Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Myšlení daytradera - pár myšlenek


tomnes

Doporučené příspěvky

Já osobně velmi podporuji a fandím každému, kdo raději než aby trávil volný čas vysedáváním u televize nebo v hospodě se snaží na sobě pracovat - třeba jen tím, že se snaží zjistit něco více o tom, jak obchodovat komodity s úspěchem. A upřímně pak obdivuji jedince středního a vyššího věku. Když vidím, jak drtivá většina lidí kolem mě přijdou z práce a fláknou s sebou k televizi, kde po většinu času běži jen bezduché stupidity, nechápu, jak někdo tam může marnit svůj čas a život. Občas ale narazím na takové, kteří jsou jiní a k těm pak skrývám opravdu obdiv. Viz. například Pavel Blataň - většina jeho vrstevníků tráví čas právě "u bedny", nebo v hospodě. Pavel za poslední rok na sobě a svém systému zapracoval tak neuvěřitelně, že bych se nedivil, kdyby za 2-3 roky byl milionářem. Má můj hluboký obdiv. Tací totiž umí chopit příležitost do svých rukou, nestěžovat si a nenadávat na vše kolem a postarat se o lepší budoucnost. Naštěstí je takových zde více - pokud opominu všechny naší věkové kategorie, tak jsou to dokonce i ženy (příspěvky Tatiany učitě znáte každý). Sláva takovým a doufám, že jich bude víc a víc. Každý krok v životě je naše svobodná volba: kdo si svobodně zvolí nicnedělání a nadávání, ten u toho už zůstane. Kdo si zvolí snahu propracovat se k lepšímu, možná se mu to ne vždy povede, ale alespoň to zkusil a už tím se liší od většiny. Navíc jsem pevně přesvědčený, že každá vynaložená námaha se jednou vrátí - byť třeba až za delší čas a z jiného směru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

U mna myslenie zmenilo asi to, ze mal som pracu a potom nemal a zase mal a zase nemal. Teda istotu mat stabilny prijem vtom, ze chodim do roboty nevidim. Lebo ked som robil a zarobil daco, musel som si to odlozit, aby som mal peniaze vtedy, ked budem bez prace. Pretoze, zmluva bola vecinou na dobu urcitu a v mojom regione, to je z pracov dost na mizivej urovni. Praca v zahranici obnasa vela rizik a nie vzdy je to take ako vam hovoria. Jasne su aj svetle vynimky. Kamarat je zivnostnik a to som vydel, ked si clovek robi vsetko sam od rana do vecera a aj po nociach a ci papierovacky, objednavky a to ti nedodaju a to nestihas, zakzanik si pride a vy to este nemate? A jeho nezaujima co ti do toho prislo a ze to este neni hotove a co clovek zarobil, daco musel odviest statu a stresi atd, atd. Silu si zamestnat na trvali prijem nemohol dovolit. Teda ani podnikanie nieje iste a samozrejme je rizikovejsie ako byt zamestnany. Ale tiez uz to je nieco, do coho sa kazdy nepusti. Dalej mi bol vysvetleny aj multilevel marketing a tu uz bolo myslenie, uplne ine a tiez si to vyzaduje robit popri. Tiez to clovek nepochopi na prvy krat. Ci vtom som alebo niesom si necham pre seba, ale toto mi ovplivnilo myslenie asi najviac. Dalej aj film Wallstreet, myslienka nic nevlastnim, iba kupujem a predavam je fascinujuca, ked si clovek uvedomi, ze sa tu da zarobit. Jasne riziko, ale to je tusim vsade ci zamestanie, ci podnikanie atd atd. Ale ked si clovek zobere, ceny idu hore, platy stoja, alebo mierne stupaju a niekde aj klesaju.
Energia zdrazuje, potraviny ako kde. Vpodstate, ked si clovek uvedomi, mam taky a taky prijem, take a take vydaje a kolko mi zostava pre seba? Tu si treba spocitat, je to dostatok? Aj svagor je zivnostnik a taka vec, ktoru vela ludi nevie pochopit, ako sukromna osoba by si automobil nemohol dovolit, ale ako zivnostnik ano. Toto vela ludi nechape, pretoze nevedia, preco to tak je. Preto je premna portal financnik velka studna vedomosti a stale tu je co nachadzat nove a ucit sa.

Jeden clovek povedal:"Clovek ma mat dve zamestnania, jedno pre seba a druhe pre svoje peniaze." :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Máte naprostou pravdu.Většina mých vrstevníků tráví čas po škole v hospodě nebo u televize.Nechápu jak u ní nikdo může vydržet.Z 85% tam stejně chodí jen samé přiblblé seriály které člověku nic nedají a nemohou ho nějak duševně nebo rozumově obohatit.
Ze začátku my bylo líto všech těch lidí kolem mě co o takových možnostech jako např. komodity jsou nevědí.Ale postupem času jsem zjistil, že problém není v tom,že o tom nevědí,ale hlavním důvodem je,že o tom NECHTĚJÍ vědět. I když takovým lidem naservírujete vše na zlatém podnose,tak si toho nevšimnout.Důvodem je jejich lenost něco začít dělat.Jsou rádi že si můžou každý večer sednout k televizi a dát si pivko.Už mi těch lidí kolem mě líto není ,uvědomil jsem si,že to je každého vlastní volba jak naloží se svým životem.A já rozhodně žít život jako oni nechci!
To co dokázal p. Blataň je úžasná věc a držím mu palce.Nevím jestli se mi podaří sestavit systém takové kvality,ale člověk se stále vyvíjí a tak se může stát že v 25,30letech nebo i klidně později sestavím taky vlastní systém. Zatím vylepšuji svoji metodu kterou backtestuji a s výsledky jsem spokojen,ale pochybnosti stále jsou. Snažil jsem se systém nekombinovat a vše je založeno na jednoduchých principech. Uvídíme co udělá live obchodování.
Naprosti s Vámi Tomáši souhlasím,několikrát se mi již potvrdilo,že moje snaha vynaložená v minulosti přinesla své plody mnohem později.

Tomáš
"Můžeš dokázat cokoliv,pokud opravdu chceš a jsi na to psychicky připraven"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja bych to tak nepausalizoval - lidi tady vyrustali v totalitnim rezimu, ktery zkratka zanechal nasledky. Jeden zavidi druhemu, kazdy se snazi kazdeho okrast a profesionalita a serioznost se vytratily kamsi hodne daleko.

Kdyz nekdo, kdo projel v navalu polistopadove euforie svoje uspory v nejruznejsich pyramidach slysi o moznosti relativne snadneho vydelku z domova, mavne nad tim vcelku logicky rukou, protoze je naprosto presvedcen, ze to je nesmysl, ze to nefunguje, ze by zase prodelal. Kazdy, kdo pak k takovemu cloveku prijde s obchodovanim na burze, se holt docka reakce v podobe soucitneho pohledu doprovazeneho bud komentarem o naivite, hlouposti a osmihodinove pracovni dobe slusnych lidi...

To je duvod, proc je imho vhodne predem umet efektivne odhadnout reakci protistrany a nemluvit zbytecne o tradingu tam, kde informace nedopadnou na urodnou pudu. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tradery,
Rád bych přidal ještě trochu jiný pohled na věc. Maslím, že když většina sedí u telky a remcá, je vlastně stejně spokojená. Protože vše nové přináší strach a nejistotu, málo kdo se vrhne prozkoumávat neznámou oblast. A když už se vrhne do neznáma, chce minimalizovat riziko. Máme to opravdu zakořeněné v hlavách od dětství.

Před rokem 1989 jsme měli všichni určitou "jistotu" práce. No, prostě jsme museli docházet do zaměstnání. Měli jsme malé auto, malý byt, malou chatu, malou nevěru. Po revoluci byly možnosti obrovské, ale pro většinu z nás to bylo skoro nepochopitelné.
Mám pro tuhle situaci takové přirovnání.
Je to jako v ZOO. Líně ležím v kleci. Na počasí si už dokáži zvyknout, hlavně že na mně neprší. A jednou nebo dvakrát denně dostanu do misky kus žrádla. No, žádná sláva. Můžeme se dohadovat se šimpanzem vedle, kdo má čistější klec nebo kdo dostal trochu víc žvance. A najednou, hele, někdo otevřel dveře klece. Paráda, můžeme dělat cokoliv si vzpomeneme. Jenže jistoty jsou pryč a před námi je džungle. Nekonec mnoho z nás by se raději vrátilo do klece a nadávalo na málo jídla.....

Nakonec malý testík, který odhalí jaký kus jsme ušli na cestě za snem.
Jak si odpovíte na Kiyosakiho bohatého táty otázku: Když v 99 případech neuspěji, půjdu do toho i po sté ?
a) nejsem blázen, už jsem si to užil, i tvrdohlavost má své meze
b) půjdu do toho, pokud odměna bohatě převáží riziko


MIM.

"Mám právo na úspěch"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

I když s myšlenkami uvedenými výše plně souhlasím, měl bych i trochu jiný pohled na věc.

Myslím, že každý prostě nemá dánu tu vnitřní touhu jít někam dopředu, něco dokázat, něčemu se na plno věnovat a tak si važme toho, že my snad máme ten dar a chceme něco v životě dokázat. O to víc bychom si měli vážit, že už tím že se setkáváme zde na tomto skvělém místě, jsme trochu jiní a snažit se s tím správně naložit.

Všem přeji ať vytrvají

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Názory na tento byznys je zajímavé sledovat nejen u lidí zcela "mimo mísu", ale i u těch co se už nějak namočili. Dovolím si dodat:
náš obor je velice specifický v tom, že je v ČR víceméně (spíš více než méně) stále neznámý a profláklý. Proč si doplňte sami. Burza není a nebude zde pro široké publikum. I to co jde ven např. v tisku, TV, médiích všeobecně, bývá jen jakýsi velice hrubý, mnohdy zkreslující až zavádějící pohled. Ono ani nejde jinak: zkuste říct něco podstatného v pár větách či i větším článku. Kdo chce vědět víc, musí se pídit sám. A to chce zájem, čas... Setkal jsem se kdysi u některých lidí (dokonce s VŠ finance) ve finan.instituc.pracujících (řídící místa v bance, pojišťovně...) s tak stupidními názory, navíc prezentovaných suverénní, diskuzi nepřipouštějící formou, že jsem sám málem začal pochybovat o tom co dělám. Když má profík takový názor, jak já, amatér, si dovolím tvrdit opak?
Ten , kdo se chce tomuto byznysu věnovat, a dokonce naplno, by od začátku měl počítat i s tím, že bude osamocený skoro jako "kůl v plotě". Navzdory všem chatům, webům, setkáním k tématu burzy se vztahujícím. Navzdory knížkám o technice obchodu či psychologii.
Každý se tu totiž musí najít sám, sám si ty knížky a poučky upravit na sebe: na svoji náturu, ziskuchtivost, lakotu, strach, odvahu, velikost účtu...pokud chce být dlouhodobě úšpěšný.
Je výborné a přínosné vidět jiné, mít možnost se od nich přiučit, ale každý nakonec stejně hraje jen zám za sebe a na sebe. Rozhoduje sám, ve výsledku-zisku/ztrátě-bez šance hodit na někoho vinu.
Dovolím si drze říci, že podstatná většina zde cíle nedosáhne.
To je asi hodně nekamarádsky či namyšleně řečeno, co?
A proč si to myslím?
Protože vlivů, jež zde na tradera působí je XXX. Vč.názorů např.vlastní rodiny, to je nejbližších lidí, pokud se to neskrývá.
Kdo zde chce být úspěšný, jedno či day nebo overnight, musí umět před vším rušivým zalézt do sebe, zabednit se ve své ulitě a držet se svého jak beran a nepustit. Nebýt přitom ale zkamenělina, jež k sobě nepustí ani to, co by věci posloužilo.
Obor nekonečně složitý, ale přitom až primitivně jednoduchý. Stojí za to.
úspěch všem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady kopiruju jeden prispevek od Nata Brookse z Woodieho diskusniho fora. IMHO do tohoto vlakna dobre zapada...

MY Daily Guiding Principle
Life is all about choices.

Each morning that I wake up, I realize that no matter the circumstances I am in…...I can choose to be in a good mood or a bad mood. I can choose to be a victim or I can choose to be the architect of my own destiny.

The bottom line is this… "It is my choice how I live my life." From this day forward, I will choose to be the architect of my own destiny. I will not let people puke in my ear and poison my mind. I will protect my mind from the negativity and let my mind expand and blossom with the positive thoughts and actions that I do on a daily basis.

I can choose to be great, I can choose to be rich. Financially, emotionally, and physically. I will build my life so that it empowers me to greatness. It is my choice and the beautiful thing is that I get to CHOOSE my destiny every moment of every day!

My attitude determines my altitude in life. Dare to soar. Fear not the outcome. Focus on the goal with laser precision. Move forward every day. I will be the master of my destiny and let my personal power guide me each and every day. These are my marching orders for the day. This is my mantra. Just Do It....Now!

woodiescciclub.com/forum/viewtopic.php?t=1523
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Par poznamok k davu:

1.)Moj spolubyvajuci je narozdiel odomna ortodoxny privrzenec kariernych rebrickov.Minule sme sa bavili o drahych autach a ja som mu dal jednoduchu otazku. Vies si predstavit ako by si to financoval ked chces byt vzdy iba zamestnanec? Samozrejme nevedel odpovedat...

2.)Priatelovi,ktoreho poznam od detstva a ktoreho povazujem za dost profesionala (studuje pravo,stredna v usa...) som sa snazil vysvetlit zaklady obchodovania ktore nie ze nevedel,ale nechcel pochopit. Ked som mu navrhol poslat link na financnika,odmietol,ze ho take veci nezaujimaju.

3.)Kamaratke som minule vyhovaral ze sa vela venuje skole (a malo mne) a snazil sa jej vysvetlit, ze skola nie je vsetko. Ked som jej poslal linky na 2 vynikajuce clanky o uspechu z dielne financnika,napisala,ze nema to cas citat a "ze si to precita neskor..."

4.)A teraz jeden priklad za mna. Ako radi Kyosaki - ked chces podnikat - zamestnaj sa.A tak som sa ako student vysokej na par mesiacov zamestnal v jednej velkej a nutne povedat aj bohatej spolocnosti,avsak len do leta,kedy odchadzam do USA zarobit USD na zacatie. Co je vsak pre mna ako psychologicke cvicenie najzaujimavejsie - sledujem psychologiu ZAMESTNANCOV. Piatok o pol tretej tu je "evakuacia",pred sefom maju vsetci respekt,vsetci odchadzaju unaveni,atd...urcite poznate,klasicke pracovne syndromy.

Ked vsak niekomu vravim,ako by som chcel od buduceho roka zacat obchodovat max. 5 hodin denne,neskor len pozicne a zarabat tak XY, kategoricky to odmietne ako minimalne nerealne. Vela ludi naozaj ani nechce byt uspesni, neodstranuju dovody,ale vyhovaraju sa na priciny, ked sa s chalanmi bavime o dovolenkach,autach,domoch, prakticky nikto nevie a ani nehlada sposob ako na to zarobit,ja sa vacsinou bavim o tom ako,a nie co. A preto sa necudujem ked je vacsina z Vas,v tejto diskusii osamela,nema podporu a navyse,vlastna rodina hadze polena pod nohy.Ja uz teraz viem,ze budem svoje deti vychovavat urcite inak...Chodte si svoje, pracujte na sebe a majte open mind.

PS:Cital som clanok o zakladatelovi znacky Virgin. Jeho matka mu v detstve davala "skusky dospelosti"...ked mal 4 roky,vysadila ho 4 km od domova a povedala,nech sa vrati sam domov.Ked mal 11,vysadili ho 50 km od domova s par chlebickami na cestu...Kolko z nas bolo roky hyckanych a rozmaznavanych? [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lacike,

obchodovani neni pro kazdeho. jsou lidi ktere jejich prace naplnuje, maji svoje podnikani nebo si proste vela penazi vydelaji jinak. my se vsichni divime, proc kdyz je to "snadne" to nedela kazdy. no protoze to tak snadne neni a je treba tomu obetovat cas a, priznejme si, mit i nejake ty bukny.

ad1) i jako zamestnanec si muzes dovolit mit premiove znacky aut, barak atd. je treba se jen snazit. ale jsou lidi co na to proste nemaji ani nechteji. proste vsude jsou elity a to je v poradku. vic v teorii elit

ad2) a proc by ho to melo zajiimat? on ma svoje pravo, je uspesny, pace ho naplnuje a to ze dela treba 12 hod mu nevadi. ja ti muzu poslat link na francizy, kde muzes vydelat velky penize a pochybuju ze do toho pudjdes

ad3) taky jsem zastaval tento nazor. clovek dokaze byt uspesny i bez VS, ale ta skola ti otvira obrovske moznosti a hlavne kontakty. do dnes z toho tezim, kdyz moji spoluzaci jsou generalni reditele, marketingovy manazeri co ridi nadnarodni celky ze zahranici atd. skola je mozna opruz prvni 3 roky, pak je to teprve zajimave. navic clovek chce uplatnit sve znalosti a chce neco dokazat. pro nekoho jen sedet a vydelavat penize neni ono. chce se nejak realizovat a treba po 10ti letech cestu k obchodovani nadje. treba ji najde jinde a penize vydela jinak. penize se valej na zemi a je jedno jakym zpusobem je kdo zvedne

ad4) bez se podivat jak je to jinde v evrope. v patek po obede nesezenes nikoho ve Francii, Nemecku, Polsku, Spanelsku, Madarsku, Slovenksu. zvlast ne ve vyrobnich podnicihc, ale ani servisni oddeleni, makreting, sales nedela. to je proste tak a hotovo. proto se na patek nedavaj meetingy, prezentace.

ostatni lidi v tomto nasem byznise vidi neco "nepochopitelneho". na tom neni nic spatneho. proste nechapou ze jen sedis, nic nedelas a mas penize. kdo chce, necha si to vysvetlit kdo ne, ne. nema cenu se nad tim pozastavovat

ad sir Richard Branson. urcite na nej mela vliv jeho matka, ale proste on je takovy. je to vizionar. stejne tak Steve Jobs a dalsi. a ty matka nikde nevysazovala :-) jsou to proste leadri a to nedokaze byt kdekdo

no flame, tohle je jen mozny pohled z duhe strany.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no ono ne kazdej na to ma. ber to z tehle stranky. vsude se rika jak investuji doktori, zelinari, uklizecky a kdo vi kdo jeste. ale opet. investuji nebo obchoduji? nekdo to chape ze se daji penize vydelat na burze ale proste je to nebavi, nechteji to delat. maji radi svou praci. tedy svoje prostredky sveri fondum a ty jim vrati velmi slusna procenta. kdyz to prezenu, pokud kazdeho pozenes na burzu, kdo ti postavi barak, auto atd? to ze o tom nekdo nechce slyset neznamena ze je omezenej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...