Jump to content
Co nového? Mé kurzy
 • Vyloučení PTP akcií z obchodovaných signálů

  Důležité: Od 1.1.2023 začala v USA platit u akcií spadajících do skupiny „Publicly Traded Partnerships“ nová zadržovací daň ve výši 10 %. Daň se přitom počítá z hodnoty akcie, nikoliv z profitu. Pro jakékoliv krátkodobé systémy je tak životně kritické se podobným titulům vyhnout. V dnešním tutoriálu ukazuji, jak to dělám ve svém workflow.

  image.png

  Tutoriál naleznete v TechLabu zde.

  4.1.2023

  Petr Podhajský

  Fulltime obchodník věnující se tradingu více než 20 let. Specializace na systematické strategie obchodované na futures a akciích. Oblíbený styl obchodování: stavba automatizovaných portfolio systémů, které využívá i v alternativním fondu, který spravuje.


  Zaměřte se na to, co přináší reálné výsledky.

  Nakopněte své obchodování
  k systematickým profitům

  (program pro začínající obchodníky, kteří se chtějí dostat ke stabilnímu obchodování bez časové náročnosti)

  Začínáme 30. 1. 2024.

  Nově s vytvořením a popisem všech pravidel mechanické obchodní strategie, ve které mám sám aktuálně otevřený profit +224 121 Kč!

  >> Workshop profitabilního obchodování od A do Z

  Další články na toto téma

  PTP - Publicly Traded Partnerships

  PTP - Publicly Traded Partnerships známé také jako veřejně obchodovaná partnerství, jsou firmy, které se obchodují na burze podobně jako akcie. I když se mohou zdát podobné akciovým společnostem, PTP mají určité odlišnosti, zejména v oblasti daní.
  Na rozdíl od akciových společností, kde společnost platí daň z příjmů a akcionáři platí daň z dividend, PTP obvykle neplatí federální daň z příjmů na korporátní úrovni. Místo toho jsou příjmy, ztráty, odpočty a úvěry předávány partnerům, kteří je uvádějí ve svých daňových přiznáních.
  Pro mimoamerické obchodníky je u PTP společností strhávána 10% z celé hodnoty obchodovaného objemu akcie. Je proto klíčové PTP akcie neobchodovat v rámci aktivního tradingu.
  Přehled PTP akcií u Interactive Brokers naleznete zde: https://ibkr.info/node/4706
   

  Filtr PTP akcií pro Yahoodata

  V rámci obchodování bychom se měli z důvodu vysoké zajišťovací daně vyvarovat PTP akciím. V praxi tak musíme najít způsob, jak tyto akcie vyřadit z obchodních signálů. Služba Norgate dat obsahuje integrovaný filtr, který můžeme jednoduše aplikovat. Jak je možné podobný filtr vytvořit při používání Yahoodat si ukážeme v dnešním tutoriálu.
  Video je rozdělené do několika dílčích úkolů, které umožňují procvičení znalosti získané v minikurzu věnovanému práci s knihovnou Pandas. 

  Video naleznete v TechLabu zde.
×
×
 • Vytvořit...