aby se jasněji vyjádřil a snažil jsem se mu dát prostor - chyba - sorry - to se začátečníkům stává :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Súhlasím s Bolijom je veľa prístupov ako biť ziskový neexistuje iba jedna cesta.To čo vyhovuje mne nemusí vyhovovať
inému. Ja obchodujem na 3min.grafoch iný na 5 alebo 10. Je to každého odobitný pristup.

Podstatné je aby spôsob ktorým obchodujeme vyhovoval povahe obchodníka a nie preto že je na tom niekto iný ziskový.
Každý si musí vybrať sám cestu k zisku ktorá mu vyhovuje.

Marián

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak nevim...

Toto vlakno je slozeno ze 3 stran a 40 prizpevku trvalo mi asi hodinu nez jsem ho cele precetl ... a vysledek?
nic ...vubec nic ,jen jsem sledoval jak lide jako viki ,bolija ,martinek a dalsi ke kterym vzhlizim a jsou pro me cennym zdrojem informaci jse jen hadaji nad lechce narcistickymi prizpevky od pavla33 ktere lze zhrnout asi jako "...vydelavam hodne penez a pritom hladim psa a vy jste vsichni looseri" . Proc to resit? Mozna ze ma skutecne takovy system ktery mu funguje tak jak pise nebo jen lze... je hloupe kamenovat ho predtim nez o tom rekne neco bliz ,jestli to teda ma vubec v umyslu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem z této diskuse trochu v rozpacích která ze zmíněných stran má vlastně pravdu ? Já si myslím že každý napsal aspoň gram pravdy nechci tady hodnotit to nebo ono , ale Martine pojďme tedy Pavla 33 trochu vyzkoušet a takříkajíc proklepnout a potom hodnotit . Pokud je Pavel33 skutečně tak bravurním traderem jak píše může nám tady v mnohém pomoci , a pokud není a jen se vychloubá s cílem zaujmout naši pozornost a udělat dojem odsoudí se sám .Potom tedy můžeme všichni společně zahájit kamenování toho vychloubačného člověka , ale do té doby bych jen opatrně soudil protože jinak tady budou studnicí vědomostí jen Petr s Tomášem a potom ještě pár opravdu jen hrstka těch kteří již obchodují .



PS: Víte jak obchoduje Dan Zanger ? možná že při obchodování nepíše knížky pro děti a neokopává mrkev na zahrádce , ale rozhodně obchoduje s nejzákladnější až triviálními nástroji pro trading . A jak on sám píše nejdřív přeházel celý stoh obchodních systémů a jiných nesmyslů než pochopil co mu skutečně nadělí slušné příjmy .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Otevři si RADY a TIPY potom OSOBNOSTI a otevři článek
STATEČNÝCH – DAN ZANGER . Pokud to nenajdeš tak otevři rovnou www.financnik.cz/art/osobnosti/da-zanger.html . Tam potom najdeš odkaz na jeho stránky .

PS: Jen tak bokem Petře a Tomáši netušíte kdy bude nějaké další čtení na téma 12 statečných ? Jinak jsem hledal na internetu nějaké fotografie těch dvanácti a nenašel jsem snad jen dva , možná by nebylo špatné přikládat k článkům o 12 statečných vždy foto člověka o kterém bude článek .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rendo,

s pokračováním seriálu 12 statečných to zatím vypadá mizerně, neboť o zbylých zmíněných skutečně není mnoho informací k nalezení. Všichni si své soukromí velmi dobře stráží a nejsem si jistý, jesti se mně podaří dát dohromady nějaké další info, ze kterých bych mohl poskládat článek. Ale jinak v řijnu jedeme s Petrem do Chicaga na CBOT přímo na pit burzy za kamarády-tradery co tradují přímo na pitu full-time a pokusíme se jejich prostřednictvích oslovit několik dalších obchodníků, kteří vydělávají multi-milionové částky a po té sepsat nějaký zajímavý článek o nich. Též věřím, že to bude inspirace :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

HMM, myslim, ze jednim z absolutnich zakladu kazdeho tradera by mela byt absolutni schopnost verit sam sobe, svemu nazoru, sve ceste, svemu rozhodovani. Pokud toto zacinajici trader nedokaze, pak vzdy zustane jen zacinajicim traderem. Ostatni Vas mohou jen a pouze inspirovat, naucit se obchodovat musi kazdy sam [drive jsem rikal bohuzel, dnes rikam bohudik!]. Pavel33 ma v jednom pravdu, penize na burze lze vydelat az kdyz clovek venuje pozornost jen sam sobe. Ja osobne Pavla33 proverovat nepotrebuji, protoze se zabyvam jen svoji cestou tradingu a je mi srdecne jedno, nakolik jsou Pavlova slova pravdiva. Je mi srdecne jedno, koho pri tradingu hladi a s kym si hraje... Stejne tak je jemu srdecne jedno, jak traduji ja, PROTOZE ON JE ZODPOVEDNY SAM ZA SEBE A JA JSEM ZODPOVEDNY SAM ZA SEBE. Zde na foru by mel mit moznost vyjadrit se kazdy, pokud se nedotyka jinych ctenaru, coz Pavel33 puvodne udelal.

Pro Ty, kteri hledaji jak na to: PREMYSLEJTE O SOBE, SLEDUJTE CO DELATE A JAK TO DELATE? PREMYSLEJTE CO FUNGUJE VAM, CO JE PRO VAS PRINOSEM, CEMU ROZUMITE? STUDUJTE A TESTUJTE. TO JE SKUTECNY 'SHORTCUT' K CESTE ZA USPESNYM TRADINGEM. NESNAZTE SE NAJIT ZAZRACNY SYSTEM, TAKOVY NEEXISTUJE [ALESPON NE VEREJNE].

Preji vsem velmi mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...