Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trader na plný úvazek


Greeny

Doporučené příspěvky

Osobne by som bral forexpeacearmy trochu s rezervou, je tam plno nahnevanych traderov co rperobili a samozrejme navine je broker. Dovolim si pvoedat ze v 95% priapdoch tomu tak neni. A tiez by som nevidel problem v tom ak ide broker proti vam, nie je to caste ani u retail brokerov(ktory maju oproti ECN brokerom dost vela vyhod), ale stava sa, preco je tomu tak je jasne kazdemu kto trochu vie ako forex funguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pre maleho obchodnika t.j. ak nemas aspon 100-200 000EUR je vyhodnejsi retail broker. Vyhod je niekolko mas vacsii leverage, mas flexibilnejsi MM kedze sa ti umozni obchodovat aj ine ako standartne loty (urcite by si nesiel obchodovat s 10 000USD standartne loty pravda), mozes otvorit ucet uz aj s minimomom penazi a ucit sa, neplatis komisie , etc..
Nevyhody retail brokerov su v tom ze maju vacsinou zabespecenu likviditu len z 1-2 bank, a tak sa zvacsuje spread pocas sprav (co sa vsak deje aj pri ENC brokeroch), alebo nelikviditnych hodin (taka onadna ma 0.9 ale cez noc tak 2-3pips) vacsinou je spread vacsi ako pri ECN a rozdiel je pri vyplnovani tvojich tradov. ECN len posunie tvoj order na medzibankovy trh a zozbiera spread, retail broker sparuje tvoju objednavku s niekym inym v ramci svojich klientov a ak to nie je mozne tak ide jednoducho proti tebe. Ak neobchodujes spravy tak ti to moze byt jedno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ECN nezobiera spread.... spread je u ECN dán mezibankovním trhem. ECN si účtuje jen komise. Je hezké, že se někteří snaží vysvětlit i věci, kterým sami dobře nerozumí, ale v důsledku to jen mate. Také se u ECN dá obchodovat 0,1 standardního lotu a otevřít účet můžeš např. u MBT od 400$.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zle som to napisal . U ECN je spread zozbierany bankou ktora zabezpecuje likviditu pre brokera + broker zozbiera komisiu, myslim ze sa to dalo pochopit.

Tvrdenie ze so 400USD uctom bude niekto obchodovat miniloty mi pride prehnane. Jednoducho preto ze uz pri 100pips (pri vacsich ani nehvoorim) SL bude riskovat 100USD takze moznost zalozenia 400USD uctu s minilotmi nie je nic len marketing. Retail poskytuje aj mikro loty pripadne lubovolne mnozstva jedotiek.

Kazdopadne vo vseobecnosti plati to co som napisal vyzsie to ze niekto bude vyberat ceresnicky na veci nic nemeni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozrejme ze vyuzije. Ja mam napriklad u brokera otvorenych 6 sub accounts , a vacsinou na 3-4 peniaze v zavislosti od investicnych cielov. S mensim leverage by som musel rozdelit hlavne konto na prakticky rovnake casti .
Dalsou vyhodou je moznost vlozenie len , povedzme 80% penazi na ucet a ostatne investovat do nejakych menej rizikovych veci ktore tiez prinesu rast equity. Tych 20% bude sluzit na margin s tym ze MM sa bude ratat zo 100% mozneho uctu. Opat mala paka znamena ze toto nie je mozne. Moznosti je samozrejme vela.
Skor si myslim ze sa nevyuzije 400USd ucet s 0.1 lotmy, priznajme si.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

u MBT mozes obchodovat aj mensie pozicie ako 0,1 lota, pretoze si kludne mozes natipovat ze chces kupit objem povedzme 3000 alebo 8000 , nemusi to byt 10000 co je ekvivalent pre o,1 lota. navyse vobec nezalezi na tom ci obchodovat z uctom 400 alebo xxxk, myslim ze Volf tym chcel napisat ze uz davno neplati ze ECN brokeri vyzaduju vstupny kapital niekolko 10 tisic USD. poznam minimalne 3 ECN s malymi vkladmi a to je len zlomok s toho co existuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...