Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

Zpřístupnění přesunutého emini Russell 2000 na nejpoužívanějších obchodních platformách


Podle obsahu diskuzních příspěvků je zřejmé, že řada obchodníků řeší problémy se zpřístupněním dat trhu emini Russellu do svých platforem poté, co byl trh přesunut na burzu ICE a obchodován pod novým tickerem TF. Proto jsme pro vás připravili krátký tutoriál s popisem nastavení nejběžněji používané platformy IB a programů SierraChart, NinjaTrader a BracketTrader.

Zpřístupnění dat v rámci IB

V prvé řadě je třeba nastavit přístup k datům z burzy NYBOT. To je provádí ve správě účtu InteractiveBrokers, která je dostupná na této adrese: https://www.interactivebrokers.com/Universal/servlet/AccountAccess.Login
Ve správě účtu si z levého sloupce zvolte rozklikávací menu Trading Access a potom volbu Market Data Subscription. V datech je třeba si přidat za 1 USD měsíčně volbu InterContinental and New York Board of Trade (Non Professional). Tato částka se vám pak bude měsíčně odečítat přímo z účtu u IB:

ib_data.gif, 20kB

Volbu potvrďte dole kliknutím na tlačítko Continue. Zobrazí se shrnutí objednaných dat, opět potvrďte kliknutím na Continue.

Zprovoznění dat může u IB trvat občas až 24 hodin, z mé zkušenosti jsou data z NYBOT k dispozici v platformě okamžitě. Je však nutné platformu IB Trader Workstation restartovat (uzavřít a znovu otevřít). Pozor – data jsou k dispozici okamžitě v ostré verzi platformy. Na „papírovém účtu“ je třeba si den skutečně počkat.

Zobrazení dat v rámci IB

Pro zobrazení dat v rámci platformy IB Trader Workstation je třeba zadat správný ticker. Postup je lehce netradiční:
1) Zadejte ticker RUT
2) Z kontextového menu zvolte Futures > a příslušný kontraktní měsíc (nyní Dec 2008):

ib_tf_2.gif, 8,5kB

Zobrazí se okno Contract Specification, ve kterém zvolte TFZ8 (Z8 je kontraktní měsíc, tj. pokud budete podle tohoto tutoriálu postupovat později bude k dispozici jiná zkratka, podstatné je zvolit kontrakt začínající písmeny TF):

ib_tf_3.gif, 9,4kB

Po kliknutí na OK se zobrazí poslední okno s otázkou „Would you like to add the underlyings for the selected derivates?“. To znamená, zda-li chceme do cen zobrazit také ceny podkladového aktiva daného derivátu, v našem případě index RUT. Pokud ceny nepotřebujete a nechcete je zobrazovat, klikněte na No.

Výsledkem jsou realtime ceny pro trh emini Russell 2000 (ceny se zobrazují pod tickerem RUT):

ib_tf_4.gif, 7,5kB

Zobrazení dat v rámci Sierra Chart

Pokud máte program Sierra Chart napojený na IB (kde jsme si data zprovoznili výše), stačí otevřít graf trhu pomocí následující syntaxe: TFZ8-FUT-NYBOT

ib_tf_5.gif, 20kB

Pokud se vám v Sierra Chart nezobrazují žádná data, je to z 99% z důvodu, že:
a) nejste propojeni s IB
b) nemáte v IB povolena příslušná data – viz výše (pozor na skutečnost, že u „papírového účtu“ je třeba čekat cca 24 hodin od objednání dat než data začnou být v platformě zobrazována.)

Zobrazení dat v rámci NinjaTrader

V případě programu NinjaTrader je třeba si stáhnout nejnovější verzi programu, konkrétně 6.5.1000.6

Ta již obsahuje definici TF kontraktu. Po upgrade NinjaTraderu se doporučuje použít volbu Tools > Options > Misc a zde Reset Instruments:

ib_tf_6.gif, 15kB

Po provedení resetu a následném restartování programu by již neměl být problém trh TF používat:

ib_tf_7.gif, 33kB

Zobrazení dat v rámci Bracket Traderu

Pokud používáte pro exekuci Bracket Trader, je třeba si stáhnout poslední verzi 07.0130a47. Zde je již přechod trhu ER2 na TF vyřešen. Aby to nebylo tak jednoduché, naleznete zde trh pod zkratkou RUT:

ib_tf_8.gif, 21kB

Závěr

Jak je vidět na uvedených příkladech, zprovoznění změněného trhu by neměl být přílišný technický problém. Pokud používáte další programy, podívejte se na stránky výrobce, zda-li tento nenabízí update, který přechod Russellu na ICE zohledňuje.

Pokud se chystáte emini Rusell na ICE obchodovat, věnujte nicméně pozornost volume. Likvidita se postupně lepší, ale stále zatím není co bývala a např. volume grafy tak mohou mít jinou frekvenci obchodů než dříve. Sám ještě nějakou chvíli vyčkávám, než se k emini Russellu vrátím a zatím věnuji pozornost ostatním akciovým indexům.


Diskutovat k tématu článku můžete zde


Petr


(c) foto ISIFA, zdroj ISIFA/Getty Images
(publikováno 18.09.2008, editovat ) Vytisknout tento článek


Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.