Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

Pozvánka na newyorský QuantCon 2017


Pokud se rádi věnujete programové analýze trhů, patrně neunikl vaší pozornosti server Quantopian. Jde o bezplatnou platformu umožňující systematicky testovat a obchodovat akciová portfolia, navíc s možností zapojení úspěšných strategií do fondu, který server zastřešuje. Quantopian sdružuje komunitu velmi zajímavých a chytrých lidí – programátorů a traderů, se kterými je radost se potkávat a diskutovat. Taková možnost se nabízí i letos, konkrétně koncem dubna na newyorském Quantconu, kterého se budu také účastnit.

Quantcon proběhne v New Yorku 28.-30.4.2017. Samotný program se skládá jak z workshopu algoritmického obchodování, tak řady přednášek a společenského večera. Na akci bude možné zastihnout řadu zajímavých lidí ze světa algoritmického obchodování. Například Roberta Carvera, autora knihy Systematic Trading, o které jsem psal v článku AOS vydělávající vyšší desítky procent zadarmo ke stažení na internetu?. Dále například Ernesta Chana, dalšího uznávaného autora knih o algoritmickém obchodování a správce fondu. Sám se těším i na setkání s Andreasem Clenowem, autorem knihy Following the Trend, kterou jsem na Finančníkovi recenzoval zde . Na akci budou pochopitelně lidé stojící za Quantopianem a přednášky bude mít řada dalších zajímavých osobností. Výčet můžete nalézt na www.quantcon.com.

Byť je účast na podobných akcích časově i finančně náročná, mně osobně se vždy vyplatila. Jde o příležitost získat mnoho inspirace a osobních vazeb, které se jen velmi těžce budují pouze po internetu. Sám se konference budu také účastnit a věřím, že pro Finančník zprostředkuji řadu zajímavých postřehů a rozhovorů. Mimochodem – pokud by někdo uvažoval o účasti, je možné použít slevový kód FinancnikQuantCon2017, který jsme coby oficiální partneři akce pro čtenáře Finančníka získali. Kód by měl platit pro jakýkoliv typ vstupného (i pro on-line stream, který bude k dispozici). Registrace probíhá na webové adrese www.quantcon.com.

Každopádně bez ohledu na Quantcon doporučuji hlubší seznámení se samotným Quantopianem. Vše se zde programuje v prostředí Pythonu, což je poměrně lehký programovací jazyk. Zdarma je jak samotné prostředí, tak i data, se kterými se v něm pracuje. V tuto chvíli jde o akciové trhy, ale v betaverzi už jsou i data pro futures trhy. Studium můžete začít od stránky www.quantopian.com/lectures, kde je k dispozici celý seriál pokrývající základy Pythonu až po vytváření konkrétních obchodních strategií.

Lekce jsou často připraveny v jupyter notebooku, kde je možné krok za krokem spouštět jednotlivé Python příkazy a sledovat jejich dopad na výsledek. Takto například vypadá notebook vysvětlující programování statistických arbitráží:

Jednotlivé lekce jednoznačně stojí za prostudování. A pokud také vyrazíte na Quantcon, dejte vědět, rád se s vámi v New Yorku setkám.


Diskutovat k tématu článku můžete zde


Petr

(publikováno 16.02.2017, editovat ) Vytisknout tento článek

Klíčová slova použitá v článku:
futures, obchodní příkazy

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.