Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

Tradestation s Interactive Brokers


Tradestation je tradičně americký broker zaměřující se dlouhodobě na systematické obchodování. V USA broker nabízí jak vlastní brokerské služby, data, tak software TradeStation.

V Evropě Tradestation působí pod značkou TradeStation Global a své brokerské služby nabízí coby tzv. introducing broker pro Interactive Brokers. Tedy klientské účty jsou otevírány u brokera Interactive Brokers, TradeStation Global pak klientům poskytuje dodatečnou podporu a také svůj kompletní software TradeStation. Ten je postaven na stejném základu jako americký originál, ale je napojen na služby a data Interactive Brokers.

Proč pracovat s TradeStation?

TradeStation nabízí mnohem více nástrojů pro zobrazování grafů a práci s technickou analýzou než samotná TWS od Interactive Brokers. I zadávání příkazů je intuitivnější a rychlejší – zejména na rychlejších timeframe. A především. V TradeStation lze programovat pomocí skriptovacího jazyka EasyLanguage. V něm je možné vytvářet nejrůznější funkce, indikátory, ale i obchodní systémy.

Ukázka prostředí TradeStation s aplikovanými indikátory. Software je napojen na Interactive Brokers:

EasyLanguage

Jednou z nejsilnějších zbraní TradeStation je skriptovací jazyk EasyLanguage. Ten je na světě již dlouho a stal se jedním ze standardů programování v oblasti retailového obchodování. Na nejrůznějších webech tak naleznete nepřeberné množství ukázek, jak tvořit různé systémy a funkce.

Na Finančníkovi jsme o EasyLanguage psali v následujících článcích, ve kterých si můžete udělat sami představu, jak vše funguje (články se vztahovaly k americké verzi TradeStation, která je však po technické stránce stejná, jako ta nabízená zdarma k účtu u TradeStation Global):

Pracujeme s TradeStation (1) - základy práce s EasyLanguage
Pracujeme s TradeStation (2) - vytvoření triviálního obchodního systému
Pracujeme s TradeStation (3) - automatizovaný backtest
Automatické testování v TradeStation - pokročilejší obchodní systém

Sami vidíte, že základní programování pomocí EasyLanguage je poměrně triviální a zvládne ho i neprogramátor. To je patrně hlavní důvod, proč se TradeStation stala jedním z hlavních programů, které se v oblasti systematických strategií používají.

TradeStation a Interactive Brokers

Přestože je samotný program TradeStation shodný v americké a evropské verzi, je důležité upozornit na některé odlišnosti. Ty vycházejí z toho, že evropský TradeStation Global je integrován s Interactive Brokers a od tohoto brokera čerpá do softwaru i data. Kvalita, historie a rozsah dostupných dat jsou tedy shodné s nabídkou v Interactive Brokers (a není zdaleka tak rozsáhlá jako u amerického TS brokera).

Evropský TradeStation také v tuto chvíli neumí nativně posílat příkazy do Interactive Brokers. Tedy plně automatizovat strategie. Tuto možnost lze nicméně obejít přes tzv. OLE programování (což ale již vyžaduje pokročilejší programování).

V neposlední řadě je v rámci TradeStation Global dostupný zejména hlavní program TradeStation a některé rozšiřující moduly. Další jsou zpřístupňovány pomalu – pokud chcete získat program pro určitou funkci, je dobré se nejprve ujistit na podpoře TSG, že je podporována (například tzv. OptionStation pro práci s opcemi se teprve plánuje zpřístupnit).

Na druhou stranu je program TradeStation poskytován zcela zdarma i při neaktivitě na účtu (v USA verzi je zpoplatňován nemalou částkou) a také data od Interactive Brokers jsou levnější než v případě amerického brokera.

Pro koho je tedy TradeStation od TradeStation Global?

Z našeho pohledu jde o velmi zajímavé řešení zejména pro obchodníky, kteří chtějí získat účet u Interactive Brokers s menším startovacím kapitálem a jako bonus zdarma pokročilý software TradeStation. V tom se například postupně učit vytvářet systematické strategie pomocí EasyLanguage a jednodušeji pracovat s grafy a nástroji technické analýzy než v programu TWS.

Pokud pokročilý obchodník narazí na limity spojení TradeStation a Interactive Brokers, lze je obejít pokročilejším programováním (v oblasti plné automatizace) nebo využitím dalšího programu, který lze na API Interactive Brokers napojit.

To je velmi důležité – v případě účtu u TradeStation Global je API od Interactive Brokers stále otevřeno i dalším programům stejně, jako by byl samotný obchodní účet přímo u Interactive Brokers. Software Tradestation tak někteří klienti v této podobě vnímají jako bonus, který mohou ale nemusí využít. V každém případě nabízí opravdu hodně nástrojů a možností rozšiřujících a usnadňujících práci s účtem u Interactive Brokers.


Financnik.cz

(publikováno 30.07.2018, editovat ) Vytisknout tento článek

Klíčová slova použitá v článku:
TradeStation, broker, obchodní systém, obchodní příkazy, indikátory, backtest, limit

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.