Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kolik lidí se živí na světě tradingem?


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 33
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 4 months later...

Martinek Napsal:
-------------------------------------------------------
> No, me by spis zajimalo, kolik _ztraci_ z tech,
> kteri 1) poctive studovali, 2) poctive
> backtestovli/papertradovali, 3) zvladli svoji
> psychiku, 4) pouzivaji kvalitni MM, 5) maji
> robustni obchodni system. Je nepochybne, ze
> naprosta vetsina tech bezne ztracejicich
> obchodniku nema o vyse uvedenych bodech ani
> potuchy, takze nam jen zbytecne kazi statistiku.
> :-)
>
> --
> Martin Kysela
> "Když nemám co dělat, pracuji." -- Karel Čapek


Zdravím,

tak tohle by mě taky zajímalo, kolik z těch ztrácejících jde do tradingu po hlavě, doufám, že je to co největší číslo a doufám, že bude přibývat těch, kteří se defacto ani nechtějí nic ohledně tradingu učit, kteří nechtějí backtestovat a papertradovat a nezajímá je MM nebo obchodní systém a berou to jen jako hru buď/anebo... :) Osobně si myslím, že těch kteří k tomu tak přistupují je hodně. Nedávno jsem měl na návštěvě kamaráda a všiml si že mám zapnutý MetaTrader4 (už ho skoro ani nevypínám), tak mu hned zapálilo o co se jedná a chtěl vše vysvětlit v řádech minut :)) No tak jsem mu tedy pověděl základní principy a když už jsme byli u MT tak jsem mu pár věcí i názorně předvedl včetně indikátorů... pak už ho nic nezajímalo, ale bral trading jako vylepšenou hru červená/černá na ruletě, vylepšenou právě o indikátory a již ho zajímalo jen jak fundovat peníze kam a komu... tak jsem mu to raději rozmluvil

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 years later...

Nechapem v com by ti podobne rozdelenie mohlo pomoct i ked by bolo akokolvek hlbokeee. Co by ti to malo akoze priniest? Z coho konkretne usudzujes ze profitujucich forexakov je najmenej, podobny blud ti niekto zastepil do hlavy alebo si na to prisiel uplne sam? Nechcem byt OT ale podobne nezmysly k tomu zarucene vedu, to sa mozme zrovna zacat bavit kto ma vecsi kyblik a lopatku. Svet tradingu je roznorody a kazdy si v nom moze najst co mu vyhovuje a nieje potrebne posudzovat a hodnotit to, comu vobec nerozumies. Niekto dokaze zbohatnut na obchode s papierom a iny moze prist o vsetko pri obchode so zlatom.............nejde o to co obchodujes ale ako to obchodujes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

čože tak agresívne? , žeby bolo treba upraviť ego? :)
je pravda že to rozdelenie mi v ničom nepomôže, ale aj tak by ma to zaujímalo, to že usudzujem že profitujúcich "forexákov" je majnenej (v %) je tým že na druhej strane vašej pozície je váš broker - vaša strata jeho zisk, netvrdím že u každého brokera forex brokera je to tak, väčšinou velké rozdieli medzi bid a ask (na ktorých forex broker zarába), je toho viacej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ak si vies vybrat brokera a rozumies ako ktory broker funguje, tak prvy problem ti odpada i cast z druheho. Ak nevstupujes do obchodu pocas vyhlasovania sprav a este k tomu za market, i druha cast z druheho problemu ti odpada. Inak, kolko sa venujes forexu, ked ti tolko veci na nom nesedi?
Nie ego, ale predsudky ma vedia rozladit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1:
vďaka za link, zaujímavé to príspevky, od Gordona zo včera som sa v tretom bode úplne našiel, síce som účet nevymazal, ale bolo to poznať - ešteže som u IB (aj s prikupovaním do straty to nieje najjednoduchšie keďže majú vyššie marginy) no poučil som sa a už viacej ako 1/2 roka sa mi to nestalo a dúfam že sa mi to už nikdy nestane. Ešte doladiť výstupy a malo by to byť OK, bo už sa niekolko mesiacov motám na tom samom a hlavnú (nielen) príčinu vidím v tých výstupoch, no ale to je vlastne psychika, tak asi začnem vypínať computer po vstupe do trhu, aj tak viac ako jeden obchod za deň nerobím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Přesně to říká Alexander Elder ve své knize tradingem k bohatství. Silné supporty a resistance platí maximálně rok, po této době už nebude na trhu 90% jejich účastníků, kteří obchodují dnes... Dalších 5% se plácá na místě a veškerý kapitál z trhu stahují velké investiční banky a ostatní profesionálové... Snad sem někomu nevzal iluze, ale zaslepenců se najde vždycky dost, že? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...