Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodování zpráv


Retro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 397
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Standby
protože se objednávka otevře, musí se zobrazit v pozicích, pokud dochází k dalšímu pohybu, jsou vidět i změny v objednávce. Jinak na počítači ve složce experts/files je uložený log soubor, kde se dá najít co vše se děje - (platí pro AmazingEA a AGE Soft NEWS). S AmazingEA jsem měl problémy, taky nedocházelo k aktivaci objednávky, protože výpočet MM zadával lot na 4 deset. místa, a to poskytovatel nebral. Dál asi bude třeba zjistit nastavení času, vím že např. MT od IBFX zobrazuje jiný čas než MT od SBFX. Je potřeba trochu si s tím pohrát, zkoušet se dá i v normálním čase nejen při zprávách. Samozřejmě je nutno mít aktivovaný Live trading pro AOS v jeho vlastnostech.
Přínos tohohle AOS je hlavně ve zjednodušení a zefektivnění práce, nastavení lze uložit a pak ho rychle aplikovat i na další páry a příp. jen u každého lehce doladit.
Co je amazing?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ICE [SR]:
No jauvajs, s tímhle AOS bych se na platformě VT tedy setkat nechtěl....
Vznikla by z toho maximálně tak naprostá demonstrace toho, jak věci fungovat nemají.... :-)
Jestli máš s VTčkem trochu zkušeností, tak musíš vědet o naprosté nemožnosti aktivovat pár minut před zprávami entry objedávku v nějaké rozumné vzdálenosti. O peripetiích s posouváním SL a možnosti jekékoliv modifikace pozice pár minut po vyhlášení zpráv, ani nemluvě.
Co je však nejpodstatnější, tak VT nepracuje v automatickém režimu zrovna ideálně. Pro technické obchodování vstupy a výstupy na close bohatě stačí, ale pro zachycení tržních pohybů bezprostředně po vyhlášení? Kdepak...
AOS ve VT vstupuje pouze za market a u tohoto systému jsou klíčové právě entry stop objednávky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám takové tušení, že se tohle vlákno nevyhnutelně propracuje k diskuzím o plnění brookerů, kde uslyšíme stále tu samou písničku.... Protože přesně to je klíčové, pro dobré fungování podobných strategií.
V lecčem mně možnosti tohoto programu přimomínají možnosti obchodování přes FXENGINES. Jak tam dopadly první testy a pokusy, si ostatně můžete sami přečíst v příslušném vlákně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

images
kdy jsi naposledy osobně zadával na LIVE ve VT entry objednávku, že píšeš o "tak musíš vědet o naprosté nemožnosti aktivovat pár minut před zprávami entry objedávku v nějaké rozumné vzdálenosti." ?..V minulém týdnu to u některých zpráv šlo i pár minut před daty...omezení jsou většinou jen u hodně důležitých zpráv..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid:
Chtěl jsem pouze poukázat na nevhodnost platofmy VT pro funkčnost podobného programu, na tom se jistě shodneme.
Vím, že nemáš rád dezinformace a očerňování VTčka od lidí, kteří s tím mají pramalou zkušenost, mně to taky vadí a většinou se VT v takových případech zastávám. VT je kvalitní plaforma, poskytovaná velice solidním brookerem. Ale tady jde o koncept automatického systému na obchodování zpráv a na to bohužel Visual Trading není nejvhodnější....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby
Možnost nastavit časové ukončení úpravy objednávky může být použita třeba z toho důvodu, o kterém tady psal gogo100. Databáze brokera nestíhá v určitém čase najednou vyřídit stovky tisíc příkazů, a tak se logicky příkaz na modifikaci posune až na dobu, kdy jsou již vyřízeny objednávky kompletní. Proto se u IBFx při reklamaci šťourají i v tom, kdy byla objednávka naposledy modifikována (viz gogo100 - i když ty 3 minuty jsou moc). Sám tuto hodnotu dávám vždy výše než 0.

ICE [SR]
Bohužel nemám, ale zřejmě by nebyl problém pro VT napsat.

Co se týká vhodnosti výše uvedeného AOS pro VT, pak určitě význam má v tom, že nahradí ruční zadávání objednávek a jejich kontrolu u několika párů najednou. Nechci se bavit o tom, jak je důležité upravit objednávku těsně před vyhlášením zpráv. Pokud to nejde, zadám větší rozptyl na obě strany, snížím případně PT a zvýším počet lotů.
Ad MT versus VT: Při obchodování komodit jsem dlouho přebíral jaký program použít, situace byla obdobná jako na Fx. Buď uživatelsky příjemný, nebo výkonný, příp. stabilní. Nakonec jsem objevil program, který shrnoval všechno dohromady a měl i něco navíc. Jsem přesvědčený, že časem se něco podobného objeví i na Fx. Do té doby, pokud sami něco nevymyslíme, musíme pracovat s tím co je dostupné. A jak to používat co nejlépe, to se dozvídáme na tomto serveru z vlastních sdílených zkušeností.
Howgh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Retro:
Píšeš cituji:
"Bohužel nemám, ale zřejmě by nebyl problém pro VT napsat.
Co se týká vhodnosti výše uvedeného AOS pro VT, pak určitě význam má v tom, že nahradí ruční zadávání objednávek a jejich kontrolu u několika párů najednou"

Bohužel to co píšeš neplatí a je to velká škoda. Ve VT už programuji cca půl roku a jestli mně něco opravdu chybí, tak je to nemožnost zadávání limitních příkazů a stop příkazů v rámci AOS. Díky téhle absenci si nedovedu představit funkčnost, výše nastíněného systému. Možná tak v rámci API prográmku.

Jinak myslím si, že jak VT, tak MT jsou natolik kvalitní platformy, že si každý jistě k vybere k naprosté spokojenosti.
Plnění brookerů v době vyhlašování zpráv už je pak další věc....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Retro:
Souhlas, ty statistiky považuji asi za nejužitečnější torzo, z těch stránek... :-)
Ostatně v kombinaci s historickými minutovými grafy a třeba stránky Forex Factory, si je schopek člověk takový přehled vyčíslit sám. Viz tuším že nick Adam občas uveřejňuje zajímavé statistické přehledy před určitou zprávou. I já si cosi zpracovávám v excelu a asi nebudu jediný....
Otázka je, jakou to má vypovívající hodnotu, vzhledem k faktu, že zároveň se sledovanou zprávou se může ten a ten měsíc vyhlašovat úplně něco jiného. A to nemluvě o proměnlivém sentimentu trhu a dalších aktuálních vlivech, které se mění jak počasí.... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
také jsem začal používat systém na zprávy (jednoduchý upravený Hans123) a nechci si to nějak komplikovat. Jediné co teď potřebuji je cit pro jednotlivé pohyby po zprávách a to si myslím je to nejdůležitější. Zakresluji si denní pohyb trhu do deníku a zpětně vyhodnocuji. Zatím toho mám ale málo pro nějaké závěry.
Strašně si vážím info od lidí jako je SID(například jeho metoda double-entry je velikým přínosem). Pro mě jakožto nováčka na live, si myslím je metoda dvou entrů up i down prozatím řešením. Klasika nastavení entry před zprávou,přesun SL do BE+pips a nastavené TP je můj systém:o).
Ale jak daleko entry a TP, to už chce ten "cit" a hromadu vědomostí.
Chtěl jsem se zeptat, jestli z reportů a předpovědí Fx Engines se dá něco naučit. Zatím jsem se o ně moc nezajímal, a nemám zkušenosti s tím, jak jsou přesní...
Jinak děkuji za založení tohoto vlákna, budu častým návštěvníkem.
S pozdravem Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...