Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trader na plný úvazek


Greeny

Doporučené příspěvky

Jo, souhlas. Jen mě napadá, jestli vůbec má smysl to dělat jinak. Kde vezme člověk chodící do práce čas na to, aby každý den vytvářel a testoval svou strategii několik hodin, testoval na demoúčtu (v mém případě demoúčet 3 hodiny denně), vzdělával se, vylepšoval strategii a k tomu se naučit nějaké základy do začátku, software atd? A navíc když má rodinu. To snad ani nejde. Je docela náročné vytvořit něco funkčního a pak podle toho obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

xmms:

ja jsem clovek chodici do prace a pohodlne stiham vsechny svoje pracovni ukony a trading. I kdyz je teda fakt, ze kazdy den nevytvarim svou strategii.. Ja proste mam strategii, te se drzim a tu obchoduji. Samozrejme ze zbude i dost casu na pritelkyni a psa.. Jak tady ma nekdo v podpisu: proste kdo nechce, hleda duvody.

P.S. : vsechno je to jen o poctu monitoru ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1: Trefil jste presne hlavni smery mych uvah. Ciste financni cast (spocitat si kolik na uctu pri jakem zhodnoceni mi pri zivotnich nakladech vystaci) neni problem - pracuju cely muj dospely zivot ve financich, takze to neni problem.

Vice premysleni mi prave zabira fakt, ze psychiku mam ozkousenou pri zamestnani, tj. kdyz mesic neni vhodny obchod, moc to neresim. Kdybych nemel nic nez trading, nevim, jestli by se mi me ustalene hodnoceni obchodu neposunulo jinam?

Dalsi "problem" je cas. Jak rikate, chvili je skvele ho mit hodne, ale po relativne kratke dobe me to asi omrzi, zvlast kdyz traduji pouze close prices (spreads a pozicni futures + velmi obcasne akcie kdyz je podobna pohroma jako ted a je to ultra-levne) a tudiz pres den nemusim de facto zapnout pocitac. K day tradingu bych se dostat nechtel. Takze bych si stejne asi casem nasel nejakou doplnkovou aktivitu.

Co ted resim asi nejvice je ale zminovana psychika pri full-time tradingu a rezerva, ktera by byla natolik bezpecna, ze by mi a) vyresila rozpaky odejit z prace, b) odbourala problemy s psychikou; to ale asi poznam az tam dojdu.

Ma hlavni prace me navic obecne bavi a po tech letech studia a postupu se mi taky nebude chtit asi uplne opustit, i kdyz na druhou stranu mit vic casu a nebyt vazan na jedno misto na zemi zni skvele.. :-)

Hodne uspechu vsem,
Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tomarossa.

Já jsem člověk který má široký záběr nejrůznějších aktivit a koníčků,takže se mi čas nedostává a mám ho vlastně ještě méně než když jsem chodil do zaměstnání,protože se některým věcem,které mě baví,mužu věnovat naplno.Dříve jsem je odbíval,na úkor zaměstnanenským povinnostem.Dnes čas využívám většinou k věcem,které mě nějakým způsobem oslovují.
Říká se ,že člověk,kterému se koníček stane zaměstnáním,musí být šťastný.Každý kdo má tuto možnost,měl by ji využít.Neměl by ale dojít do situace,kdy odejde z jednoho zaměstnání a trading se pro něj stane tím stejným,kdy celé dny sedí u počítače,uvězněn v místnosti a pravý život mu uniká.Pak ten pravý smysl odchodu ze zaměstnání a věnování se svým věcem,není naplněn.Jak ze své zkušenosti pozoruji,chvíli trvá naučit se žít spokojený život.K tomu nám může hodně pomoci široká různorodost aktivit.Nebudu celý život sedět jen u počítače,ale dám si chvíli oddech a budu dělat něco jiného.Dnes zde máme krizi a ta nám nabízí velkou šanci zaopatření do konce života.Snažme se ji využít,věnujme se tradingu tři roky naplno a pokud budeme úspěšní,trading poté berme opravdu jen jako jeden z koníčků,který dokáže naplnit naše potřeby.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1: vidim to de facto stejne. Krizi hodlam take vyuzit co to pujde (i kdyz s mym soucasnym trading kapitalem a malo zkusenostmi v akciich to na zaopatreni do konce zivota nevidim - aspon doufam, ze budu zit dele nez na kolik by to vystacilo :-)) Ale i spready maji ted krasne moznosti a v akciich jsem v titulech, ktere maji opravdu skvely potencial.. tak uvidime.

Preji hodne uspechu a hlavne toho spokojeneho zivota.

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomarossa:Já obchoduji naše akcie ve SPADU.V současné době obchoduji v krátkodobých časových rámcích.Dá se řící,že rychle vezmu zisk a uteču,i když někdy zbytečně brzy,ale nejdůležitější prioritou tohoto období pro mě je ochrana účtu a jak vidíš,situace se mění každou minutou.Až se to přežene,přemýšlím o ČEZu,KB a EB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Merkur1:

Souhlasím plně s tím co píšeš obě banky pokud ve zdraví vše přežijí tam je velký potenciál,ČEZ se mě taky docela líbí,ale můj největší favorit je NWR,ale stejně tak jak ČEZ,tam to může up trvat déle než u bank,přeci jen to propojení s průmyslem a potažmo se spotřebou firem/domácnosti je u obou hodně velké.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax:

Pro NWR bude podstatné zveřejnění cen kontraktovaného uhlí.Ta zpráva má být známá do několika týdnů.
Já jsem zvolil firmy s velkou likviditou.Zatím jak to vypadá,zahraniční investoři berou středoevropský region jako celek a bohužel nerozeznávají,což má pro BCPP negativní důsledek.Objemy jsou opravdu malé.Přispěla k tomu i slabá koruna,kdy cizí investoři začali prodělávat dvakrát.Klesajícími cenami akcií a znehodnocováním měny.Proto odešli.
Než se obnoví důvěra,bude to chvíli trvat.
Vypada to,že na ekonomickém dně v žádném případě nejsme a k akciovému se už asi blížíme,ale ještě na něm nejsme i když zde bude platit,že akciové dno předbíhá ekonomický cyklus s několikaměsíčním předstihem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

merkur1:

Já myslím,že ceny kontraktového uhlí na další období byly už zveřejněny.Bylo to zveřejněno spolu s výsledky,a právě to,že investoři předpokládali vyšší ceny než byly zveřejněny je hodně zklamalo,daleko více jak výsledky a proto možná akcie spadly o těch cca.15% ze 70 kč k 60 kč.Ale nevím,nejsem si na 100% jistý jestli zminuju přesně to co píšeš,ale něco tam už určitě na toto téma proběhlo.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax:

Máš pravdu,že něco již bylo zveřejněno,ne ale vše.Některé ceny byly zveřejněny jen pro 1Q a některé kontrakty ještě nejsou známy.O celku zatím můžeme pouze spekulovat.
Investory také zklamala výše dividendy.

Zde jsou některé články.

ipoint.financninoviny.cz/focus-na-nwr-vysledky-za-rok-2008-vyber-z-tiskove-zpravy-spolecnosti.html
ipoint.financninoviny.cz/nad-vysledky-nwr-s-analytiky-aneb-co-se-deje-pod-povrchem-klesajici-ceny-uhli-i-dividendy.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

×
×
  • Vytvořit...