Kurzy: základní navigace


Stavba, testování a obchodování intradenních breakout strategií

Financnik.cz » kurzy obchodování na burze

Mezi obecně známé a velmi oblíbené přístupy k intradennímu obchodování patří takzvané breakout strategie, neboli strategie založené na průlomu. Pokud jsou takové strategie správně postaveny, testovány a optimalizovány, mohou nabídnout každému intradennímu obchodníkovi velmi zajímavý potenciál s možností absolutní automatizace.

Kurz „Stavba, testování a obchodování intradenních breakout strategií“ vás nyní tímto typem intradenních strategií provede krok po kroku – od úplného základu až po optimalizaci a nasazení v praxi.

Kurz dále odráží reálné praktické zkušenosti Tomáše, který bude celý kurz prezentovat – a v rámci kurzu také představí své konkrétní přístupy, postupy a řadu osobních „fíglů“ v rámci intradenních breakout strategií.

Komu je kurz určený

Kurz je vhodný pro každého, kdo se seriózně zabývá intradenním obchodováním a hledá nové možnosti a směry v této oblasti. Dále je kurz určený každému, kdo hledá způsoby, jak své obchodování posunout více do mechanické/automatizované podoby za účelem časové úspory.

Kurz vyžaduje základní znalosti v oblasti intradenního obchodování, a proto jej doporučujeme absolvovat po Úvodním kurzu do obchodování e-mini trhů (e-mini 1).

Obsah kurzu

LEKCE 1: Úvod do breakout strategií

Co jsou to breakout strategie. Výhody a nevýhody intradenních breakout strategií. Technická vybavenost (software) pro vývoj, testování a obchodování intradenních breakout strategií. Trhy a časové rámce vhodné pro obchodování intradenních breakout strategií. Diskréční versus mechanické obchodování intradenních breakout strategií.

LEKCE 2: Stavba intradenních breakout strategií

Čas a prostor – základní komponenty intradenní breakout strategie. Detailní práce s časem a prostorem, metody stanovení breakout úrovně, Tomášovy soukromé „fígly“ ke zlepšení. Srovnávací backtesty a modely různých přístupů. Jaká data (noční seance vs. denní seance) používat. Kombinace více časových rámců. Directional bias – breakout strategie long versus short.

LEKCE 3: Indikátory a filtry pro intradenní breakout strategie, výstupy, stop-loss

Jaké filtry a indikátory přidat k intradenním breakout strategiím a proč tyto filtry fungují. Popis a vysvětlení jednotlivých filtrů a indikátorů pro breakout strategie. Ukázka Tomášových nejlepších filtrů. Výstupy z intradenních breakout strategií. Jaký stop-loss používat.

LEKCE 4: Optimalizace a testování robustnosti intradenních breakout strategií

Každá strategie s důrazem na automatizaci potřebuje kvalitní a robustní optimalizace, což bude předmětem lekce 4.

Optimalizace dvou a více proměnných. Metody pro zajištění vysoké robustnosti systému a jak je prakticky aplikovat doma. Jaké optimalizační nástroje a software používat. Tomášův proces optimalizace a jeho nejoblíbenější nástroje.

LEKCE 5: Skládáme vše dohromady – strategie TOMNES_BOSS

Ukázka kompletního procesu na strategii TOMNES_BOSS, kterou jako jednu z několika breakout strategií Tomáš živě obchoduje. Logika systému, optimalizace systému, testy robustnosti. Indikátory systému pro NinjaTrader.

Strategie TomNes Boss (Break-Out-Super-Simple) na trhu e-mini Russell 2000, 15minutový graf. Strategii Tomáš obchoduje od roku 2011 živě. V rámci kurzu bude na strategii vysvětlen celý postup optimalizace a ověření robustnosti a součástí kurzu bude i kompletní kód ke strategii.

LEKCE 6: Breakout indikátory pro NinjaTrader, kombinace se systémem FinWin

Několik užitečných breakout indikátorů pro NinjaTrader. Několik tipů, jak se dají využít intradenní breakout strategie v rámci diskréčního obchodování nebo kombinovat se systémem FinWin.

LEKCE 7: Psychologie a money management intradenních breakout strategií

Závěrem užitečné tipy a rady v oblasti psychologie a money managementu obchodování intradenních breakout strategií.

Kdo na kurzu přednáší

Kurz přednáší Tomáš Nesnídal, který se zabývá vývojem a obchodováním intradenních automatických breakout strategií od začátku roku 2010 a který intradenní breakout strategie sám živě obchoduje.

Jaký je časový harmonogram kurzu

Kurz začíná v 10:00 a končí v cca 17:30. Od cca 13:30 - 14:15 bude vyhlášena polední pauza na individuální oběd.

Pro kolik účastníků se kurz pořádá

Minimální počet účastníků je 40 (kurz je většinou pořádán ve větším sále pro cca 100 účastníků).

Co říkají o kurzu jeho absolventi?

Nejaktuálnější 3 reference:

Zobrazit další reference - celkem 38

Aktuální termíny a objednávka účasti

Není vyhlášen žádný termín akce. Chcete-li dostat avízo o dalším termínu akce, vložte svoji adresu do níže uvedeného formuláře.Chcete dostat okamžité e-mailové avízo v případě, že bude vyhlášen další termín této akce?
Není nic snažšího - stačí vložit Váš e-mail do níže uvedeného políčka. E-mail nebude použit k žádným dalším účelům - z avíza se můžete kdykoliv odhlásit jedním kliknutím na link uvedený v každém mailu. Avízo vám bude zasláno okamžitě, jakmile bude akce vyhlášena na webu.

Pošlete mi avízo o dalším konání této akce na email:


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.