Kurzy: základní navigace


Intradenní obchodování e-mini trhů II

Financnik.cz » kurzy obchodování na burze

Kurz "Intradenní obchodování e-mini trhů II" volně navazuje na kurz "Úvodní kurz do intradenního obchodování e-mini trhů" (e-mini I) a přináší mnoho dalšího rozšíření, podnětů a inspirace, jak vylepšit své vlastní obchodování a dopracovat se k lepším obchodním výsledkům. V "e-mini II" se budeme věnovat řadě dalších praktických kroků, které z časových důvodů nebylo možné prezentovat na e-mini I a které jsme shledali během naší praxe jako velmi důležité prvky k lepšímu obchodování.

Co se na "e-mini II" dozvíte?

První část dne bude v podání Tomáše věnována rozšíření "klasické" verze systému FinWin, ještě konkrétnějšímu strukturování různých situací v trhu a představení dalších efektivních technik řízení risku a výstupů. Druhá část dne bude věnována obchodování FinWinu s důrazem na cenovou akci grafu (Price Action) a řízení risku z pohledu Petrova obchodního stylu. Kurz "e-mini II" tak nabídne rozšíření základních znalostí získaných na kurzu emini I směrem ke komplexnějšímu vnímání širších souvislostí, s jejichž pomocí lze budovat pokročilejší, ale o to robustnější obchodní systémy.

Kurz "e-mini II" by pak měl být především inspirací – studnicí praxí ověřených nápadů pro každého, kdo se chce ve svém obchodování pohnout dále, ale zatím neví jak.

Další informace o kurzu naleznete v otázkách a odpovědích týkajících se tohoto kurzu.

Obsah kurzu

Kurz se skládá z krátkého úvodu a následně 6 samostatných lekcí. První tři lekce přednáší Tomáš, následující 3 lekce přednáší Petr.

Úvod: Domácí úkoly účastníků a různé variace systému FinWin

Celý seminář začíná prezentací domácích úkolů z "e-mini I", tj. představením backtestových a tréninkových výsledků studentů v rámci obchodního systému FinWin. Vybrané odevzdané úkoly jsou komentovány s různými radami a tipy. V této části se všichni účastníci mohou přesvědčit o rozmanité variaci způsobů obchodování systému FinWin, množství rozdílných trhů a timeframů atd. Pro mnoho začínajících obchodníků je tato část většinou velmi inspirující.

Lekce 1: Obchodní systém FinWin – pokročilé tipy a triky, lepší práce s psychologickým deníkem

Bezpečné a nebezpečné oblasti trhu z pohledu systému FinWin a jak na ně. Situace na high a low dne ("failure pattern"), oblasti kolem 50% retracementu, využití Globex pivotů v úvodu dne. To vše jsou důležité jemné nuance, se kterými je možné zvýšit úspěšnost systému FinWin a které je třeba dobře zvládnout. Následně se podíváme i na psychologickou stránku tradingu – připravíme se na lepší vedení psychologického deníku, ukážeme si jak konkrétně na to a jak s jednoduchým deníkem pracovat na svých slabých stránkách.

Lekce 2: Obchodní systém FinWin – mistrovství v trendových patternech

Trendové patterny systému FinWin jsou velmi oblíbené. Ukážeme si další drobné nuance, jak s trendovými patterny pracovat. Rozdělíme si patterny představené v "e-mini I" na další skupiny - na patterny prvního obratu trendu, návratu trendu, prudkého selhání a na patterny blízko 50% retracementu. Detailnější rozdělení do těchto kategorií pomůže k lepší celkové orientaci v trhu a jasnější specifikaci obchodního plánu.

Lekce 3: Obchodní systém FinWin – výstup na FinWin pivotech a řízení risku

V této lekci si ukážeme velmi jednoduchou, ale silnou techniku výstupu, které říkáme FinWin pivot a která se obzvláště hodí pro obchodování na trhu e-mini Russell 2000. Následně na tuto techniku navážeme alternativní možností řízení risku a na rozsáhlé příkladové studii si ukážeme, že tato technika v kombinaci s FinWin pivoty odhaluje velmi silný potenciál k vylepšení systému (finální aplikace už záleží samozřejmě individuálně na každém traderovi).

FinWin Pivot (FWP) je velmi jednoduchá technika stanovení profit targetu. Studie na obrázku ukazuje výsledek backtestu při aplikaci profit targetu na high a low dne (HOD/LOD) vs. profit targetu na FinWin Pivot 1-3. Výstupy na FinWin Pivotech nabízejí mnohem zajímavější finanční potenciál než výstupy na HOD/LOD.

Lekce 4: Obchodní systém FinWin a struktura trhu - jak se orientovat v cenových grafech
Zatímco první část dne (lekce 1-3) přednáší Tomáš, se zaměřením na svou variaci systému FinWin, v odpoledních hodinách vám Petr ukáže, jak je možné rozšířit základní podobu FinWinu do více diskréčního, ale o to robustnějšího systému využívající silné principy analýzy nabídky a poptávky v cenových grafech. Petr se dnes ve svém vlastním tradingu věnuje pokročilým metodám obchodování na základě cenových grafů, což jsou sice velmi profitabilní přístupy, ovšem již dost náročné na pochopení z pohledu začínajícího obchodníka. V rámci emini II tak budou prezentovány ty nejdůležitější a nejsnáze pochopitelné principy orientace v cenových grafech aplikovatelné jak pro obchodní systémy založené na indikátorech (FinWin), tak pro ty založené na cenových patternech (Price Action trading). Ukážeme si, jak plánovat obchody do cenových úrovní, které nám poskytují zvýšenou šanci na ziskový obchod. Vysvětlíme si, že intradenní obchodník by měl věnovat pozornost nejen nízkému timeframe, který obchoduje, ale také „celkové struktuře trhu“ a ukážeme si konkrétní cesty „jak na to“.

Lekce 5: Pokročilé výstupy a řízení pozice
Mezi informace, které lze použít bez ohledu na konkrétní obchodní systém patří konkrétní pravidla, které Petr používá pro výstupy a řízení pozic. Zaměříme se na taktiky umisťování a plánování profit targetů podle aktuální struktury trhu, ukážeme si, jak obchodník může poznat, kdy vystoupit dříve, než je zasažen jeho stop-loss. V rámci lekce se podíváme na aktuální trhy a popíšeme si situace, které Petr obchodoval.

Lekce 6: Business plán úspěšného intradenního obchodníka
Základ úspěchu v tradingu spočívá nejen v rozumné obchodní strategii, ale také v promyšleném celkovém přístupu k tradingu „coby businessu“. Na závěr kurzu si proto podrobně probereme, co všechno by si obchodník měl připravit a promyslet, aby měl šanci tradingem získávat seriózní příjmy.

V průběhu dne předpokládáme také průběžné řešení všech otázek, které vás budou v souvislosti s intradenním obchodováním napadat.

Je vysoce pravděpodobné, že si po absolvování tohoto kurzu odnesete domů alespoň 2-3 nové techniky, o které budete schopni výrazně vylepšit své aktuální obchodování. Kurz je doslova nabitý novou inspirací a cennými myšlenkami, které jsou zároveň i ověřené obchodní praxí autorů.

Důležité upozornění

Pozor! Tento kurz je určený pouze a jen pro absolventy Úvodního kurzu do obchodování e-mini trhů (tj. POUZE pro absolventy "e-mini I"). Pro neabsolventy kurzu "e-mini I" není bohužel kurz "e-mini II" přístupný. Důvod k tomuto našemu kroku je jednoduchý – v několika kapitolách přímo či nepřímo navazujeme na látku z kurzu "e-mini I", proto absolvování a znalosti z "e-mini I" jsou naprostým předpokladem pro absolvování "e-mini II". Na kurz "e-mini II" tedy akceptujeme pouze a jen objednávky od absolventů "e-mini I", nebo objednávky realizované spolu s objednávkami na kurz "e-mini I" (tj. pokud například v jeden měsíc vyhlásíme termín na "e-mini I" i na "e-mini II", je možné objednat se na oba kurzy současně).

Kdo na kurzu přednáší?

Přednášejícími na kurzu jsou Tomáš Nesnídal a Petr Podhajský – autoři stránek www.financnik.cz a dlouhodobí intradenní obchodníci e-mini trhů. Přednášené lekce odrážejí praktické a ověřené zkušenosti obou přednášejících.

Pro kolik účastníků se kurz pořádá?

Minimální počet účastníků je 40 (kurz je většinou pořádán ve větším sále pro cca 130 účastníků).

Jaký je časový harmonogram kurzu?

Kurz začíná v 10:00 a končí v cca 18:00. Od cca 13:30 - 14:15 bude vyhlášena polední pauza na individuální oběd.

Co říkají o kurzu jeho absolventi?

Nejaktuálnější 3 reference:

Zobrazit další reference - celkem 380

Aktuální termíny a objednávka účasti

Není vyhlášen žádný termín akce. Chcete-li dostat avízo o dalším termínu akce, vložte svoji adresu do níže uvedeného formuláře.Chcete dostat okamžité e-mailové avízo v případě, že bude vyhlášen další termín této akce?
Není nic snažšího - stačí vložit Váš e-mail do níže uvedeného políčka. E-mail nebude použit k žádným dalším účelům - z avíza se můžete kdykoliv odhlásit jedním kliknutím na link uvedený v každém mailu. Avízo vám bude zasláno okamžitě, jakmile bude akce vyhlášena na webu.

Pošlete mi avízo o dalším konání této akce na email:


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.