Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Postrach obchodníků: limitní pohyby


Doporučené příspěvky

  • 3 months later...
  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Pigi:

Ak ti pomozu moje skusenosti z komodit, tak:

Vmomente, ked som zacal obchodovat som spatne za x otestovanych rokov limitny pohyb nezaznamenal. Stacil vsak cca mesiac a pol a takmer som v limite skoncil (nepouzival som SL). Kontraktu Sojoveho oleja sa mi podarilo zbavit 5 bodov od limitu - t.j. v strate 1170 USD, cena klesla na rozdiel jedineho jedneho bodu, tam sa odrazila a skoncila cca 40 bodov nad limitom. Cize ani vtedy ma neuzavrelo v limite, no o par mesiacov neskor k par limitnym pohybom v sojovom oleji doslo (dokonca 2 dni za sebou opacnym smerom, ak sa dobre pamatam). Zistis to podla dat. Pozri si Rozdiel medzi Close cenou a H a L. Ak je ten rozdiel nad limitmi urcenymi burzou, tak vies, ze doslo k limitnemu pohybu. Pocas tohto uzamknutia vidis len pocet kontraktov - kolko obchodnikov chce kupit, kolko predat, cenu nevidis, ta sa strati.

K limitnym pohybom dochadzalo cca pred pol rokom velmi casto pri Psenici. A nebolo to jedenkrat za mesiac, ale mam pocit, ze i niekolkokrat za tyzden. Cize k limitnym pohybom dochadza, dochadza k nim dokonca velmi casto - v zavislosti od komodity a v pripade, ak niektora komodita limit este nezaznamenala, neznamena to, ze ho v buducnosti nadalej nezaznamena. Vsetko je to zavisle od volatility konkretneho trhu a jej zvysovania/znizovania.

Pre konkretne limitne pohyby pozri stranky burzy - napr. www.ecbot.com Tam su uvedene maximalne pohyby.

Pekny zvysok vecera,

Peto

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

To: Mirek F.
screenshot limitneho pohybu v grafe neviem, ale ak si do Googla zadate frazu "limitny pohyb", tak vas odkaze na stranky, kde je podrobnejsi clanok o limitnych pohyboch. Je tam tiez screenshot z obchodnej platformy. Link, ani nazov stranok Vam tu priamo uviest nemozem, kedze to pravidla fora nedovoluju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1. Ak mate Stop Loss v tej medzere, tak sa vam pozicia uzatvori, avsak s podstatne horsim plnenim, ako ste ocakavali (pretoze trh otvori podstatne nizsie/vyssie ako ste ocakavali).
2. Ja som nerozoberal vasu konktretnu Short/Long poziciu, ale odpovedam na otazku, ci sa mate v reale takejto situacie obavat. Ako som uviedol - je to velmi neprijemna zalezitost, ak to preskoci vas SL (t.j. ide to proti vam) - vtedy totiz neuzavriete so stratou, ktoru ste boli ochotny akceptovat - napr. 300 USD, ale s podstatne vacsou - napr. 600 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 years later...
  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...