Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
 • Využití statických proměnných pro vytváření ranků

  Statické proměnné představují v Amibrokeru mocné nástroje. S jejich pomocí můžeme vytvářet například sofistikované systémy řazení obchodovaných trhů.

  Asynchronní procesy v Pythonu

  V dnešním tutoriálu si řekneme, co to jsou asynchronní procesy, tedy možnosti jak nechat počítač provádět několik úloh současně a ukážeme si na jednoduchém příkladu, jakým způsobem lze tento princip zapojit do vytvářeného Python skriptu.

  Tipy pro práci s Jupyter Notebookem

  V tutoriálu si ukážeme několik tipů a postupů pro zjednodušení práce, v podstatě se jedná o řešení nuancí, na které jsem během používání Jupyter Notebooku narazil.

  Testování dopadu vyhlašování hospodářských výsledků na výsledky strategií

  Držet strategie přes vyhlašování earnings nebo pozice raději zavírat. Na to nám nejlépe odpoví backtest. Jak konkrétně jej provést ukazuje dnešní tutoriál.

  Sledování funkčnosti spojení s IB pomocí aplikace Watchdog

  U automatizace obchodování patří mezi nejdůležitější kroky zajištění funkčnosti obchodní platformy a to zejména v době, kdy naše skripty odesílají příkazy do trhu. V dnešním videu si ukážeme jak aplikaci nastavit a používat.

  Využití intradenních dat pro zkoumání edge trendových dnů

  V minulém tutoriálu jsem ukázal, jak získávám skoro zadarmo kvalitní intradenní data amerických akcií. V dnešním tutoriálu ukáži, jak data používám pro hledání obchodovatelného edge.

  Jak používat více verzí Pythonu v jednom počítači

  Dnes si ukážeme jakým způsobem můžeme na jednom počítači provozovat více verzí Pythonu a jak je přepínat.

  Historická a živá intradenní data všech US akcií do Pythonu skoro zadarmo

  Dlouho jsem hledal způsob, jak snadno a co nejlevněji získávat skrz API kvalitní historická data amerických akcií pro python analýzy. V dnešním tutoriálu se podělím "jak na to".

  AmiPy - rozšíření Amibrokeru pro skriptování v Pythonu

  V dnešním tutoriálu si shrneme tři způsoby, jak můžeme do práce s Amibrokerem zapojit Python. Podrobněji se budu věnovat doplňku AmiPy, který nám umožní používat Python v rámci AFL kódu. Ukážeme si nejen postup instalace, ale také jak nové funkce používat.

  Automatizované stahování dat vyhlašování dividend

  S Pythonem lze zdarma snadno stahovat nejrůznější data. V dnešním tutoriálu si ukážeme, jak a kde stahuji data týkající se dividend a hospodářských výsledků.

  Aktualizace obchodního deníku - verze 1.3

  Připravili jsme novou verzi automatizovaného obchodního deníku a v dnešním tutoriálu podrobněji představím změny a také shrnu, jak vypadá má každodenní práce s deníkem.

  Technické tipy k odesílání e-mailů a zálohování

  Od konce května nebude možné bez komplexnější autorizace odesílat e-maily přes Gmail. Zde je ukázka, jak mám v python skriptech odesílání vyřešené já. V další části tutoriálu popisuji nastavení, které používám pro zálohování toho hlavního co mám – dat.

  Připojení externích dat k automatizovanému deníku

  Dnes si ukážeme způsob, jakým můžeme připojit data z externího deníku. Jako zdroj dat použijeme deník vedený v Excelu pomocí šablony, kterou jsem již několikrát v diskuzi publikoval. Nicméně uvedených postupem můžeme zpracovat jakákoliv data, která lze načíst do Pandas dataframe.

  Vlastní kompozitní indexy pro intermarket analýzu

  V Amibrokeru lze velmi snadno využívat pro obchodování nejen podmínky na jednom trhu, ale i kompozitní informace počítané v jeden okamžik z mnoha trhů najednou.

  Doplnění obchodního deníku o možnost stažení dat pomocí Flex Report

  V dnešním tutoriálu si upravíme skript fills.py, pomocí kterého stahujeme do automatizovaného deníku data z IB, o možnost alternativního stažení dat pomocí Flex Queries.

  Workflow pro sledování běhu skriptů

  Pro obchodování dnes používám několik různých skriptů zajišťují jak generování signálů, jejich exekuci v Interactive Brokers, tak nejrůznější reportování. Pokud skript z nějakého důvodu neběží, může to způsobit nemalé problémy. Ve videu proto ukáži, jak běhy skriptů hlídám.

  Import dat z csv do obchodního deníku

  V tutoriálu si ukážeme jak doplnit automatizovaně do obchodního deníku chybějící obchody z csv souboru pomocí úpravy ve skriptu fills.py

  Časování mean reversion vstupů z VIX indexu. Tip na diverzifikace z pohledu praxe

  V tutoriálu si ukážeme, jak časovat v Amibrokeru vstupy v jednom trhu na základě signálů z trhu jiného. V druhé části videa se přepnu na svůj živý účet a podělím se o jeden tip, který vnímám jako velmi důležitý v rámci vytváření diverzifikovaného portfolia.

  Vytváření ovládacích prvků v grafu Amibrokeru

  V dnešním tutoriálu si nejen ukážeme, jak vytvořit v okně grafu Amibrokeru grafický prvek ve formě tlačítka, ale hlavně jak docílit, aby se po kliknutí na tlačítko provedla požadovaná činnost.

  Vytváření intradenní breakout strategie na denních futures datech

  V tutoriálu si ukážeme, jak lze snadno využít použít Amibroker pro vytváření strategie použitelné na futures. Začneme načtení dat, které jsou součástí tutoriálů a postupně si naskriptujeme obchodovatelný systém.

  Testování správnosti obsahu stažených bezplatných dat – dokončení skriptu

  Dnes dokončíme skript pro testování obsahu dat stažených pomocí data downloaderu. Navážeme na předchozí videa, ve kterých jsme si postupně ukázali, jak pomocí Jupyter notebooku převést do kódu základní myšlenky a následně je exportovat do formátu klasického python skriptu.

  Amibroker dávky (batch)

  Silný nástroj používaný pro automatizaci úloh v Amibrokeru. V tutoriálu ukáži, jak jej mám nastavený včetně tipu, jak u zapnutého Amibrokeru vyprazdňovat paměť, aby systém nezatěžoval například virtuální server.

  Ladění výstupních podmínek Autotraderu pomocí funkce print()

  V tutoriálu podrobněji rozvineme postup testování výstupních podmínek Autotraderu a ukážeme si, jak skript ladit pomocí funkce print() za účelem vyhledání případné chyby výstupu.

  Ochrana účtu před opuštěnými otevřenými pozicemi

  Zejména s ohledem na fond jsem v poslední době řešil, jak nastavit, aby byl účet v bezpečí i v situaci, kdy všechny skripty přestanou fungovat a já nebudu mít možnost k účtu přistupovat. Třeba proto, že budu v nemocnici. Implementoval jsem proto řešení, které automaticky zavírá pozice na „bezpečnostním časovém stop-lossu“. Toto řešení se drží na serverech Interactive Brokers a tedy bude fungovat za každých okolností.

  Přiřazení strategie otevřené pozici doplněním záznamu do lokální databáze Autotraderu

  Jedním z častých důvodu chybného přiřazení strategie k otevřené pozici je chybějící záznam v lokální databázi, k čemu může dojít při poškození databáze, nebo pokud se nám omylem podaří například během údržby databáze některý ze záznamů smazat. Dnes si ukážeme jak v takovém případě postupovat a jak chybějící záznam do databáze zpětně doplnit.

  Od myšlenky k reálným obchodům


  Pravděpodobně nejupřímnější kniha týkající se obchodování vydaná na českém trhu.

  Praktický průvodce dosažení nejen finanční, ale i časové svobody obchodováním finančních trhů. Nevydávejte se cestou ztrácející většiny a inspirujte se tipy tradera s 20letou praxí. Implementujte již od samotného začátku své praxe důležité systematické procesy a správné myšlení, které výrazně zvyšuje šance na stabilně profitabilní obchodování. Získat knihu

  Nemáte trading takový, jaký byste si jej představovali?

  Trápí vás impulzivní obchody? Black-out dny? Hodiny denně před monitorem? Naučte se obchodovat systematicky s mechanickými přístupy. Svěřte rutinny počítačům. Naučte se profitovat jako profesionálové.

  Přejít na Základy profitabilního obchodování v 10 týdnech
×
×
 • Vytvořit...