Jump to content
Co nového? Mé kurzy
 • Publikované články:

  Podmíněné časování příkazů v TWS

  V tutoriálu ukazuji, jak používám v TWS příkazy, které se sami zruší nebo aktivují po určitém čase bez toho, aniž bych se musel spoléhat na funkčnost externích skriptů.

  Automatizace MetaTraderu

  V tutoriálu si ukážeme základní principy komunikace s MetaTraderem pomocí Pythonu, konkrétně operace pro práci s účtem a také jakým způsobem lze do trhu odesílat příkazy.

  Jupyter Notebook 7

  Tvůrci oblíbeného editoru kódu chystají upgrade a novou verzi si můžeme už nyní otestovat ve formě beta verze. V dnešním tutoriálu si ukážeme jak provést instalaci a také v čem nám tato verze může usnadnit práci.

  Ovládání vzdáleného python skriptu pomocí Telegramu

  Mé obchodování ovládají python skripty, běžící na vzdáleném serveru. Průběžně vylepšuji možnosti, jak se skripty komunikovat po mobilním telefonu. V posledním upgrade svého autotraderu jsem zapojil API open source služby Telegram.

  Nová verze Autotraderu 1.7

  Připravil jsem novou verzi Autotraderu, v dnešním tutoriálu se podíváme podrobněji na provedené změny a také si ukážeme, jak provést upgrade stávajícího řešení.

  Stahování earnings dat z Nasdaq.com

  Při svém obchodování vyřazuji signály v akciích, které procházejí vyhlašování hospodářských výsledků. Musím tak mít co nejspolehlivějších databázi dnů, ve kterých k vyhlašování earnings dochází.

  Automatizované publikování statických stránek na internetu

  V dnešním tutoriálu si představíme platformu, která nabízí hosting statických stránek, tedy umožní poměrně jednoduše vytvořené stránky publikovat na web a mít je přístupné jako běžnou internetovou stránku.

  Umělá inteligence coby pomocník pro psaní Python skriptů

  V dnešní době slyšíme o umělé inteligenci na každém kroku, ale možná jste ještě nezkoušeli, jak hodně může pomoci v tradingu. V dnešním videu jsem připravil ukázku jak pomocí .A.I. chatu připravuji Python skripty, nad kterými bych si jinak lámal hlavu dlouhou dobu.

  Report explorer

  V dnešním tutoriálu si ukážeme jak udržovat přehled o prováděných backtestech pomocí Report exploreru.

  Filtr PTP akcií pro Yahoodata

  V rámci obchodování bychom se měli z důvodu vysoké zajišťovací daně vyvarovat PTP akciím. V praxi tak musíme najít způsob, jak tyto akcie vyřadit z obchodních signálů. V tutoriálu si ukážeme, jak je možné filtr vytvořit pro používání Yahoodat.

  Lepší plánovač úloh

  Pro spouštění automatizačních skriptů je potřeba na platformě Windows Plánovač úloh (anglicky Task scheduler). Ten originální od Windows mi však nikdy nefungoval bez problémů a především neuměl hlásit situace, kdy úloha z nějakého důvodu neproběhla. V tomto videu popíši řešení, které používám pro automatizované spouštění úloh dnes a které mi běží naprosto bez problémů již mnoho měsíců.

  Příprava signálů pro obousměrné strategie pomocí nové verze skriptu Generátor

  Autotrader neumožňuje zpracování systémů obchodujících na dvě strany, tedy zároveň na long i short stranu. V praxi postupujeme tak, že takový systém rozdělíme na dvě samostatné strategie. Nově jsme připravili ucelený pracovní postup, který umožní přípravu vstupních signálů v rámci nové verze skriptu generator.py.

  Kontrola běhů skriptů II

  Jeden z klíčových úkolů systematického obchodníka je zajistit, aby všechny skripty řídící automatizaci běžely jak mají. V novém tutoriálu ukazuji, jak jsem nakonec aktuálně vyřešil sám prostřednictvím bezplatné služby, se kterou jsem maximálně spokojený.

  Vyloučení PTP akcií z obchodovaných signálů

  Důležité: Od 1.1.2023 začala v USA platit u akcií spadajících do skupiny „Publicly Traded Partnerships“ nová zadržovací daň ve výši 10 %. Daň se přitom počítá z hodnoty akcie, nikoliv z profitu. Pro jakékoliv krátkodobé systémy je tak životně kritické se podobným titulům vyhnout. V dnešním tutoriálu ukazuji, jak to dělám ve svém workflow.

  Jaké používat verze aplikací TWS a IBC pro správnou funkci 2FA

  V diskuzi se v poslední době objevilo několik dotazů spojených s dvoufaktorovým ověřováním u IB, zejména jaké používat verze aplikací TWS a IBC. V dnešním tutoriálu si ukážeme jaké máme možnosti a na co musíme dát pozor.

  Zobrazování libovolných informací do grafů pomocí Gfx funkcí

  Amibroker umí do grafu zobrazovat libovolné další informace v grafické nebo textové podobě. Hodit se může například vykreslování přehledných tabulek s hodnotami sledovaných proměnných.

  Vlastní interaktivní Amibroker indikátor II

  Volné pokračování předchozího tutoriálu, ve kterém si ukážeme jak používat v grafech další dvě funkce pro práci s parametry, ParamToggle a ParamList. Výsledkem bude obdobný indikátor zobrazující cenová maxima/minima, ovšem hodnoty získáme změnou timeframe.

  Vlastní interaktivní Amibroker indikátor

  Jedna ze silných stránek Amibrokeru je uzpůsobit si zobrazení grafů zcela podle našich představ. V tutoriálu si ukážeme, jak jednoduše sestavit indikátor zobrazující cenová maxima/minima za posledních X dnů tak, abychom mohli periody nastavovat z kontextové nabídky Amibrokeru.

  Virtuální prostředí Pythonu v praxi

  V tutoriálu si ukážeme jak po praktické stránce vytvořit a nastavit v Pythonu virtuální prostředí pro spuštění skriptu Autotraderu, a také jak následně skript pomocí dávky spouštět. 

  Amibroker a tlačítko Run sequence

  Od verze 6.40 je v Amibrokeru k dispozici nová možnost jak spouštět jednoduché sekvenční události přímo v AFL kódu. V jednom běhu tak můžeme například naplnit statické proměnné na všech sledovaných akciích a v druhém je vyhodnotit.

  MOC příkazy v Autotraderu

  U některých strategií v rámci swingového portfolia vystupujeme příkazem Market on Close. V dnešním tutoriálu si ukážeme možnosti nastavení uvedeného výstupu v rámci skriptu Autotraderu, který v poslední publikované verzi prozatím příkazy typu MOC nepodporuje.

  Filtrování obchodních signálů na earnings data pomocí API

  Do svého obchodního workflow jsem napevno přidal sledování dat vyhlašování earnings. A aby bylo vše co nejspolehlivější, rozhodl jsem se využít jedno z poměrně levných API. V dnešním tutoriálu vám jej představím a ukáži, jak konkrétně obchodní signály filtruji.

  Vytváření skriptu kalendáře událostí

  V dnešním tutoriálu si procvičíme znalosti získané v průběhu minikurzu Pandas a vytvoříme ekonomický kalendář, který nám každý den zobrazí očekávané události.

  Využití statických proměnných pro vytváření ranků

  Statické proměnné představují v Amibrokeru mocné nástroje. S jejich pomocí můžeme vytvářet například sofistikované systémy řazení obchodovaných trhů.

  Asynchronní procesy v Pythonu

  V dnešním tutoriálu si řekneme, co to jsou asynchronní procesy, tedy možnosti jak nechat počítač provádět několik úloh současně a ukážeme si na jednoduchém příkladu, jakým způsobem lze tento princip zapojit do vytvářeného Python skriptu.

  Od myšlenky k reálným obchodům


  Pravděpodobně nejupřímnější kniha týkající se obchodování vydaná na českém trhu.

  Praktický průvodce dosažení nejen finanční, ale i časové svobody obchodováním finančních trhů. Nevydávejte se cestou ztrácející většiny a inspirujte se tipy tradera s 20letou praxí. Implementujte již od samotného začátku své praxe důležité systematické procesy a správné myšlení, které výrazně zvyšuje šance na stabilně profitabilní obchodování. Získat knihu

  Nemáte trading takový, jaký byste si jej představovali?

  Trápí vás impulzivní obchody? Black-out dny? Hodiny denně před monitorem? Naučte se obchodovat systematicky s mechanickými přístupy. Svěřte rutinny počítačům. Naučte se profitovat jako profesionálové.

  Workshop profitabilního obchodování od A do Z
×
×
 • Vytvořit...