Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Seriály Komoditní Manuál Psychologie obchodování
 • Další setkání systematických obchodníků se blíží – již 21.5.2022 v Brně

  Pražské setkání systematických obchodníků máme úspěšně za sebou a již se chystáme na další termín. Tentokrát v Brně.  Těšit se můžete na podobnou atmosféru:

  Trading meeting Praha 2022

  Srdečně vás zveme na Trading Forum Meeting, kde se můžete osobně potkat s ostatními obchodníky, získat cenné kontakty, sdílet zkušenosti a v neposlední řadě nabrat inspiraci. Přednáška má 40 slajdů a je zaměřena výhradně na praxi se sestavením a živým obchodováním systematického portfolia s větším účtem. Zde je snímek prezentace zobrazující, na co se můžete těšit:

  image.png

  V souvislosti se založením fondu obchodujícího výhradně pomocí mechanických strategií jsem stál u podobného rozhodnutí jako řada z vás – jaké strategie použít a jak je poskládat do funkčního portfolia? Popíši strategie, se kterými jsem spustil obchodování; ukáži, jak se rozhoduji při posuzování risku, který mě dovádí ke konkrétním váhám strategií v portfoliu. Portfolio obchoduji pomocí systematických strategií využívajících americké akcie. Lze si z něj vzít inspiraci jak pro větší, tak malé účty.

  V kontextu diskutovaného portfolia popíši, jak dnes generuji signály a mám nastavené technické workflow. Ale také jaké parametry portfolia mi pomáhají vyhodnocovat, jestli jde obchodování podle plánu, či bych měl přemýšlet o nějakých změnách.

  Jedno ze zásadních zjištění poslední doby se mi potvrdilo v nastavení práce s kapitálem na úrovni portfolia. Ukáži vám, jak konkrétně lze uvažovat o obchodování více systémů najednou a jaké změny v risku a výnosech to vytvoří.

  Na živém účtu fondu mám za sebou prvních 700 živých obchodů. To je dostatečný vzorek na to, abych se s vámi podělil o tipy, jak dnes vnímám nejvhodnější způsob zadávání obchodů a jak mi dané nastavení snižuje náklady obchodování.

  Samozřejmě poreferuji o posledním vývoji na svém účtu a také poskytnu několik praktických tipů, které jsem se naučil při obchodování mean reversion strategií představujících základ mého portfolia.

  Do prezentace jsem zapojil i popis toho, jak začínám s vytvářením strategií a chci poskytnout i inspiraci na několik obchodních směrů, jejichž rozpracování mi přijde perspektivní.

  V neposlední řadě se plánuji podělit o to, že není v dnešní době a právním kontextu naší země vůbec nereálné obchodovat miliony dolarů externího kapitálu. A pokusím se načrtnout základní rámec toho, jak se od malého účtu k práci s milionem dolarů dostat.

  Věřím tak, že setkání bude velmi praktické. Cílem mé přednášky je jednak předat zkušenosti z poslední doby, a především poskytnout půdu pro navazující diskuzi. A to jak vzájemné, tak mezi jednotlivými účastníky.

  Upozorňuji, že obsah setkání nebude nahráván.

  Trading Forum Meeting proběhne již 21.5.2022 od 14 hodin v centru Brna.

  Na setkání je třeba se registrovat, neboť prostory jsou omezené. Doporučuji registraci provést ještě dnes, neboť lze očekávat, že kapacita prostor se brzy naplní.

  Registrace probíhají na této adrese.

  Těším se na setkání a osobní diskuzi.

  11.5.2022

  Petr Podhajský

  Fulltime obchodník věnující se tradingu více než 20 let. Specializace na systematické strategie obchodované na futures a akciích. Oblíbený styl obchodování stavba automatizovaných portfolio systémů, které využívá i fondu, který spravuje.


×
×
 • Vytvořit...